Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen nehéz a rossz evő...

Miért ilyen nehéz a rossz evő babákkal anyukák?

Figyelt kérdés
Megint csak beütött nálam az el kettyenés. Ti hogy vagytok ezzel? Én mindig elhatározom nem baj nem eszik nyugodt maradok. De mindig elkeseredek. Persze ma is két kanál után ő már indult utjára az etető székből. Jön a kérdés, ki vegyem ne vegyem? Ha nem veszem megint hiszti lesz ha kiveszem megint nem evett ebédre. nem baj kiveszem majd egy óra múlva talán.... El telt egy óra.. nah talán eszik... fújjog nem kell. Próbálkozom mással. nah talán ez kell. Ááá megint egy két kanál és indul útjára...... Izelítő a mai napunkból. Elkeseredtem. segítsetek.... :(
2012. okt. 27. 21:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Sokszor magamban már azt mondom, hogy bárcsak enne és inkább kelne éjszaka.... Komolyan kelnék én inkább minden éjjel csak egyen :(
2012. okt. 27. 22:02
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eszik, vedd ki az etetőszékből. A következő időpontig ne adj neki semmit enni. Nasit sem. Ne is kínálgasd. Ha akkor sem eszik, akkor vacsoráig ne kapjon semmit.

Az sem baj, ha nem eszik egész nap, nem fog éhen halni. Majd eszik rendesen, ha éhes lesz. Ami még fontos, ne hagyd válogatni.

2012. okt. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tanácsot én sem tudok adni, velünk is hasonló a helyzet.

Pár nap múlva lesz 1 éves a fiam, de ő még képes lenne csak tápszeren élni. Pedig ez már kevés. Igaz, hogy minden ízlik neki amit adok, de nem kell neki. Egy falat után menne tovább. Ma egész nap a tápszeren kívül megcsócsált egy kis rántotthúst és kész. Este 9kor kezdett el kiabálni, hogy azért már csak kéne enni valamit és megevett egy adag tejpépet joghurttal. Aztán most megivott egy üveg tápszert és elaludt.

Nekem is kínlódás, mert így semmi vitamin nem jut belé, semmi változatosság...hiába nem válogatós, egyformán otthagyja az összes ételt. Közben meg őrült energiája van egész napra. Csak tudnám miből nyeri...:D

2012. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a rántott húson egy kisujjnyi adagot érts, ne egy egész szeletre...:/
2012. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tudjátok ez belőlem a nap végére ráadásul nagyon sokat kivesz.... Meg fogom próbálni ezt a következő evésig semmi dolgot.... Csak még 15 hónapos és ha legalább tudná mondani hogy anya ham ham vagy anya éhes vagyok :/ De csak a találgatás. Köszi mindenki zöld :)
2012. okt. 27. 22:14
 6/16 anonim ***** válasza:

4 eves, elkepesztöen kevessel is beeri meg most is.

Ma pl. reggelire 3/4 paprikat evett, a fel sonkas zsemle erintetlenül maradt, ebedre a leveshez, hushoz, salatahoz sem nyult, fel gombocot evett, vacsorara 2-3 harapas vajas zsemle, amit ö kenhetett meg. De vegyünk egy atlagos napot:

Reggelire 2 harapas a zsemlebe, amit elvisz oviba es haza is hoz (vagy az ovonök vagnak neki belöle, igy 1-2 harapas hianyzik), 12-kor itt vege az ovinak, de utana meg 3-ig nem eszik. (Alma, gyümölcs van nalunk ilyenkor.) 3-kor van mindennap ebed, szinten par kanal. Ha pl levest evett, benne 2-3 krumplival, akkor felejtsd el a 2. fogast. Vacsorara mar nem veszem elö a reggeli zsemlemaradekot, egy ujabb felzsemlevel probalkozunk, amiböl igen ritkan eszik 1-2 harapasnal többet.

