Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apával mindig összhangban...

Apával mindig összhangban vagytok?

Figyelt kérdés
Például nevelésben, etetésben, öltöztetésben????? Lányunk 16 hónapos. Egyre jobban el kell kezdeni nevelgetni terelgetni. Mai eset: Nem akart enni velünk, így kivettem mert mondta és mutatta ki. De ez sem tetszett és csak kuncogott hisztizett és kezdte bepörgetni magát és kéredzkedett ölbe. Egyszer oké felvettem, csinálta tovább. Így letettem és mondtam amíg így sír (már hörgősen) addig nem veszem fel. Erre az apja oda szólt: Gyere kicsim gyere ide..... nem szóltam semmit de vetettem rá egy pillantást. Utána (Gyerek nélkül) összekaptunk :( de így mit ér a szavam?? Máskor olyan jó.... de amióta az anyáéknál lakunk elment az ő esze is.... Anyós szerint ne hagyjam sírni a gyereket :/ ha 2 hetes lenne nem hagynám de íííígy.....! Az evés is. ha idegbe vagyok mert reggel óta egy üveg tej van a gyerekben du.5kor (mert nem akar enni) apát meg sem legyinti az aggódás..... Miért csak én érzem kötelességemnek nevelni terelgetni táplálni a gyerekünket apa meg játékbabának nézi babként kezeli???? Nálatok hogy van? Azt ne írjátok üljünk le megbeszélni mert megvolt már 1000x :(
2012. okt. 30. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem mindig, sajnos... Az evésen ne aggódj. Eszik, ha elég éhes lesz. Nálunk is van olyan, hogy reggel megiszik egy üveg tápszert a lányunk (13hós), és este 6-ig nem kell neki semmi, csak tea. Ha nem kér, akkor nem eszik, ennyi. Majd jelzi, ha kér. :)
2012. okt. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig erre nincs más megoldás, csak a megbeszélés...ha kell 1001x!

Kérdésedre a válasz:Nem,egyáltalán nincs mindig köztünk összhang!Én jobban aggódós vagyok,de már megtanultam, hogy ne stresszeljem magam azon is, hogy férjem lazán kezeli a dolgokat.Ő is ilyen...ha nem eszik a gyerek,biztos nem éhes, minek tömni.

Ő sokkal hamarabb elveszti a türelmét, és előbb emeli fel a hangját mint én és ki van akadva, hogy miért nem veszem szigorúbban a dolgokat.

De egy valamiben megegyeztünk, és ehhez tartjuk magunkat.Egymás tekintélyét nem ássuk alá a gyerek előtt(pl.nincs ilyen, hogy "gyere,akkor majd anya megvigasztal",ha mondjuk apától kapott szidást),illetve nem előtte beszéljük meg a dolgokat, hogy mit hogy kellett volna.

Nehéz sokszor,mert párom sokat van el itthonról, de muszáj megbeszélni mindig,akár konkrét esetekre lebontva a dolgokat!Ő elmondja hogy miért gondolja úgy, én azt, hogy miért másképp és valami kompromisszum mindig születik.Vagy ő enged, vagy én.

Ő már belátta, hogy meg kell tanulnia türelmesebbnek lenni, én meg azt, hogy vegyem kicsit lazábban a dolgokat pl.etetés terén, hiszen már nem pici babáról beszélünk, hanem 2 éves fiúról.

Nálunk kb 14-5 hónaposan kezdődött amit írsz, és azóta is "csiszolódunk" nevelés terén, vannak vitáink, de hála Istennek megoldjuk őket.A lényeg, hogy a fáradtságot, frusztráltságot nem szabad belevinni a beszélgetésekbe, mert akkor elmegy az egész más irányba, csak tisztán megbeszélni, hogy ki hogy látja és miért csinálja úgy ahogy és fontos, hogy tudjatok egymásnak engedni is!!!

Most fog megszületni a tesó,decemberben és már előre készítem páromat kb mire lehet majd számítani(egyik hisztizik,másik ordít:)),hogy tudjon türelmes lenni:)

Tudom nagyon nehéz, de az a legjobb, ha az ember meg tudja őrizni a hidegvérét!És ehhez sok tudatosság kell!

Bocsi, hogy hosszú lettem,remélem tudtam segíteni:)

2012. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 kíváncsicska ***** válasza:

Bár a lányunk még csak 11 hós, de eddig igen eléggé egy hullámhosszon vagyunk.Bár apa azért elolvad mikor nyújta felé a kezét és kéretőzik át hozzá.Tudom, hogy kenyérre keni később is de bízom benn, hogy azért az összhang megmarad.

Amúgy apának csak a jó jut a gyerekből.Játszani vele, mert ő egész nap dolgozik és ha hazamegy a gyereknek is jó mert apa játszik és itt szerintem az apák szívesen megállnak.PLÁNE HA LÁNYRÓL VAN SZÓ!!!!

