Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babát lehet vinni...

3 hetes babát lehet vinni bevásárlóközpontba?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 09:23
1 2
 1/14 Jégtánc ***** válasza:
78%
Nem épp ideális.6 hetet várd meg inkább.Még semmi immunrendszere nincs,oltást sem kapott még,csak a kórházban.Nem lehet vinni.
2012. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én megvártam 1-2 oltást, addig nem vittem ki.. Annyi taknyos ember mászkál az utcán.. De bababoltban dolgoztam tizenévig, rengeteg pár hetes babát hoztak be.. Szerintem kérdezd meg a védőnőt..

2012. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Ő még nagyon pici és az ilyen taknyos,influenzás időben sokkal fogékonyabbak elkapni minden betegséget.Én mindenképpen megvárnám a 6 hetes kort,de a legideálisabb az 1. védőoltás volna.
2012. okt. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
persze hogy lehet, ha nem érdekel, hogy kb 99%-kos eséllyel elkap valamit ebben a vírusos hasmenéses, megfázásos időben.
2012. okt. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
És a már leírtak mellett,ne a pláza legyen már a gyerek első sétája!!!
2012. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Édes istenem miért kell ilyen cinikus,lenéző választ adni? Nyilván érdekli a kérdezőt,hogy beteg lehet-e a babája,különben nem kérdezte volna meg,és nem tartom valószínűnek,hogy ez a pici első sétája lenne,biztosan jártak már sétálni,csak bevásárlóközpontban még nem. A szuperanyák...

Kedves Kérdező! én a helyedben megkérdezném a védőnőt. Mi aznap mikor hazajöttünk a kórházból már megkaptuk a védőnőtől,hogy ne zárjuk be a gyereket,menjünk vele bárhová,második héttől meg már közösségbe is. Ezzel azért nem értettem egyet,két hetes kora előtt nem vittem ki az utcára sem,de utána mentünk minden fele,gyönyörű idő,volt élvezte. Ebben az esős időben is rá voltunk kényszerülve a sétára,mert menni kellett a védőnőhöz,és kövezzetek meg,de voltunk a tescoban is,egyrészt mert muszáj volt és nem hagyhatom egyedül itthon a gyereket,másrészt meg az ég világon semmi baja nem lett. Én beteg voltam mikor szültem,folyt az orrom köhögtem,minden bajom volt,párom is,mégse lett baja,pedig akkor még az első oltását sem kapta meg,mégsem vették el tőlünk a gyereket.egyébként meg a nagy vírusokat a párom ugyanúgy haza tudja hozni a munkahelyről,és akkor ő még puszilgatja is a kicsit,a tescoban meg senki hozzá se ér. A bacik mindenütt ott lehetnek,én úgy lettem beteg a szüléskor,hogy az utcán sem voltam..Persze,hogy elkaphatja a betegséget,de nem feltétlenül. Engem a védőnő jól kioktatott,hogy eszembe se jusson bezárni a gyereket.Mérlegelj,hogy milyen helyre mész,és meddig tartózkodnátok ott. De persze kérdezd meg a védőnőt. Pontozzatok le bátran,csak nem értem,hogy ha valaki feltesz egy kérdést,miért kell egyből megkövezni szegény kérdezőt,hogy elsőnek plázába viszi...Áh sose fogom megérteni az embereket,hogy ma már csak nagyon kevesen tudnak kedvesen választ írni,mert mindenki okosabb jobb,és milyen jó érzés lecseszni azt aki segítséget kér... szomorú,hogy így állunk egymáshoz :(

2012. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Persze hogy el lehet vinni, sőt be is viheted!:)

A védettséget már megkapja az anyatejjel együtt!

A baba tanácsadáson el sem tudjátok képzelni mennyi baci van, ráadásul ilyen időben még az anyukák is taknyosak.

Inkább bevásárló központba, mint orvosi rendelőbe.

2012. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy nem az első sétánk lenne, de nem tudom kire hagyni. A Tescoba mennénk egyébként, nem plázázni.
2012. okt. 28. 10:41
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha másra rá tudod bízni ebben az időben inkább ne vidd szerintem, de ha nem tudod máshogy megoldani akkor nincs mit tenni. Én is vittem pár hetesen vásárolni, mert nem tudtam máshogy megoldani, semmi baja nem lett.
2012. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Én hat hétig nem viszem ki, utána meg meglátjuk, de csak óvatosan. Szerintem fontosabb ilyenkor az óvatosság, mint hogy Te is elmenj a Tesco-ba. A párod, vagy szüleid is be tudnak vásárolni, ha nem tudod kire hagyni. MAradj vele otthon! Én ezt javaslom, tiszta jóindulatból. 3 hetesen nincs még felkészülve egy ilyen helyre.
2012. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!