Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom most lesz 4 hónapos...

Kislányom most lesz 4 hónapos már átfordul a hasáról hátára és fordítva. Viszont amikor háton fekszik csak a jobb oldalán szeret aludni arra van a feje . Hiába teszem bal oldalra nem akarja 1-2 percig úgy van, de vissza fordul. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kicsit laposabb is a jobb oldala.Hiába támasztom ki.Ugye nem lesz nagyobb korára baj ?

2012. nov. 3. 22:19
 1/2 Gyönyörűséges ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, nem áll szándékomban, a mi tapasztalatunk az volt, hogy az én babám se fordította balra a fejét, csak jobbra. Ezt már elég korán felfedeztük. Megnézte egy gyógytornász, aki úgy ítélte meg, hogy a nyakacskájánál le vannak tapadva az izmok és ezért nem szereti arra fordítani, elkezdtük masszíroztatni, ez volt 10 hetesen. Ez ment egészen 3,5 hónapos koráig. A forgásokat nekem is hamar csinálta, ahogy neked is. Aztán megnéztem a youtubon egy videót, hogy hogyan fordul egy baba helyesen. Hát az én kislányom nem úgy csinálta. Ezek után egy ismerős ajánlott egy dévény tornászt, elvittem hozzá, megnézte és azóta sokkal több minden kiderült, mint egy sima izom letapadás. Most 5 hónapos a babám, szépen forog mindkét oldalra. A hasról vissza az még mindig kicsit korai ebben a korban, nem is csinálja jól, egy picit még borul, nem stabil a forgása. A nyaka azóta rendben van :)


Csak azt tudom tanácsolni, hogy nézesd meg egy gyógytornásszal vagy dévényessel, ők a legjobbak ilyen téren. A gyermekorvos nem biztos, hogy észreveszi, a dévényesek profik, olyan dolgokat tudnak mutatni a baba testén, hogy nem is álmodná az ember...


Sok sikert és jó egészséget. Ja, és nehogy elkeseredj amiatt amit írtam :) minden baba más, külön személyiség és egyéniség.

2012. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat . El is visszük párommal megnézetni .Remélem nincs semmi gond .Még egyszer köszönöm .
2012. nov. 4. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!