Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akik állítjátok,...

Anyukák! Akik állítjátok, hogy viszonylag korán,4-6 hónapos kortól, NEM LÉTEZIK hiszti, ti találkoztatok már olyan babával, aki erre rácáfolt? Miért állítjátok váltig, hogy ilyen nincs?!

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy azok az anyukák,akik meggyőződéssel állítják,hogy a hiszti csak és kizárólag 2-3 éves kortól "létezik",ők ezt honnan veszik?Tapasztalatból?Van hasonlítási alapjuk?

Azért kérdezem,mert agybajt kapok,mikor mondom valakinek,hogy hisztis a kisfiam (már 9 hónapos,de 4-5 hónapos korától borzasztóan hisztis)és csak rám mosolyog,legyint,hogy ilyen nem létezik.

"Majd megtudod később!"

Aztán mikor hosszabb ideig vagyunk egy társaságban és a kisfiam rákezd,akkor csak döbbenten áll,hogy "Jééé,és tényleg hisztizik ilyen pici korban".

MIÉRT tartják ennyire kizártnak ezt?És nem,nem én lihegem túl a dolgot,csak már annyira bosszant,hogy az agyonokoskodó,agyontapasztalt anyukák osztják az észt....közben meg fogalmuk sincs arról,hogy igen is létezik ilyen gyerek,nem kis fejtörést okozva a szüleinek.

Járt már más is így??!!

:(


2012. nov. 2. 22:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
4-5 hónaposan hogy tudott hisztizni? Csak fekszik vagy esetleg ha ügyes, akkor üldögél. Hogy hisztizik? Mit akart elérni? A hiszti az, hogy mondasz neki valamit ő meg veri magát a földhöz vagy ordít...stb... hogy csak azért is az legyen amit ő akar és te nem engedsz. De hogy és miért hisztizik egy 4-5 hónapos vagy akár 9 hónapos?
2012. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Na,hát erről beszélek én is.Kb. ugyan ezeket produkálja.Mikor kisebb volt,nyilván "finomabban",de cseppet sem csendesebben adta elő.

Most pedig szó szerint,amiket te is leírtál.És képes bizony ő is fetrengeni,amíg nem éri el,amit akar; legyen szó bármiről.

Nem csak amolyan nyafogásról beszélek.

És ilyen kicsi korban még kezelni sem nagyon lehet,sajnos ez a tapasztalatunk,mert még annyira nem éri fel ésszel.

Megszűnik körülötte a világ és csak ordít,fetreng a földön.Amint pl. felveszem,vagy odaadom neki azt amit szeretne,egy tizedmásodperc alatt csend van és vigyorog.

Mi ez,ha nem hiszti???!!!

Mindenki ki van akadva,több gyerekes anyukák is a fiamon.

Nem panaszkodásképpen írtam ki a kérdésem,mert úgymond nekünk ez a "normális",ehhez kellett hozzáigazodnunk.Csak zavar,hogy ostoba libának tartanak,aki nyafog,mert megnyikkant a gyereke...holott közel sem erről van szó.

2012. nov. 2. 22:21
 3/22 anonim ***** válasza:
16%

Nekem sem hiszik el ezt soha.

Ha egy kisbaba hisztizik, az nem hiszti, csupán szüksége van az anyuka állandó testi közelségére. Ezért főzés-porszívózáskor is magukra kötözik.

Vagy a másik verzió, hogy szeparációs szorongás.

Ahelyett, hogy következetesen leszoktatnák a hisztiről a gyereket.

Azután állandóan panaszkodnak, hogy nem tudnak semmit csinálni a gyerektől, állandóan fáradtak stb.

2012. nov. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon sajnállak, biztos, hogy nem könnyű. Próbálj meg a helyi nevelési tanácsadóban olyan pszichológustól tanácsot kérni, akinek tanácsadói pszichológusi szakvizsgája van és foglalkozik ezzel a kisebb korosztállyal.
2012. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező! Soha nem fog a hisztiről leszokni, ha megteszed, amit akar! Ne add oda neki, amiért hisztizik. Lehet,hogy még jobban hisztizik valameddig, de ha nem ér célt, leszokik róla.

Tapasztalat! 3 gyerekes anyuka.

