Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lázas a gyermeketek, hány...

Ha lázas a gyermeketek, hány fokos láznál adtok neki lázcsillapítót? Ezt úgy értem, hogy ha átlépi a 38 fokot már adtok neki v. hagyjátok, hogy egy kicsit dolgozzon a szervezete?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha átlépi már adok!
2012. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38.5 felett kell nem pedig 38 felett. de én ha még a 38.5-öt is átlépi szoktam várni kicsit, persze rendszeresen utánamérem, ha eléri a 39-et akkor már adok. de volt olyan hogy 38-nál jobban elhagyta magát mint 39.-nél és akkor adtam 38-nál is. ez állapotfüggő.
2012. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 38-nál már adok neki, bár a legújabb ajánlások szerint hagyni kell kicsit dolgozni a lázat. Mindenesetre ha esti lefekvés előtt mérek például 37,8-at, én akkor is adok, mert éjfélkor arra ébredne ő is, és mi is, hogy már 39,5-nél tart!
2012. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Én általában 38,7 felett csillapítok gyógyszeresen, addig csak meztelen összebújás van(dolgozik a szervezete, de az én testhőm nem engedi nagyon felszökni a lázát, nem hevül tl). Ha este, lefekvés előtt vagy éjjel lázasodik be, akkor egyéb állapotától függően 38 felett is adok lázcsillapítót, hogy tudjon aludni, vagy ha fájdalma is van a láz mellett.
2012. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38 fok felett adok, addig hagy dolgozzon a szervezete. Éjszaka ha csak hőemelkedése van akkor is adok,mert alvás közben megy felfelé. Így nem lesz csupa láz és bír aludni.
2012. nov. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
38.1 től már kell csillapítani!!
2012. nov. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 38 felett már adok neki lázcsillapítót.
2012. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abszolút gyerekfüggő.

A lányom kisbarátnője 3,5 éves és 38 fokos láznál, már elesett-rázza a hideg, stb.... az édesanyja ennél már hűtőfürdőzi gyógyszerrel kombinálva.


Az én lányom 2,5 éves. Kiskorától extra magas lázra hajlamos. A rekord 40,4 fok volt popsiban mérve.

38,5 fok után csillapítok csak lázat neki gyógyszeresen (a hűtőfürdő semmit nem visz le a lázán. A dokinőnk is csinálta neki amikor kijött hozzá és több fokkal vettük ki, mint amivel betettük)de ő még 39 fokos lázzal is nagyon jókedvű. Eszik, játszik, stb...

2012. nov. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!