2012. okt. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki :) A hosszút is :) Nálunk apa a türelem megtestesítője. Irigylem is tőle. De ő neki van ideje feltöltődni. Hál'isten vállalkozó és akkor jön megy mikor akar. És persze ha elmegy akkor feltöltődve jön haza. Bezzeg én ha elmegyek (küld) végig parázok mi lehet otthon :/ Ezt is utálom magamban. Nemtudom, sokszor amúgy nálunk a gyerek evése miatt van a vita. Valahogy ha jól eszik akkor nekem is happy a napom, de ha nem akkor minden rossz, rossz ha ő türelmes anti aggódós...... Akkor azt mondjátok (mondod) 1001x is le kell ülni???
2012. okt. 30. 23:16
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem megoldás mert 1001 jére sem fogja fel adott helyzetben.Ilyenkor az lenne a határozott válaszom hangosan határozottan " nem apa sem vesz fel ilyenkor ,ugye" Ez elég diplomatikus ,ha nem elég lehet ajánlatot tenni " nem apa sem vesz fel ilyenkor ,ha kicsit megnyugszol és eszel akkor ölbe veszünk "

és ezt az adott helyzetre alkalmazva.

Mert nem az a baj hogy apuka nem akar ,hanem nem ismeri fel a helyzetet! Pasi. Segíteni kell , türelmesen de határozottan.

2012. okt. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

folyt...

és sok pasit bosszant ha már megint ugyan az a téma ...és nem tud változtatni ,hagyjuk már csak cseszegetsz...

2012. okt. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aha Aha ez is jó....... (köszike)
2012. okt. 30. 23:44
 8/13 anonim ***** válasza:

ismerős... én is bele tudok zizzenni az apró gondokba (nem evett, nem hízott eleget, felsírt...), aztán Apa közli, hogy ilyenek miatt ne izgassam magam. ők kicsit kívülről nézik, és így sokkal objektívebb tud maradni. sajnos igaza van, nem kell hogy a gyerek körül forogjon minden.


néha mi sem vagyunk összhangban, meg kell beszélnünk amikor nincs ott a gyerek. (nálunk fordított a felállás, ő néha rápirít szerintem fölöslegesen, erre 2 éves lányom bőgve jön hozzám, én meg átölelem, nem küldöm el. ilyenkor apának lilul a feje.)

2012. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon megértelek, főleg az első kommentben amiket írtál, hogy Te végigparázod ha elmész hogy mi lehet otthon. Az én férjem is lazább, de néha nekem is az az érzésem hogy ez már túlzás és inkább felelőtlen mint laza. Na mindegy! Nálunk egyébként a fő probléma mondjuk az, hogy ő szereté kb. ugyanazt az életet élni mint ami a baba előtt volt, de ez természetesen nem működik. Így az én életem totál felborult, ő meg folyamatosan ragaszkodik dolgokhoz, ami kettőnk között feszültséget eredményez. Nekem elég szar hogy WC-re menni nincs időm míg ő vidáman olvasgat délután. Dehát ezt előre nem tudtam hogy ilyen lesz, úgyhogy megpróbálom elfogadni. Végülis én azért vagyok itthon a babával, hogy ellássam...
2012. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére azért nálunk érzem azt hogy az ő élete is megváltozott csak a felelőséget ő ott éli meg hogy többet többet keresni. Néha el is gondolkodom hogy biztos rossz neki is. De mondjuk akárhányszor leülök vele erről beszélni az a válasza ő sem evett kiskorában, ő sem fogadott szót kiskorában stb stb stb. Valahogy mindig úgy érzem egyedűl maradok a következetességben. Jött tegnap is azzal hogy egy 15ó6 hónapos hogy értene már meg dolgokat. Ilyenkor robban a fejem mert tudja hogy okos a lányunk és igenis ért mindent. Emlékszem mikor 6 hetes is volt akkor is beszólt egy millió dolláros dolgot az altatással kapcsolatban, hálisten akkor megtudtam védeni magam. De itt anyósnál ketten jönnek szembe az én véleményemmel elhatározásommal. Gyönyörűen megtanítottam a lányomat egyedűl elaludni cumival és egy este 6 hetesen nehezebben ment az elalvás fürcsi után.... Bementem vagy 5x (nem ő hanem én) Cumika vissza, ad kijöttem. Erre 6odjára megszólal hogy ő inkább kihozza a kanapéra maga mellé és majd elalszik a tv előtt vele :O Mondom MIIIII???? Mondtam is hogy amit 6 hét alatt felépítettem azt ő egy este alatt lerombolta volna. Most 16 hónaposan még mindig egyedűl alszik el (és hányszor mondja apa hogy ez milyen jó) (meg vagánykodik más apák előtt ezzel) Ilyenkor csak arra gondolok hogy sajnos le rombolni látszik az amit 16 hónap alatt értem el a lányunknál. nemtudom miért ilyen? Talán azért is mert a lányunknak látszik a kis személyisége és egyre jobban manipulálni tudja apát .......
2012. okt. 31. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!