Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babámnak hogy hogy...

7 hónapos babámnak hogy hogy segíthetek, hogy visszaforduljon?

Figyelt kérdés

A kislányom már mielőtt betöltötte a 6 hónapot átfordult hátról hasra. Kezdetben még csak naponta egyszer, majd le is állt egy időre. Kb. 2 hete megy a "nagyüzem". Amint meglát valamit átfordul, ágyban, alvás közben is...

Viszont most töltötte be a 7 hónapot, és még nem fordul hasról hátra. Vagyis egyszer előfordult, de szerintem az inkább véletlenül sikerült, mert mert mikor átfordult hátról hasra, nem húzta ki teljesen a kezét...

Szerintetek hogy tudnék neki segíteni ebben, egyáltalán kell-e? Nálatok mennyi különbséggel sikerült a babának vissza is fordulni?



2012. nov. 4. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem jártok valamilyen tornára? Elvileg 6 hónapos korában már mindkét irányba kéne tudnia fordulni.

Az én lányomnál 2 hét telt el egyébként a 2 irány között.

2012. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A védővő azt mondta szépen fejlődik, ügyesen mozog. Azt mondta, hogy mivel nagy súlyú, ezért neki érthetően több idő kell.

Szerintem a héten fog jönni, hogy betöltötte a 7 hónapos, majd nyilván beszélek vele erről...

2012. nov. 4. 15:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 hósan fordult hasra, utána most 5 hósan már vissza is fordul. Elég nagy súlyú az én fiam is, 9500gr, 70cm.
2012. nov. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
amikor a hasan van es a kezei elol vannak akkor tedd keresztbe a kezeit x be es akkor konnyen atfordul es rajon a technikajara:)de szerintem meg nincs annyira elkesve vele,foleg ha a vedono szerint sem.turelem,minden baba mas:)
2012. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A vicc az, hogy szerintem képes lenne rá, mert sokszor van, hogy hason van és teljesen kinyomja magát a kezeivel, és a testsúlyát átteszi az egyik kezére, úgy hogy teljen kidől oldalra...de nem fordul át.

Egyébként pedig nagyon mozgékony, mert amint lerakom a hátára, pár percet játszik a lábával vagy ami a keze ügyébe kerül és utána átfordul hasra és onnantól kezdve egész nap nem lehet lerakni a hátára, mert egyből átfordul hasra. Hason pedig egész nap tekereg, 360 fokban elfordul a padlón, bejárja a szőnyeget, tesz-vesz. Úgyhogy én nem hiszem igazán, hogy gond lenne, de azért nyugodtabb lennék, ha már átfordulna...

2012. nov. 4. 16:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ez volt nálunk is, csak ő a hátáról a hasára nem fordult, pedig mi is úgy láttuk, hogy képes lenne rá. Majdnem 8 hónapos volt, mikor megfordult, de akkor is csak néha. Úgy csinált, mint aki nem tud. Látta a védőnő, a gyerekdokink, de mondták, hogy legyünk nyugodtan, minden ok vele, még várjunk (nem nagy baba egyébként). Ekkor már kúszott is, 8 hósan. Most volt 9hónapos és alig birom pelenkázni, mert rögtön fordul. Most már mászik is és már fel is állt. Ja és peckesen ücsörög :-)

Szóval nálunk csak elhúzódott.

De nem vesztezs semmit, ha egy szakembernek megmutatod. De nekünk annyira mondták nem kell.

Egyébként itt van egy video, hogyan lehet segíteni. Én pléd segítségéval gurítgattam.

[link]

2012. nov. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=zx1Lt69W4PU&feature=ends..

Ezt tudom ajánlani, jó kis videó, és magyar.

2012. nov. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-7 válaszolók!

Nagyon köszönöm, nagyon szuper kis videó, ki is próbáltam, először nagyon meg volt sértődve, hogy mit akarok, de utána többször is gyönyörűen átfordult :)

Kíváncsi leszek, ha gyakoroljuk a következő napokban, mikor próbálja meg egyedül :)


Köszönöm, ez nagy segítség volt!

2012. nov. 4. 17:23
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, örülök hogy segithettem! Majd ird meg, hogyan alakultok :)
2012. nov. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát gyerekek, örömteli hírrel szolgálhatok :)

A kiscicámnak úgy látszik csak meg kellett mutatni a technikát, mert már egyedül is átfordult :)


Köszönöm a segítséget, meg is nyugodtam :)

2012. nov. 5. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!