Ez egy atlagos nap, amikor egyaltalan nem botlik edessegbe! De ovisoknal gyakori "veszely" az edesseg, pl ha ovis baratnöi jönnek vagy mi megyünk, vagy oviban kap...stb, ilyenkor teljesen kimarad az ebed, vacsora. (Ovi elött a rokonsagnapokat kiveve eleg jol sikerült kihagynunk az edesseget.) Az edesseget amugy imadja, abbol akar többet is kepes. Vagy pl. lekvaros kenyerrel, kakaoscsigaval szinten jobb a helyzet, ezekböl fel-1 db-ot is megeszik, csakugy mint palacsintabol 2-öt...stb. Születesnapjan (amiböl sajnos több fele többet kell tartani az itteni szokasok szerint) mar nem is varom el, hogy normalis etelt is egyen. :(


Testalkatra sovanyabb a hasonlo koruak között, makkegeszseges!! (meg ovikezdeskor se lett beteg!), eletvidam, minden rendben van. Csak egyszerüen keves a taplalkozasi igenye, vannak ilyenek.

De amugy engem is aggaszt, mert ha legalabb nem lenne ez az edessegtömkeleges vilag, akkor tudnam, hogy minden tapanyagot megkap.

Hozzateszem, sztem nekem se lenne olyan sok, amennyit eszek (pedig nem zabalom tele magam), akkor biztos en is tökeletes testalkatu lennek. :)

2012. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja, es csak azert irom ilyen nyugodt hangvetellel, mert 3 ev alatt mar hozzaszoktam, mindig igy volt, barmit csinaltam. A fö, hogy egeszseges


Ami sztem fontos: mindennap ugyanakkor enni a reggelit, ebedet...stb. Minel többször a felnöttekkel egyen, azaz ne csak ö egyedül. Otthon megoldhato (ha a rokonsag nem huzza keresztül a szamitasaidat), hogy az etekezesek között ne legyen nasi. Szerintem egy anya lehetöleg ne fogyokurazzon/dietazzon, legalabb az elsö 3 evben, mert a gyerekek szo szerint eltanuljak ezt a viselkedest! Ezzel sokan nincsenek tisztaban. (Nalam allergia miatt nem mindent ehetek, igy kerdes, ez mennyire befolyasolta a helyzetet, de szerintem ez kevesbe, mert ezeket ö megeszi, csak a mennyiseg keves.)

Nalam oviig nem ismerte az edesseget, kiveve a mikulas-karacsonyra nagyszülöktöl kapott cuccot, igy legalabb addig nem volt ezzel gond. De tiltani nem jo, mert a tiltott gyümölcs mindig edesebb - ha megis kap valakitol, akkor mindig hagytam. Mostis neki elerhetö magassagban vannak az edessegei. Szerencsere megis megkerdezi, ehet-e, es persze mindig azzal jövök, "hogyha az ebedet megetted...", "legalabb a felet"...stb, hogy valami tapanyag is jusson legalabb...


Az elözö 4 eves anyukaja

2012. okt. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú kommentet. Hálisten igen próbálom magam tartani az azonos időben való evéshez. Van ilyen hogy alacsony evés igényű gyerek?? Igen lányom is egészszéges hálisten. Sovánka sovánka de makk egészséges...! Nasit nálunk mami iktatja be amivel úgy vagyok hogy nem mindennap van igy oké. Lassan el kellene fogadnom hogy ez van.....
2012. okt. 27. 22:42
 9/16 anonim ***** válasza:
nekem 17 hos kisfiam es mi is igy voltunk, volt olyan hogy már du-án négykor sirtam hogy még nem evett szinte semmit tanácsolták hogy adjak neki vitakolant mivel minimális a zöldség és gyümi bevitel es az elvileg javitjaa az étvágyát is na az semmit nem ért most vettünk neki béres cseppet és lass csodat annyit eszik hogy még en is alig hiszem el most mar ebedre nem csak leves vagy második hanem mindkettöt eszik ma pl husi leves répával masodik egyy egész szelet rántot husi krumplipürével. Szoval nekunk rengeteget segitett a béres csepp, pedig 2x 5 cseppet ir de csak 1x5cseppet kap.
2012. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is rossz evő. Ha bármi gondja van, fáj a foga, álmos stb akkor semmit nem eszik, de ha minden ok, akkor sem sokat... Ma megevett egy joghurtot, 2 karika főtt répát, meg 3 falat sajtot. Persze a tejet ő is issza. Voltunk vérvételen, de nem vèrszegény. Itt olvastam a gyik-en, hogy sokaknak bevált a cebion multivitamin étvágynövelésre, lehet kipróbáljuk, hátha...
2012. okt. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!