Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg nem kell a csecsemo...

Tenyleg nem kell a csecsemo fiuknak huzgalni a kukijukon a bort?

Figyelt kérdés
En mar miota megszuletett felhuzom amennyire jon es kitakaritom,plusz minden pelenkazasnak. Ma olvastam h 1 eves korukig nem kell. de miert nem? De gondolom ezzel nem artok igaz?
2012. nov. 1. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Amennyire fel bírod,csak annyira húzd fel,erőltetni nem kell. Az én fiamnak is nagyon jól feljön a bőr, de teljesen nem. Épp tegnap voltunk mérésen és a doki megnézte. azt mondta,hogy ameddig szépen feljön addig takarítsam ki mindig. Ártani nem ártasz vele, csináld csak nyugodtan!
2012. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell,nekünk a doki nézte havonta a tanácsadáson 1 éves koráig.Én nem nyúltam hozzá,és nem is tervezem,hogy piszkáljam neki.
2012. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Én 4 hónapos korától húztam a bőrt a kukiján. Nem ártasz vele, most 2 és fél éves a fiam, de nincs neki letapadva, így megelőzhető, hogy felvágják neki a bőrt!
2012. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ebben is megoszlik a dokik véleménye. Az egyik azt mondja, hogy nem kell, a másik meg azt mondja, hogy nem árt, mert így kisebb a letapadás veszélye. Egyébként ez a környezetemben a tapasztalat is. Azok, akik soha nem nyúltak hozzá a kisfiuk kukijához, nem próbálták húzogatni, azoknak mindnek kivétel nélkül vagy a doki felrántotta 2-3 éves korában, vagy rosszabb esetben műteni kellett.

Mi a dokink tanácsára hallgatva 4 hónapos korától kezdve óvatosan mozgattuk fürdésnél. Két hét alatt teljesen hátrament neki a bőr, azóta is teljesen rendben van vele minden (3 éves múlt). Nincs letapadva, soha nem volt berepedve, soha nem kellett kezelni neki szteroidos krémmel, soha nem fájt neki.

2012. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólónak igaza van, abban, hogy szinte minden orvos mást mond. nekem 4 fajta véleményt adott 4 orvos. Én születésétől kezdve minden este, fürdésnél óvatosan hátrahúztam naki, és olajjal áttöröltem. Júliusban töltötte a kettőt a fiam, a fityma szűkületét már kinőtte (urológián írtak fel Dermovate kenőcsöt, az adta meg a végső lökést) és már csak picit van neki letapadva, de folyamatosan válik fel az is. Ha nem erőlteted, nem ártasz vele, de csak finoman, nehogy felszakítsd.
2012. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben tényleg nagyon megoszlanak a vélemények. A mi dokink is azt mondta, hogy 1 éves koráig nem kell piszkálni, én így is tettem. Azt mondta, hogy ha húzogatjuk, még ha óvatosan is, mikrorepedések keletkezhetnek rajta, ami hegesedéssel gyógyul, és pont ezek a hegesedések okozhatnak letapadást.

8 hónapos a kisfiam, eddig nincs semmi gond a kukijával :)

2012. nov. 2. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!