Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt? Nem tudok...

Miért csinálja ezt? Nem tudok rájönni, hogy ilyenkor mi a baja.

Figyelt kérdés
3 hetes kisfiam nagyon sokat morog. Ez nem új,mert már születése óta csinálja. Kb.egy hete viszont néha (egy nap egyszer-kétszer) teljesen megfeszíti magát és olyan hangot ad ki,mintha erőlködne. Anyatejes baba,szóval a széklet csak úgy repül belőle (tudom,mert nem egyszer rajtam landol pelenkázás közben),először arra gondoltam,hogy talán ezért erőlködik,de így kilőve. Ilyenkor sír,nyugtatni kell,kézbe venni,viszont sokszor még ez sem elég. Aztán egyszer csak abba marad minden és bealszik. Vagy még van egy másik variáció,hogy cicin van egy 5 percet és azután tud csak megnyugodni. Szeretném tudni,hogy miért lehet ez,mert fogalmam sincs és így nem tudom,hogy mivel nyugtathatnám meg,ettől pedig teljesen elszomorodok. Éjjel is 2! órát fent volt, nyöszörgött,elbóbiskolt,aztán ahogy betettem az ágyába megint nyugtalan lett és pityeregeni kezdett. Aztán elaludt a kezemben,ringattam még vagy negyed órát,letettem és négy órát aludt.
2012. okt. 27. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a pocakja zavarja. Amúgy attól, hogy a kaki lágy, még megkínozhatja, amíg kinyomja:(

Valósínű azért feszíti magát, mert a szelek bántják.

2012. okt. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És esetleg valami tipp,hogy hogyan segíthetnék neki? Pl.ha hasfájós. Mert ugye a szeleket nem tudom kiűzni belőle sajnos,meg a kakát sem nyomhatom ki helyette.
2012. okt. 27. 16:03
 3/10 anonim ***** válasza:

De a szeleket lábfeltologatással lehet segíteni.

Amúgy nekem 3. gyerekkel az a tapasztalatom, hogy bizonyos jelenségeket az ember sohasem fejt meg, vagy maximum utólag, szóval ne aggódj, ha nem megy rögtön, de még bele fogsz jönni.

Próbálkozni kell és gyakorlat teszi az anyukát! :o)

2012. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom ezt a feszítést általában akkor csinálja mikor álmos. Hátrafeszíti magát, ugye? Nyüglődik, feszíti magát, majd elalszik. Nálunk napközben sokáig ez volt, hiába ringattam, nyugtatgattam csak csinálta. Aztán egyre rosszabb lett, de rájöttem, hogy ha leteszem az ágyba sokkal hamarabb elalszik, de ez kb 4 hónapos korától van így, előtte nem próbáltam. Ilyen kicsinek nem próbáltam. Egy szónak is száz a vége, szerintem álmos és nem tud/akar elaludni.
2012. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Több lehetőség is van, pl. infacol szopi előtt, vagy espumisan csepp utána. Van babycalm csepp, ami teljesen természetes anyag (nekünk sajna nem vált be, biogaia csepp, gripe water. Cseresznyemagpárna melegítve a pocakra, masszázs. Ezek mind segíthetnek.

A fiamnak és a lányomnak is az infacol és az espumisan vált be a cseresznyemagpárnával, semmi más (pedig mindent megvettem nekik, de semmi nem használt ezeken kívül).

2012. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jajj,köszönöm szépen! Sokat segítettetek! Most már látom a fényt az alagút végén :-) utána fogok járni a cseppeknek! Kedves válaszoló: tudom,hogy miről beszéltél,azt a fajta feszítést szopi után csinálja,meg amikor felébresztem fürdeni. Hátra feszíti magát olyankor és felhúzza a szemöldökét,mintha az járna a fejében,hogy "ez meg miii,az előbb még a puha ágyamban szuszogtam" :D
2012. okt. 27. 16:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom a pukit is nagyon szokta nyomni. Igaz, hogy neki a kakilás is nehéz, mert tápszeres. Nekünk az Infacol vált be hasfájásra.
2012. okt. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is pocakfájásra tippelek.Nekünk sem az Espumisan,sem az Infacol nem vált be.Csak a Biogaia csepp és a Colief.Ezek azért jók,mert nem kell minden etetés után/előtt adni,elég naponta 1x.Szerintem is érdemes volna kipróbálnotok+még a cs.mag párnát.Ártani ne fogsz vele,max. jobb lesz. :)
2012. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bármit megteszek/veszek,hogy könnyebb legyen a kisfiamnak. Úgy sajnálom ilyenkor :( köszi mindenkinek a válaszokat!
2012. okt. 27. 16:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,

az infacol nekünk sem jött be, csak a babycalm csepp és egy kis babatorna, ki kell tapasztalni, sajnos ez ilyen :(

2012. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!