Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kisfiamnak 3 hónapja...

2 éves kisfiamnak 3 hónapja hőemelkedése van. Valakinél volt ilyen? Többi lent

Figyelt kérdés
orvos azt mondta,hogy vannak akiknek ennyi a hőmérsékletük,de már három hónapja mindig 37,2-37,7 között van neki,el nem hagyja magát,érdekelne hogy másnál is volt ilyen,később lejebb megy?
2012. okt. 31. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk az orvosod helyében én kicsit jobban izgatnám magamat.

11 hónapos volt a fiam, amikor hasonló problémánk volt, de 10 nap után elküldött vér- és vizeletvizsgálatra meg fül-orr-gégére a doki, és amikor negatív lett, beutalt minket a László kórházba.

Ott kivizsgálták, hazaengedtek azzal, hogy ha egy hónapon belül nem múlik el, menjünk vissza.

Én a helyedben kicsit erőszakosabb lennék, legalább egy SZTK-s ambuláns kivizsgálás.

2012. okt. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a 9 hós kisfiamnál volt 3-4 napig hasonló hőemelkedés,de én a fogának tudtam be.Más tünete nem volt;a kedve is remek volt,étvágya is volt.Nem lehet hogy nálatok is egy kései fogacska az oka?
2012. okt. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második, nincs az a fog, ami 3 hónapig hőemelkedést okoz!
2012. okt. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első, és mit mondtak a Lászlóban? Mitől lehet? Még benne vagytok a 6 hónapban? Javult a helyzet?
2012. okt. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Én nem ijesztgetni akarlak, de én már régen kivizsgáltattam volna. Ha a gyerekorvos nem foglalkozik vele, akkor máshoz megyek. Ez nem normális dolog. Elvétve lehet ilyen, de ki kell zárni minden szervi eredtű okot. Nagyo komoly gondok is okoznak állandó hőemelkedést. Egy vérvizsgálat lenne a minimum, de én tuti nem hagynám ennyiben. Nem is értem, mire vársz 3 hónapja
2012. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A fiam már 3 éves lesz, egyszer csak magától elmúltak a tünetek, de az ápolónő ismerősünk is nagyon aggódott, azt mondta ez semmiképp sem normális.

Elhúzódó húgyúti fertőzésre gyanakodtak, de aztán nem igazolódott.

Illetve azt mondták, óránként változik a hőmérsékletük, ha jól bevacsozáztak, vagy sokat rohangáltak, akkor is emelkedhet a hő.

Mondjuk nálunk 37,3 volt a max., a 37,7 (nettó) szerinterm sem normális.

Nem egészen értem, milyen 6 hónapra gondolsz!

2012. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat kedves első, elnéztem azt a 6 hónapot! :)

Örülök, hogy normalizálódott a helyzet!

2012. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

10 hónapos a fiam, 3 hetes kora óta hőemelkedése van. Akkor nagyon beijesztettek minket, mindent végigvizsgáltak, ami eszükbe jutott: vérvétel, hasi, koponya UH, sokszoros vizeletvizsgálat, minden negatív volt. Pontosabban néha határértéken volt a vérében ami gyulladásos folyamatra utal, de az is csak határon.

Aztán megunták (?), azt mondták magasabb az alaphője. Csak éppen reggelre lement mindig (volt, hogy 36,2 volt csak), délután/estére pedig vissza 37,7 körülre.

Nyáron 1 hónapon át 37,9 volt MINDEN este, meghülyültünk tőle, merthát 38 felett kell csillapítani, szuper a 37,9...

Igazából már ritkán mérjük, csak ha (magához képest is) melegnek érezzük vagy gyanús valami. És, ha csak 37,4-5 körül mérünk, örülünk, mint majom a farkának.

Próbáltam én is utánanézni a dolognak és annyit találtam, napszaktól függően majdnem 1 foknyi hőmérséklet ingadozás normális. Hajnali 5 körül (ha jól emlékszem), a legalacsonyabb, 36,2 körül, este/délutánra pedig 37,1 - 37,2 is lehet.

Én abban bízom, hogy neki tényleg alapból magasabb, ezért magasabbról adódik hozzá az a +1 fok...

De baromira nem nyugodtam meg és nagyon idegesít máig, nagyon remélem elmúlik ez egyszer vagy rájönnek mitől van.

Egyébként a fiam könnyen lázasodó típus, 2szer volt eddig beteg és mindkétszer rögtön 40 körül volt a hője, elsőre 41 fokot is megközelítette.

Egyébként én is tettem fel erre vonatkozó kérdést itt, de nem kaptam választ (legalábbis olyantól nem, aki szintén ilyen problémával küszködött).

Kitartás neked is, ha nálatok kiderül valami, kérlek írd meg!

2012. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Többen is azt mondják,hogy biztos magasabb a hője.Majd beszélek másik orvossal,ha kiderül valami megírom,kitartást neked is.
2012. okt. 31. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!