Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babámnak tényleg szteroidos...

A babámnak tényleg szteroidos krém kell? Ekcéma?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos babámnak a mellkasán kijött kb 3 kicsi folt, ott száraz, érdes a bőre. Továbbá száraz a bőre a hátán, az arcán (a hajlatok nem).

A bőre nem hámlik, csak néha enyhén piros a mellkasán az a pár folt.

Dokihoz elvittem, aki egy testápolót írt ki meg egy szteroidos krémet (eumovate), amivel a foltokat napi kétszer kell kennem, nem is mondta hogy meddig kell használni.

Babám anyatejes, nem kezdtük meg a hozzátáplálást sem.


Ha csak pár foltja van már erre is szteroid kell??

Nem lenne elég a gyógyszertári testápoló?


2012. okt. 31. 00:18
 1/10 anonim ***** válasza:
az orvos tudja, de a te babád ... szóval én nem kenném vele ... babaolaj, babatestápoló, aztán pár hónap múlva kiderül, hogy elmúlott-e
2012. okt. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ekcémás.Igaz, ő most 19 hónapos, de 3 hónaposan kezdődtek a tünetek.A lábán, karján jöttek elő a foltok, sokszor véresre vakarja.nagyon sok féle testápolót, krémet , fürdetőt kiprobáltunk,aztán mi is kaptunk eumovate krémet, ami kb 2 napig volt jó, aztán visszatért a viszketés.Szóval nekünk nem használt, most anti-hisztamint kap 2szer.
2012. okt. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fiam is 6 honapos volt ,amikor kapott szteroidos krémet , csak ha már nagyon csunya volt , akkor kentem nagyon vékonyan.Rengeteg krémet kiprobáltunk , de sajnos egyik sem segitett hosszutávon. Az az egy vigasztaljon , hogy valoszinüleg ki fogja nőni. A nagyobbik fiamnak 3 évesen , a kisebbiknek 5 évesen mult el véglegesen.
2012. okt. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt ekcéma és nekünk is azt írták. Én be is kenntem vele, de tök gáz volt mert kifehéredett a bőre foltokban, meg írják is, hogy el is vékonyodik. Én ezek után váltottam természetes anyagokra és mostmár minden rendben van. Ha zsíros testápolót írtak azt teljesen felejtsd el mert még rosszabb lesz a helyzet. Csak hidratáló vízbázisúval lehet kenni.
2012. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi is azt kaptunk kb.ilyen idősen,sőt még kisebb volt.A piros gyulladást lehúzta,de másnap ugyanúgy piros lett.Ugye egy nap egyszer lehet bekenni.Nemigazán szerettem volna használni,kb.egy hét után világosítottak fel mi is az az Elocom krém,utána nem használtam.Elmentünk a bőrgyógyászhoz,összeállított egy receptet,amit a patikában kikevertek,és javasolta a Physiogél A testápolót.Most töltöttük a 7 hónapot,és egy folt se jött ki rajta.Próbáld meg szerintem a gyógyszertári kikevert testápolót használni.Kb egy hét után nézd meg az eredményt.Nekünk használtak,de szerintem ahány baba annyi féle kencefice.Ha lehet kísérletezz szteroidmentesen.Sok testápolót megvetettem én is de egyik sem használt,csak a gyógyszertári amit fürdés után,a Physiogéllel pedig nappal 1-2-szer bekenem.Fontos a hidratálás,soha nem kell szárazon hagyni,még ha nem látsz rajta foltot akkor sem.Egyszer elfelejtettem bekenni nappal és már láttam egy kis piros foltot,ahogy bekentem el is tűnt.Nem fakadt tovább.Szép napot! :)
2012. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kend a gyógyszertári fürdetővel, nálunk az vált be nagyon, gyönyörűen hidratál.
2012. okt. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
én semmiképp nem kenném szteroidossal. Van egy exxema nevű krém, ami hidratál, nincs benne szteriod és hámosít is, nálunk ez szokott beválni.
2012. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Kétszer bekentem vele a foltocskáit, de most inkább szüneteltetem ezt a szteroidos krémet. Egyelőre csak az Epadermmel kenegetem, reméljük jobb lesz! Mindenkinek ment a zöld kéz :)
2012. nov. 1. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

21 éves vagyok és 21 éve ekcémás. Kérlek, ne kend a kicsit szteroiddal! Sajnos nem tudom megmondani, hogy kisbabáknál mi a megoldás, de a szteroid biztos, hogy nem az, hiszen az csak a tüneteket mulasztja el. Az ekcéma genetikai "adottság", de annak is nagyon nagy szerepe van, amit a szervezetbe beviszel! Amióta erre rájöttem és odafigyelek a táplálkozásomra, végre befolyásolni tudom a bőröm állapotát.

Kívánom, hogy ti is találjátok meg a módját, hogy kordában tartsátok az ekcémát, és szurkoljunk, hogy az orvostudomány hamarosan rájön a gyógymódra.

2012. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés: a szteroidos krém nélkül is eltűnt, pirospont az epadermnek!! :)

A folt nem száraz, a helye ugyan egy kicsit látszik, de fakul.

Reméljük ennél már csak jobb lesz!!

Köszi mindenkinek!

Kedves utolsó, köszi a kedves szavakat, remélem Te is megtalálod a gyógymódot!! :)

2012. nov. 3. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!