Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred fel 1-1,5 óránként...

Miért ébred fel 1-1,5 óránként éjszaka 2 hónapos kisbabám?

Figyelt kérdés
Este szopik és elalszik legkésőbb fél 9-ig. Először 2-3 között ébred,majd szinte óránként felébred és nem alszik vissza,csak ha kiveszem és szopik. Nem tudom vissza simogatni, próbáltam a cumit oda adni neki,de azt kiköpi. Eddig nem csinált ilyet, az első ébredéstől számítva hajnal 6-ig aludt. Most pár napja ébred ilyen sokszor. Mit tegyek????? Adjak neki pár korty teát? Vagy tápszert és attól jobban jóllakna? Aki tud kérem adjon tippeket,mert már hullafáradt vagyok a nem alvástól.. (van még két ovis gyermekem is) helyt kéne állnom napközben is,de nehéz.. Nem panaszkodom, csak elmondtam,miért kérek tanácsot, tippeket!! Köszönöm szépen előre is!

2012. okt. 29. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a 6 hetes növekedési ugrás, ami egy kicsit kitolt, ha van tejed elég ne adj neki tápszert szerintem.
2012. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Scneiderné Diószegi Esztertől, aki pszichológus, szopi tanácsadó és 4 gyermeke van

"A babák meglehetősen éretlen idegrendszerrel jönnek a világra, és sok készség csak lassan, hónapok, évek múltával alakul ki. Ilyen az elalvás is. A csecsemők nem tudnak egyedül elaludni, ehhez segítséget igényelnek, különben nem tudnak abba az ellazult, befelé fordult lelkiállapotba kerülni, ami az elalvás feltétele (ez olykor még a felnőttnek sem könnyű!). Ilyen segítség a testközel, a ringatás, de valóban a legjobb és legegyszerűbb módja az álmos baba elaltatásának a mellretétel. Erről a természet maga gondoskodott, hiszen az anyatej maga is tartalmaz ellazulást, elalvást segítő anyagokat, illetve a szoptatás során a közvetlen bőrkontaktus és a szopómozgás hatására is termelődnek ilyenek a babában. Vagyis nem baj, hogy a baba nem tud egyedül elaludni, a természet erre nagyon hatékony megoldást ad a kezünkbe ))) Szóval nemhogy nem baj, ha egy baba csak cicin tud elaludni, hanem teljesen normális, élettani állapot.

Persze, magától is meg fog érni az egyedül elalvásra, mint ahogy magától elkezd majd járni vagy beszélni.


Az is normális, hogy elalvás után is még igényli egy ideig az ottlétedet, felébred arra, ha kivennéd a melled a szájából, vagy letennéd. Persze ezzel lehet kicsit trükközni )) Nem tudom, gondoltatok-e hordozókendőre pl., abban meg is lehet szoptatni, ha álmos, és utána maradhat a mellkasodon, rajtad.

A szopin altatás idővel épp hogy nagyobb fokú mozgásszabadságot tud nyújtani, hiszen az álmos babaát bárhol és bármikor mellre lehet tenni, és el fog tudni aludni akár extrémebb körülmények között is, az otthonotok kívül.

A jelzéseire érdemes figyelni, hogy mikor kezd el álmosodni, mert ha már nagyon álmos, amikor elkezded altatni, akkor nehezebb lehet az elaltatás, és nyugtalanabbul is alhat a baba. Lehet, hogy segít, ha picit előbb próbálod már mellretenni."



Miért ébred fel?

A különböző életkorokban más-más okai lehetnek a gyakori ébredésnek.

– Az újszülött baba gyomra picike, egyszerre kevés fér csak bele akár anyatejből, akár tápszerből, így szüksége van az éjszakai evésekre is. Anyagcseréjének jobban megfelel a gyakori evés, mint a nagy kihagyások.

– Általában jellemző, hogy hathetes kor után viszonylag nyugodt éjszakák következnek, egészen három-négy hónapos korig, amikor a babák nagy többsége megint elkezd gyakrabban ébredni éjszakánként. Egyrészt szükségük van arra, hogy megbizonyosodjanak anyukájuk jelenlétéről, másrészt ekkor szoktak megváltozni a babák nappali étkezési szokásai: könnyen elterelhető a figyelmük, az akár egy-másfél órán át szopizó újszülöttből két-három perc alatt végző három hónapos lesz, aki minden zajra felkapja a fejét. Éjszaka viszont ingerszegény a környezet, teljesen át tudják adni magukat a szopizásnak.

2012. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!