Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reflux? Honnan tudtad, hogy a...

Reflux? Honnan tudtad, hogy a babád refluxos lehet, mik voltak a jelei?

Figyelt kérdés
Mert lehet a lányom is az,5 hetes picike.
2012. okt. 27. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt az a lányom de megkérdeztem a dokit mikortól is van az.

Ha több mint felét MINDEN étkezés után vissza bukja a gyerek. Ha egyszer egyszer nagyobbat bukik, vagy minden alkalommal jön egy kicsit vissza, akkor az normális.

A kisbabáknak a gyomrukban nincs az a kanyar még ami egy nagyobb gyereknek vagy felnöttnek meg van, így egyenest vissza jöhet a kaja.


nagylányom sokat bukott, a kicsim meg alig.

2012. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy én is így gondolom,de a gyerekorvosunk szerint refluxos,pedig alig alig bukik,de viszont sokszor azt csinálja hogy mintha túl sok nyála lenn és azt feszengve nyeli ilyenkor fel emeljük és visszanyeli,erre mondta a doki hogy refluxos.
2012. okt. 27. 14:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég mondta szoptatási tanácsadó, hogy a refluxos babák általában nem buknak, vagy csak keveset.

Szerintem akkor kell gyanakodni, ha nem gyarapszik a baba, vagy stagnál a súlya.

De lehet, hogy ezen kívül más jele is lehet, és a súlystagnálásnak sem feltétlenül ez az oka, szóval bonyolult... :o)

2012. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

elsö vagyok.


ah ez kicsit fura amit mondott neked a tanácsadó, mert maga a reflux azt jelenti hogy vissza jön a kaja. vagy is felnötteknél is van ilyen.


ezt most találtam

"

A reflux (latin szó, jelentése: visszaáramlás) betegség lényege, hogy a gyomor tartalma a nyelőcsőbe visszaáramlik.

"


ezért a sokat bukó babáknál ha nem gyarapszik a baba akkor van gond.

kérdezö: lehet reflux jele de addig nem foglalkoznak vele míg az súlybeli problémát nem mutat, és ez fekvö kisbababa még. mikor elkzed ülni, állni akkor szinte teljesen eltünik. ha utánna is marad akkor már foglalkoznak vele.

2012. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A súlya gyarapszik,ez mellett még extrém módon hasfájós is:(((
2012. okt. 27. 14:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, de ha a nyelőcsőbe visszaáramlik, az nem azt jelenti, hogy ki is bukja.
2012. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2-6 vagyok

Kedves Kérdező!


Nekem egy babám volt extrém bukós. Napi 4-6 garnitúra ruha elment, pedig nem voltam szívbajos, csak akkor öltöztettem át, ha teljesen átázott.

14 hónapos korában múlt el teljesen. Mindemellett szépen gyarapodott, nem volt gond a fejlődésével.

Szóval emiatt ne aggódj!

Ha hat hetesen elvitted UH-ra, ott néztek gyomorszájat is, kiderült volna a reflux, viszont ha akkor nem nézettétek, még mindig elviheted hogy megnyugodj.

2012. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is refluxos baba volt.


-sokat bukott, sokszor sugárban

-nem hízott

-nagyon hasfájós volt


Voltunk kórházban, nézték UH-on, havonta kellett ellenőrzésre járni, kaptunk rá szirupot, és egy éves korára teljesen rendben találták.

2012. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ő csak hasfájós de nagyon,nem igazán bukik csak ez alapján hogy nyeli a nyálát mondta a doki hogy reflux,most ő is kapott rá szirupot amit nem igazán akar meginni.Tegnap voltunk vele a hasi és koponya uh-on ott mindent rendben találtak.Azért is vagyok ilyen bizonytalan mert első baba.
2012. okt. 27. 15:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha az UH rendben volt, akkor nem reflux.

A hasfájósság meg majd véget ér.

Kitartás!

2012. okt. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!