Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára megszületik az első...

Nemsokára megszületik az első kisbabám, mire figyeljek ha hazamegyünk? Jó tanácsok?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódok hogy minden rendben legyen,első kisbabánk több évet vártunk rá és lombikkal végül de megérkezett:-) anyukám és a Férjem segítenek majd.Valami jó tanácsok a kezdetre?Vagy ha valami baj van akkor tudjam mit kell csinálni.Köszönöm!
2012. okt. 27. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázd túl a dolgokat:)))

komolyan mondom,én is ebbe a hibába estem nagyon sokszor!

Eleget evett?miért sír?éhes?fázik?melege van?nem szorítja a ruha?miért csak ennyit aludt?miért alszik még,már ennie kéne...stb stb...

És erre a hormonok is rátesznek:)

igyekezz lazán kezelni a dolgokat,amennyire ezt lehet, az első 6 hét úgyis rázós tud lenni, főleg, hogy még neked sincs tapasztalatod.

Ha úgy látod jónak mérd mennyit eszik(nekem ez segített),ha frusztrál akkor viszont tedd el a mérleget.

Ne ragaszkodj túlságosan az előre lefektetett elvekhez.Gondolok arra, hogy sokan totál cumi ellenesek, pedig nem olyan rossz dolog az:)

Tudj rugalmas lenni, és mikor a pici alszik pihenj te is!!!!

Minden rendben lesz:))sok sikert:))

2012. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

gratulálok a babához!


ne aggódj ennyire.azért van a védnő,hogy majd segítsen mindenbe.és szülés után is,ha van bármilyen kérdésed a nővér biztos válaszol. + a gyerekorvos,akit felhívhatsz gond esetén!

És hidd el,majd minden jön magától-nem fogsz elrontani semmit :))


de konkrétan milyen bajra gondolsz?

2012. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Jégtánc ***** válasza:
100%
A tarkóján megtudod állapítani hogy melege van e vagy fázik.Tényleg ne parázd túl,az senkinek sem lesz jó.Háztartás ne legyen most fontos.Ez a mérleges dolog tényleg idegtépő tud lenni.Két gyermekemnél nem volt mérlegünk,nem is paráztam.Most a lányomnál kaptunk kölcsönbe,hát az első két hét után el is tettem....Első időkben praktikus,de ha már azon görcsölsz hogy az előbb ennyit evett ,most meg csak annyit,akkor itt az ideje hogy eltedd:) Heti 1 mérés elég az elején,utána majd havi 1 bőven jó:) Menj a saját ösztöneid után :) Ha alszik,te is aludj:)
2012. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom tanácsolni, hogy NYUGALOM!!! Ha csak nincs valami baj, tedd el messzire a mérleget, bőven elég naponta-két naponta-hetente mérni, mert csak magadat stresszeled vele, ha "nem eszik eleget". Hidd el, ha éhes lesz, szólni fog, ha álmos, akkor aludni, ne próbálj ráerőszakolni egy általad kreált rendszert!
2012. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Tisztázd magaddal, hogy mennyire fontos neked a szoptatás.


Vannak akiknek ez nagyon fontos és hagyják a babát sírni és egésznap ciciztetnek. Mások meg nem annyira fontos és tápszert is adnak, habár általában ott tápszeres is marad a baba. ÈS vannak akiknek fontos de nem folyik rendesen a tej, több mellgyulladás stb... és a végén már hányingerük lesz a szoptatástól is. na ez voltam én. 5 mellgyulladás után, a mérleg nyugtatott meg hogy hiába tudok lefejni 120 milit a baba csak 60-t szopott ki és még is ordít, akkor talán tényleg kell neki tápszer.


a többi nem érdekes, szerintem a szoptatás a legnehezebb dolog. én bele törödtem aztán hogy tápszer és késsz.

2012. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Hát konkrét bajra nem gondoltam csak pl hogy eleget evett e,miért sír,nem beteg e..szóval már látom előre hogy aggódni fogok mindenen,és hogy tudjam mindenre majd hogy mi a jó neki.Hát izgulok na! :-) De megpróbálok ''nyugodt'' lenni és nem parázni.De tuti pár kérdést írok majd ki:-)
2012. okt. 27. 14:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és mérleget eszünkbe sem jutott venni,helyette ott lesz a légzésfigyelő amin aggódhatunk.Ti vettetek?Jó dolog ugye!Angelcart vettünk babaörzővel.Ja és remélem tudok majd szoptatni
2012. okt. 27. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Eleget evett: nem sír, nyugodt, mosolygós. Ha ez megvan, tuti elég neki :) És ne ijedj meg, van olyan baba, aki sokszor esik keveset, és olyan is, aki 3-4 óránként, de akkor nagyon sokat. Ezért tanácsoltam, hogyha csak nem beteg, tedd el a közeletekből a mérleget, mert ha nem "standard" szerint eszik, ideges leszel, ezt ő megérzi, és nyugtalan lesz!
2012. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
És már a születése után tedd mellre, és az első napokban minél többször ismételd! A mellbimbónak ez a fajta ingerlése tudja a legjobban beindítani a tejet! Ha fáj, rosszul kap rá, akkor ne hagyd, hanem vedd ki a szájából, és tedd rá újra, különben a rossz technika fog rögzülni, neked meg kisebesedik a melled... És ne félj szoptatási tanácsadótól kérni segítséget, mert nagyon sokat tudnak tenni azért, hogy eredményes legyen a szoptatás :)
2012. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A légzésfigyelő nagyon jó dolog,de csak akkor ha megcsinálod a csecsemő újraélesztési tanfolyamot,ezt a Heim Pálba is megteheted. Én mikor elvégeztem ezt a tanfolyamot,akkor tudtam nyugodtan aludni. A szoptatás kérdésre meg ne görcsölj rá. Én úgy voltam vele,h nagyon szeretném szoptatni,de ha nem fog menni akkor tápszeres lesz. Szerintem ennek is köszönhető,h császár utáni napon már ömlött a tejem és azóta is csak szoptatom,pedig csak az egyik mellem fogadta el és már fél éves lesz. Tudom,h sokan mondják,de amig még a pocakban van próbálj minnél többet pihenni. Nagyon jó babázást!
2012. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!