Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El szeretném kezdeni a hozzá...

El szeretném kezdeni a hozzá táplálást egy 5 hónapos csöppségnél. Mivel kezdjem és hogyan készítsem el az ételt számára, hogy megfelelő legyen? Eddig csak anya tejet kapott, még teát a sem fogadja el.

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha csak anyatejes volt eddig, akkor én a helyedben kivárnám a 6 hónapot, ez a hivatalos ajánlás. Ezen a kis időn már nem múlik.

Ha viszont nem vártok, akkor almával "szokás" kezdeni. Lereszeled almareszelőn és első körben csak a levét kóstoltatod vele (általában tízóraira). Ha ez ízlik, akkor mehet egy kis pép is. Mindig a szopi előtt kóstoltass, hogy ismerkedjen az új ízzel, aztán mehet a cici. Ezt 3-5 napig, utána jöhet a következő gyümi vagy zöldség. Nálunk asszem az őszibarack volt, azt imádta a lányom, az alma nekünk nem jött be (azóta se nagyon szereti). Aztán jött nekünk a répa, sütőtök, banán, krumpli, cukkini, meggy (ez banánnal keverve), cékla, brokkoli, zöldbab, paradicsom és saláta. Nagyjából ez volt a sorrend ha jól rémlik.

2012. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én sem erőltetném, de már ő "kéri" amikor én eszek akkor ős akar, és érti h most van ebéd például vagy vacsi mert nyitja a száját és nyúl a kezével a tányéromba (persze nem engedem neki :) )
2012. okt. 26. 15:14
 3/3 gabszem ***** válasza:
47%
nyugodtan kezd el, amikor mi gyerekek voltunk akkor már 6 hetesen elkezdtek velünk gyümölcsöt, főzeléket etetni. Ez csak egy új "divat", hogy nem szabad, csak fél éves kor után. Én már 8 hetesen adtam pár kanál gyümilevet a babának, mert nem tudott kakilni. Mi tápszeresek voltunk mondjuk. 3 hónaposan már gyümölcspépeket evett, 4 hósan pedig már főzelékeket. Szerintem adj neki először pár kanál almalevet, őszilevet, sütőtöklevet. Mindegyiket pár napig. Utána ha ezeket megszokta növeld az adagot és elkezdhetsz neki gyümölcspépeket adni. Őszibarack, sütőtök, alma. Aztán krumpli, répa, ezeket lehet kombinálni is. Krumpli-almával, krumpli-répával. Aztán jöhet a cékla, gesztenye. A Net-en vannak jó receptek és tanácsok is.
2012. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!