Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 39.8 fokos lazat, mivel lehet...

39.8 fokos lazat, mivel lehet csillapitani? Csak a hutofurdo segit?

Figyelt kérdés
bocs az ekezet miatt
2012. okt. 30. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Mitő lázas?Popsiban mérted?Mennyi idős?

Én ugyeletre vinném ilyen magas lázzal!

2012. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Anikó1985 ***** válasza:
germicid és ha nem viszi lefele akkor hütőfürdő, vagy vízes törölközőbe csavarás. De azért ha nem megy le sürgősen, akkor ügyelet ha le tudod vinni és nem megy fel akkor holnap doki. Szerintem előbb próbálj meg lázat csillapítani mielőtt elmennél hogy ne legyen magas neki.
2012. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Biztos rendben van a hőmérő?

Ha digitális, akkor mérd meg egy analóggal is.

Persze nyilván nagyon lázas, de azért nem mindegy, hogy 40 fok vagy 39,3. Sajnos a digitálisak ennyit is simán tévednek...


Addig is menjen a hűtőfürdő mindenképp, plusz a gyógyszer, és ha nem mozdul sehogy se lefelé, akkor ügyelet!


Jobbulást!

2012. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A lányom 7 hónaposan volt ilyen lázas,első gyerek láévén rohantunk az ügyeletre.Majdhogy nem elzavartak.Leszidtak milyen felelőtlen vagyok,mert mi van ha útközben lázgörcsöt kap.Végülis amíg lejebb nem ment a láza 38,5-re bent voltunk vele.Hideg vizes lepedőbe csavartuk,+ egy szárazba 3X10 percre.
2012. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Popsiba mertem...a lazmero biztos nem teved mert erzem is rajta hogy eget.

Az ugyeletett hivtam es azt mondtak hogy gyorsan hutofurdo, de most alszik eleg reg mar es nem tudom mit csinaljak...vegyem fel?

2012. okt. 30. 21:09
 6/10 A kérdező kommentje:
10.5 honapos es allitolag nincs semmi baja, a tegnap voltunk az orvosnal, de szerintem fogzik.
2012. okt. 30. 21:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad aludni hagyni ilyen magas lázzal.egyszer énis hagytam,de már majdnem lázgörcsöt kapott mire felkelt. a védőnő nagyon le is cseszett.keltsed fel és rakjad vízbe.nem játék!!hidd el utánna is visszaalszik.
2012. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nalunk ekkora laznal ment a hutofurdo es a Nurofen. Szerencsere az en lanyomnal a Nurofen mindig hatasos.
2012. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

fogzástól nem lehet ilyen magas láza!

levonva a fél fokot ennyi, vagy a nélkül? de igy is-ugy i 39felett van. keltsd fel ha még nem tetted, s azonnal lázcsillapitás!!!ezzel nem szabad várni, nagy baj lehet!a ha nem megy le ügyelet.holnap mindenképp doki!!nem akarlak ijesztegetni a mi történetünkkel, remélem minden rendben lesz!

2012. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem fogzástól van.Fogzástól max hőemelkedés lehet.De ekkora láz kizárt.Inkább valami gyulladásra utal.A kisfiamnak volt 40,5 fokos láza,már remegett,csillogott a szeme, akkor sem jött ki az ügyelet.Nehezen le tudtuk vinni a lázát.Kiderült,hogy torokgyulladása volt.
2012. okt. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!