Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki egy napod az 5...

Hogy néz ki egy napod az 5 hónaposoddal?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Még csak 4,5 hónapos, de leírom ha érdekel:

hajnalban 3-fél5 között evés

kb fél 8kor kel, evés

utána 3-3,5-4 óránként eszik

2-3 körül séta

7-fél 8kor fürdés, vacsi és alvás (attól függ fürdés előtt alszik-e, vagy nem: 8-9 körül alszik el)

Naapközben délelőtt alszik másfél órát, utána már csak 45 perceket, ébren 2-3 órát van (attól függ mikorra éhezik meg, előtte 45 perccel álmosodik el)

Amúgy egész ügyes, elvan magában, de ha nyűgös napja van, akkor csak velem és rajtam hajlandó játszani-de szerencsére ilyen ritkán van :)

Foga még nincs, átfordulással még épp csak próbálkozik.

2012. nov. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A mi napunk kb így néz ki:

9-kor kelés, reggeli

10:30-ig játszunk, utána eszik, alszik délig

12:30 körül eszik, 2-ig játszik

14:00-kor megyünk sétálni, ez egyben a délutáni alvása

15:00 körül hazaérünk, ilyenkor általában negyed 4 körül felkel és eszik

Ha álmos még akkor 5körül alszik még egy fél órát

20:00 -kor fürdés, utána evés, és alvás jó esetben.

De mostanában alig tudom elaltatni 11 előtt =/

2012. nov. 2. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam jövő héten lesz 5 hónapos, anyatejes. Ő is hajnalban eszik fél 4 és fél 6 között valamikor. Általában 6 után felkel, de utána elvan a kiságyban (többnyire), úgyhogy fél 8 körül kelünk fel. 9/10 órakor eszik (szopi) aztán játszik, majd kb. 10-fél 11-kor alszik, változó, hogy mennyit. Van, mikor fél órát, van, mikor másfelet.Aztán délután 13/14 óra körül eszik, majd vagy meglátogatjuk az apját a munkahelyén (olyan helyen dolgozik, ahol ez nem gond)és aztán megy a baba a nagymamához én meg az edzőterembe másfél órára, vagy ha az apja otthon van, akkor játszunk és alszik utána. Következő evés valamikor fél 6 és 7 között, majd fürdés és alvás. Éjfél előtt még eszik egyszer és akkor kibírja hajnal 4-5-ig.

Többnyire ez a program, de sokszor borul, ha megyünk valahova - és sokat megyünk mostanában , vagy ha átalussza az etetési időket. Viszont négy óránál gyakrabban nem hajlandó enni, sőt inkább ötóránként eszik, és nekem kell figyelnem, hogy egyen, mert magától nem nagyon "kér". Ami biztos, az az éjszakai és a délelőtti evés, az "ebéd" már csúszhat, van, hogy csak fél 3 körül eszik. Aztán az esti evések is elég fixek, de a délutáni alvás(ok) változó(ak), mind számát, mind hosszát tekintve.

Aludni csak akkor teszem le, ha álmos, és altatni nem szoktam, magától alszik, vagy a babakocsiban (ott mindig alszik).

Bocs, ha hosszúra sikerült.

2012. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gyönyörűséges ***** válasza:

Az én babám 5 hónapos+1 hetes


Ébredés: 5-6 között szopi

8-ig játék, utána 9-ig alvás

9:30 körül egy kis gyümölcs

10:30 szopi

12:30 alvás

14:00 szopi

17:00 alvás

18:30 szopi

19:30 fürdés, szopi

20:00 alvás

03:00 szopi és kezdődik minden elölről... Az alvás és a szopi közti időszakban játék van, illetve délután séta.

Ahogy az előttem hozzászóló is írta 4 óránként kér enni, néha néha van, hogy hamarabb. A hozzátáplálást 3 hete kezdtük el, még nem eszik annyit, hogy kiváltson egy szopit. Mindkét oldalára fordul, illetve már megpróbálkozott a kúszással, de már 5 napja nem csinálja...úgyhogy az valami hirtelen felindulásából volt :D

Jó babázást!

2012. nov. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!