Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, tudnátok segíteni...

Anyukák, tudnátok segíteni hordozó gyerekülés kérdésben?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Gyorsan vázolom a dolgot.

Lassan 6hósak leszünk,a mi hordozónk már nagyon nagyon szűkős,pláne bundazsákban :-(

Valami ülést kell vennem a babámnak,de nem tudom hogy milyet,és melyik lenne jobb a hordozó vagy az ülés.


A probléma ugyebár az hogy hiába veszek egy ülést,mikor megyünk vásárolni,akkor sajnos nem tudom hova tenni őt,maximum a sportbabakocsiba,vagy ugy férne el a mi hordozónkba ha levetköztetem teljesen egy bevásárló központban.

Ezt a hordozót elég tágnak látom,szerintetek is vetekzik a gyereküléssel?


Annyira tanácstalan vagyok,első babám,és nem tudom mit csináljak,nyilván a legjobbat szeretném neki,de hogy ha tanácstalan/tapasztalatlan vagyok!


Vagy ti hogy oldottátok meg már egy ülni tudó babával a bevásárlást?


Nagyon köszönöm.


2012. nov. 5. 10:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ha már stabilan ül és kapaszkodik,beleteheted a bevásárlókocsi ülökéjébe,ha nem akkor mindenképpen hordozóban szállítsd,én az 1es hordozót venném meg mert még csak 6 hós,de érdemes egy bababoltban belepróbálni a csemetét az ülésekbe és amelyik a legjobb azt vedd meg :)
2012. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Még nem tud ülni,de ha a sport részébe teszem folyamatosan felhuzza magát,ezt ezért nem is használjuk.


És szerinted ezt is lehet 1,5-2éves koráig használni legalább?

2012. nov. 5. 10:36
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp ülést vegyél neki, ne másik hordozót.

1.Ha kinőtte a hordozót, akkor kell neki a kocsiba egy biztonságos ülés. Mindenképp kell, és a másik hordozót is kinövi úgyis nemsoká, még ha nagyobb is esetleg. (egyébként pont ilyen ülésünk van, mint amit belinkeltél)

2.Vásárolni sokkal könnyebb babakocsival, mint kézben cipelt hordozóval. Ráadásul előbb utóbb úgyse fér a hordozóba, úgyhogy a végén a babakocsi lesz a megoldás később is, akkor meg mért ne most?


Pont így jártunk egyébként, kinőtte a hordozót, és vennünk kellett egy ülést, amit még fordítva is be lehet kötni,mert nem tud ülni. Meg egy sportbabakocsit, ami teljesen dönthető,hogy bárhová el tudjak menni,és be is férjek vele a boltokba, mert a nagy az nagy stabil kerekes óriáskocsi.

2012. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hosszú és hány kg a babád? Mi is ezzel a problémával küzdöttünk, végül mi 0-18 kg autósülést vettünk. Mondjuk az én babám jó nagy, kb. 9 kg, 72-73 cm. Ő nem tud még ülni, csak 5 hónapos.
2012. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

Evelinnel nem értek egyet, ha még nem tud ülni magától, semmiképp ne vegyél neki ülést, csakis hordozót!!!

Nekünk ami bejött még méretben az a Bébé Comfort Creatis, ez is elég nagy a többihez képest, nekünk 1 éves koráig volt benne a kislányunk. Ezt betheted a bevásárlókocsiba, mi akkor így oldottuk meg a vásárlást egy ideig, utána babakocsiztunk.

2012. nov. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5,5hónapos 70centi,és kb 8kiló lehet,mikor 3hete mérték 7500gramm volt :)

2500grammal 50centivel született a 37.héten :-D


Igy rugiban még szupin elvan a hordozóban,de hát ez mos nem kivitelezhető :(

2012. nov. 5. 10:51
 7/18 anonim ***** válasza:

Hiába nem tud ülni, ha NEM FÉR bele a hordozóba! A második ülés 0-18-as ülés. Van benne bébibetét is. Visszafelé köthető be. Miért ne lenne jó a babának,aki nem tud ülni? Arra való! Nézz utána, mielőtt véleményezel,kedves utolsó.

És a babakocsikban nem kötelező ülnie a babának. Lehet ám a sportban is feküdni! Arról nem beszélve,hogy az ülés és a fekvés közt van azért átmenet is!

2012. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ezt az ülést 2irányban lehet kötni,és dönthető.


csak ezt nem vihetem be a bevásárló központba :(


Borzassztó ez az ülés kérdés,én már kivagyok,nem tudom mit csináljak.

2012. nov. 5. 10:54
 9/18 anonim ***** válasza:
A lányom most 13 hónapos majdnem 12 kiló és 80 centi. Még mindig a 0-13 kg-os hordozóját használjuk, kényelmesen elfér benne, bár hosszra már éppen hogy csak belefér . Ez egy Pierre Cardin hordozó. Ő nagyon későn, majdnem 11 hónaposan kezdett csak ülni, mert veleszületett izom hypotóniája van, így nem volt azzal gond, hogy ültetem bárhol is. Ha nem kényelmes a babakocsizás, ha elmentek valahova akkor még akár megoldás lehet ha valamiben magadra kötöd és úgy közlekedtek az autón kívül, vagy marad a hordozó. Mi inkább pl kengurúztunk, amíg nem tudott ülni, mert azért egy 10 kilós babát hordozóval együtt cipelni, valljuk be, nem egy leányálom :)
2012. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok. Ha Neked is ilyen nagy babád van, akkor az autósülést javaslom. Igaza van Evelinnek, ha nem kényelmes a babának, nem szabad beleszuszakolni. Mi sem szeretünk beszorítva ülni. Ráadásul a linkelt hordozót is kinőné rövid időn belül (még ha most bele is férne) és azért elég húzós ára van ahhoz, hogy 2 hónap múlva újra cserélni kelljen.
2012. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!