Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikortól kezdte el a babát...

Ki mikortól kezdte el a babát mással is etetni anyatejen kivül mert nekem mindenki mást mond?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi majd 6 hós korában kezdjük, addig csakis anyatejes! :-)
2012. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
és addig elég lenne neki az anyatej?
2012. okt. 31. 15:57
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

3 hónapos kortól már adtam kiegészítésképpen krumplit, gyümölcsöt. Csak érdekességként írom: a fiamat 4 hónaposan "kínáltam meg" először kelkáposzta főzelékkel. Csak 1-2 kanállal akartam neki adni, de ő tovább tátogott, hogy kér még. A következő kajálásnál nem volt hajlandó szopni, utána már csak kora reggel és késő esete szopizott. Amikor 8 hónaposan beadtam a bolcsödébe, már mindenevő volt.

Nekem az egészben az okozott problémát, hogy sok tejem volt, a kelkáposzta-kóstolás pedig júniusban, tehát a nyár elején. Én azt szerettem volna, ha nyáron a szopizás dominál, mert akkor garantáltan friss kaját kap. De az ő ízlése ezt felülírta.

Ezért ne csodálkozz azon, hogy mindenki mást mond. Ahogy a felnőttek nem egyformák, természetesen a babák sem.

2012. okt. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

èn külföldön élek, itt azt mondják, hogy 4 hót betöltve el lehet kezdeni a hozzá táplálást, így mire 6 hós lesz az ebéd már kiváltott. ezt nem kötelezö. ez csak tanács.

Itt is rengeteg anyuka ha anyatejes a baba 6 hós korig szoptat csak. 6 hós kor felett viszont bizonyítottan nem elég a babának már csak az anyatej, így legkorábban betöltött 4 hónapban és legkésöbb 6 hósan el lehet kezdeni a hozzá táplálást.

döntsd el te mit szeretnél.

2012. okt. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A WHO ajánlása szerint 6 hóanpos korig legoptimálisabb az anyatej, még vízzel sem kell megitatni addig, csak ha nyári baba és nagyon extrém hőség van.

A Lányomat 6 hós koráig csak szoptattam, 3 hónapos volt, mikor megduplázta a születési súlyát, 8 hónaposan megtriplázta. Most a Fiam 4 hetes, őt is 6 hónapos koráig csak szoptatni fogom. Annyi idejük van még mást enni!

Ne siettesd a hozzátáplálást. Ráadásul a szoptatás a legkényelmesebb, nem kell melegítgetni, mindig kéznél van és a legeslegjobb táplálék a babának.

2012. okt. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Megvárom h betöltse a 6 hónapot :-)
2012. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
5,5 hónaposan, de csak azért, mert akkor érett az őszibarack. Ma sem csinálnám máshogyan.
2012. okt. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is 5 és fél hónaposan kezdtem, előtte csak anyatej (volt bőven, és még van azóta is annyi, amennyi kell). Az ok meg szintén az, hogy akkor volt friss a barack, imádta a Kisfiam. (Egyébként én is 6 hós koráig akartam csak szoptatni, de az a 2 hét mindegy szerintem.)
2012. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én elkezdtem 4 hónapos korába, de már nagyon bánom. 5,5 hónapos korára ugy belejött, hogy azt vettem észre , hogy az összes étkezést kiváltottuk.Anyatejes egyébként. Most óott tartunk, hogy szopni nem is nagyon akar. És a tejem is szépen kezd apadni. Alig tudom rávenni, hogy ciciljen, ugyhogy most visszaszokatáson vagyunk. Mert a doktornő azt mondta , akkor tápszer. Most már valamennyire visszajött a tejem, de szószerint bírkózunk, hogy ciciljen. Következő babánál kivárnám a 6 hónapot. Mert rengeteg tejem volt előtte. Most 7 hónapos.
2012. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 5,5 hónapig csak anyatejet kapott, utána már nem volt elég, nem hízott olyan ütemben, ahogy tőle megszokott volt. Akkor kezdtem el hozzátáplálni. Meg is lett az eredménye, szépen fokozatosan behozta a lemaradást, és onnantól tartotta az ütemet.
2012. okt. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!