2012. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

VÉÉGRE!!Van rajtunk kívül is sorstárs!!! :)

Nos a helyzet az,hogy mi már mindent próbáltunk,de tényleg mindent.Eddig 6 (!!!!) órát volt képes torkaszakadtából üvölteni,de úgy,hogy majd megfulladt.Akkor is én "adtam fel",mert féltem,hogy baja lesz.Már lilult. :(

Rendesen gyomoridegem van,hogy mi lesz később!

2012. nov. 2. 22:29
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

Bocsi, de szerintem ez még mindig nem hiszti. Mint írtad is: nem éri fel ésszel. Akkor hogyan lenne hiszi?? A hiszti egy tudatos dolog, azt már nagyon is felérik ésszel a gyerekek.

Amiről Te írsz, az a babád ösztönös megnyilvánulása a világ felé (vagy az anyukája felé,kinek hogy tetszik), hogy neki bizony szüksége van valamire.

Egy baba azért is sír, ha éppen arra vágyik, hogy felvedd és babusgasd. Ezt nem nevezném hisztinek. Lehet, hogy meglepő, de a csecsemők és a 9 hónapos babák is, vágynak ilyesmire. :) Vagy ha csak egy játékot szeretne, elérni, megkapni, "megkóstolni", mivel nem beszél, hát sír.

De még annyi más baja lehet, amiért sír és te "hisztinek" gondolod. Fázik, melege van, nyomja a rugi, kényelmetlen ahogy fekszik, éhes, szomjas, álmos, fáradt, jön a foga...

Tényleg nem akarlak megsérteni, de én a helyedben magamon is elgondolkoznék. Én alapból ilyen vagyok. Minden problémát két oldalról gondolok végig, megvizsgálom magamat kívülről is. Lehet, hogy benned van a hiba. Fáradt vagy (ami érthető is), az élet megváltozott, lett egy kisbabád, aki folyton sír valamiért. Ez ilyen. Sokszor beleképzelünk olyan dolgokat, ami nincs is.

De az is lehet, hogy tök h.ülye vagyok és nem is csak 2 éves kor körül van hiszti, mint most a fiamnak. Na mert ez tényleg kiborító! :))

2012. nov. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Tuti benned van a hiba!! Jesszusom! Te hagytad 6 (!!!!) órát üvölteni a 9 hónapos babádat??? Szerintem felnőtt pszichológust keress magadnak!

Utolsó voltam.

2012. nov. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Hidd el,9 hónapja rágom magam,hogy biztosan én vagyok a rossz anya,mert képtelen vagyok rájönni a fiam igényére és kielégíteni azt.De amikor Isten látja lelkem a 24 órából 16-18 órát (és ESKÜSZÖM nem túlzok!),de kézben van a gyerek (mert aludni is nagyon keveset szokott)...persze ezt is úgy,hogy nem ülhetünk le vele,mert az már nem tetszik neki;állni kell végig.Amint lerakom a fenekemet,mert mondjuk már lassan sérvet kapok a 10kg-tól a karomban,akkor ordít.Amint felállok,minden rendben van.

Hidd el,kerestem/keresek én magamba hibát eleget,de nem csak erről van nálunk szó.Ezért is írtam,hogy aki nem járt ebben a cipőben,az nem tudhatja.

A minap pl. egy bevásárlóközpontból kellett "angolosan" távoznunk,mert a gyerek szó szerint kiordított minket onnan.

Ha valaki,akkor én sokat foglalkozom a gyerekkel (ami meg is látszik pl a háztartáson,de már az sem érdekel).

És okos gyerek,mert tudja,hogy mit akar és azt is,hogy hogyan érje el a célját...de hogyan értessem meg vele 9 hónapos korában,hogy NEM (amúgy magát a szót ismeri és érti,ez egyértelmű...csak éppen nem érdekli)??!!

2012. nov. 2. 22:45
 10/22 A kérdező kommentje:

Látod,fogalmad sincs miről beszélek!!!!!

Igen hagytam (jelzem a védőnőm tanácsolta,amit azóta már bánok persze,mert semmi értelme nem volt),mert ha a s.ggemet a földhöz verem,akkor sem jó neki semmi.

2012. nov. 2. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!