Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan árhat a babának a...

Hogyan árhat a babának a szteroidos krém?

Figyelt kérdés
Sajnos ekcémás a lányom, már 1 hete kenem szteroidos krémmel, mivel más krémek nem segítettek.Véresre vakarta a kezét lábát reggelre.Úgy veszem észre, hogy már nem annyira vörösek a foltok, de meddig használhatom ezt a krémet?Mindenhol azt hallom, hogy ne használjuk, de hogy miért, mi baja lehet neki tőle azt nem tudom.
2012. okt. 31. 01:20
 1/3 anonim válasza:

A kortikoszteroid tartalmú krémek nagyon hatékonyak a gyulladásos allergiás/autoimmun eredetű bőrproblémák esetén, azonban csökkentik a mellékvesék kortizol termelését, mely csak fokozatosan tud visszaállni, ezért van, hogy hirtelen nem szabad abbahagyni az ilyen szerek használatát.

A hosszú ideig tartó használat (több mint 2 hét) - különösen nagy dózisban - rengeteg mellékhatáshoz vezethet. (nagyon picit szabad kenni belőle!) Leggyakoribb és leglátványosabb mellékhatás a bőr elvékonyodása, megnyúlása, a többit olvasd el a tájékoztatón. Mindenesetre addig kellene alkalmazni a krémet amíg el nem múlik teljesen a kiütés, de az csak akkor fog teljesen ill. végleg elmúlni, ha a kiváltó oka is megszűnik.

A problémát talán egyszerű kontaktallergia okozza. Hypoallergén mosószer, öblítő, tisztító-, tisztálkodószer használatát javaslom mindenhez/mindenkihez amihez/akihez a baba csak hozzáérhet. Táplálék-adalékanyagok is kiválthatnak ilyesmit, komplett allergiatesztet érdemes csináltatni, ha lehetséges.

2012. okt. 31. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Sajnos nem hajlandóak allergia tesztet csinálni, hiába kérem.Mosószert, öblítőt már többször is váltottam, fogalmam sincs mitől lehet.az orvosok azt mondták, hogy ha étel allergia lenne, nem csak a végtagokon jött volna ki , hanem minden hol, és sokat fogyna is gyerek, vagy hányna, hasmenése lenne folyamatosan.Sajnos tényleg csak a szteroidos krém segít ideiglenesen :-(

2012. okt. 31. 13:40
 3/3 anonim válasza:
Probald ki a mosodiot es az illoolajat mosashoz. En az ekcemamra novenyi szappanokat hasznaalok. A hymalaja herbals mandulas szappanja tokeletes es a mikor szarazza valt a borom az elcema miatt sot osszekevertem olivaolajjal es ugy radiroztam le az elhalt bor reteget. utana sokkal jobban beszivodott a testapolo,az alverde mak. adamdios testvaj.nagyon sok mindent kiprobaltam de ezek hatasosak voltak es csak ritkan kell mar a szteroid:)
2012. dec. 7. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!