Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kéne ennie a lányomnak?

Mennyit kéne ennie a lányomnak?

Figyelt kérdés
Ma voltunk dokinőnél oltáson,és ki volt akadva hogy csak 4x 140ml eszik a babám!ha többet adok akkor kibukja,mi tegyek?
2012. okt. 29. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

pont annyit adj neki amennyit kér ;)

ne aszerint dönts, hogy a doki mit mond, vagy hogy nehogy bukás legyen belőle. hallgass a jelzéseire és az igényei szerint tápláld!

2012. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gabszem ***** válasza:
ha a 140 ml után nem kér többet akkor valszeg ennyi elég neki
2012. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyu, még a 3 éves óvodások is 5x esznek egy nap.

Gondolom, 3-4 hónapos lehet a kicsid, neki azért még illene 5-6-szor enni.

Ha úgy látod, nem fér el fizikailag több benne, akkor érdemes lenne uh beutalót kérned a dokitól.

2012. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 klopusz ***** válasza:

Szia!


Az előző válaszolóval értek egyet. Ha annyit kíván csak enni, akkor annyit eszik és kész.


Mikor én kicsi voltam, anyukám nyaggatta a dokit, hogy nem akarok enni, mit csináljon? A doki azt válaszolta: "Most az a baja, hogy nem eszik, tíz év múlva meg az, hogy túlsúlyos."

Annyit ettem, amennyit akartam, soha sem voltam duci, jelenleg - 43 évesen, három gyerek után, a 170 cm-es magasságomhoz 56 kiló vagyok...

2012. okt. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele.

Engem az elején azzal piszkált a doki, hogy vegyek mérleget, hogy megegye a gyerek az előírt mennyiséget biztosan, ha nem szopizik eleget, akkor tápszert adjak neki.

4 hónaposan meg már azért piszkáltak, hogy szopi mellett tápszert is kap? Mert nagyon jó húsban van, vegyek vissza... Jah, persze, gondoltam, ha éhes és ordít, akkor hogy ne adjak neki annyit, amennyit kér?!

Egyébként hozzáteszem, hogy nem evett többet annál, amennyit "előírnak" a babáknak.


Szóval a lényeg, a gyerek tudja, mennyit akar enni, ha csak annyit igényli, nem szabad erőltetni, többet árt, mint használ.

Egyébként 4 hónapos kora óta, mióta átalussza az éjszakát az én csöppem is csak 4x eszik, senki nem szólt érte, pedig a védőnővel megvitattam a dolgot, úgyhogy ez sem gond!


Egyékbént ha már valamelyik válaszoló az ovisokat emlegette, hogy 5x esznek, épp anyukámmal beszéltem erről anno, hogy nem gáz-e hogy csak 4x eszik. Ő meg azt mondta, hogy az oviban is, mivel ő óvónő, az a gyerek, aki otthon reggelizik, az nem eszi meg a tízórait, csak maszatol...


Szóval egyen annyit, amennyi jól esik neki. Amíg nem fogy, addig nincs gond.

2012. okt. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek
2012. okt. 29. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!