Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hízlalja szegényt?

Miért hízlalja szegényt?

Figyelt kérdés
Ismerősöm nagyon-nagyon fiatalon lett anyuka, egyedül neveli a kisfiát,mióta kiderült, hogy kismama lelépett a pasija. Nagy baba lett, ez tetszett a lánynak(anyukának), így már 2 hónaposan adta neki a krémtúrót, babapiskótás joghurtot, tehéntejet natúron!!!..A védőnő nem tud semmit tenni, mert nem volt szemtanúja, de a kövérsége feltűnt neki is, rengeteg tanácsot ad neki, a lány kineveti a háta mögött. Mivel lehetne jó belátásra bírni, hogy ne hízlalja? Mindenkinek dicsekszik, hogy 4 hónapos kisfia 10 kiló! Pucér képeket tesz fel róla, szegény gyereken csüng a háj! :-( 3 hónaposan ültette, meg álltatta, lefotózta és feltette a facéra, hogy: nézzétek milyen erős a fiam! Kinek a felelőssége erre odafigyelni? Ő dolga tudom, de szegény gyerek belerokkan előbb-utóbb!!!! :-(

2012. nov. 5. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
4hónaposan 10 kiló...Szegényke...Az én lányom 2 évesen volt annnyi.. Az orvos mit mond? Szegény gyerek az anyjának azért kell csak hogy dicsekedjen vele az anyja?! Esetleg cikkeket küldenék nyomtatnék ki hogy milyen káros hatásai vannak a korai hozzátápinak meg tejadásnak.
2012. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Én megmondanám neki egyenesen a szemébe, hogy ha nem kezd el felelősséggel gondoskodni róla, szólok a gyámügynek. Egy ember életét teszi ezzel tönkre, és ha ő, az anyja, akinek ez felelőssége lenne, nem gátja, hanem okozója a problémának, én bizony elvenném tőle! Nem titkolom, hog ymennyire elítélem az ilyen embereket, és erre nincs mentség. SE a kora, se a körülményei! Ha egy macskát, kutyát, lovat megvédünk, mert nem megfelelően táplálják, akkor egy gyerekért álljon már ki valaki végre!
2012. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Gyámügy. Tuti feljelenteném, szegény gyermek egészsége forog kockát (és lehet az élete is, ha majd 30 évesen kap egy infarktust a gyermekkori helytelen táplálkozás miatt)

Ha ennyire fiatal anyuka és egyedül neveli és ilyeneket csinál, akkor bizony gyámügy. Ennyi. Én biztos nem hagynám szó nélkül. Ismerősöd minden jel szerint lökött és felelőtlen, az ilyennek nem való gyerek, az ilyennek hiába is nyomtatsz ki cikkeket és próbálod jobb belátásra bírni... És a nagyszülők? A lány anyukája mit szól hozzá?

2012. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Eléggé felelőtlen. De nem csak ettől lehet nagy baba. Egy ismerősőm fia 5hós és 9 kiló, az is elég sok szerintem, pedig még mindig csak anyatejes baba!
2012. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
anyjával és vagy 2-3 testvérével élnek egy 2 szobás lakásban, édesapja elhagyta őket még pici korukban. A nagymama is csak dicsekedni tud :-( védőnő folyamatosan jár ki hozzájuk, de "ráfogja" a dundiságot, hogy az apja is hatalmas ember, ezt örökölte. Nem tudhatom, hogy a védőnő értesíti-e a gyámügyet, nem akarok beleavatkozni,kérdezősködni, de nagyon sajnálom a kisfiút:-( megint más, ha valaki tényleg ilyen hajlamú, de aki direkt tömi a gyerekét, az durva:-(
2012. nov. 5. 11:47
 6/15 anonim ***** válasza:
A védőnő természetesen értesítheti a gyámügyet, de ha te jóban vagy a védőnővel beszélj vele mond el miket eszik a baba és kérd meg a védőnőt hogy evésidőben menjen látogatni...
2012. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem elég undorító lenne ha ráküldenéd a gyámügyet,nem hinném,hogy azért 10 kiló,semmi közöd hozzá,hogy mit ad neki enni,az Ő gyereke.A helyedben inkább elbeszélgetnék vele,hogy ne erőltesse rá a pici babára az állást,ülést,mert nem tesz jót neki.Nekem a kisfiam 1 évesen volt 10 kiló,most 1,5 éves 13 kiló. Egyátalán nem kövér de nagyon izmos,kis öcsém már 1 évesen 15 kiló volt,pedig nem tömte édességgel az anyja.
2012. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nem fogom ráküldeni a gyámügyet, ez nem az én feladatom, sem, hogy bíráskodjak, egyszerűen szeretnék segíteni nekik, hogy jobb belátásra térjenek. A védőnő nyilván tisztában van vele, mert ő is nézi a facét, láthatja. Nem az a célom, hogy a gyámügy vizsgálódjon náluk, csak szeretném, ha a védőnő is vagy a gyerekorvosuk is jobban odafigyelne rájuk. De, azért kövér a kisfiú, mert hízlaló ételeket ad neki az anyja,nem kevés mennyiségben, ezt ő maga "dicsekedte". Az én fiam is nagy, pedig nem kap se csokit, se krémtúrót, semmi ilyet, amit az a kicsi már 2 hónaposan megkapott. Szerintem a környezete már figyelmeztette őket, de nem hallgat senkire. :-( bízom a védőnőben, hogy sikerül "megállítania" az anyát..
2012. nov. 5. 13:19
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Először azt értsétek meg, hogy ez az anya nem akar tudatosan rosszat a gyerekének. Csak a maga módján beteg. Ha az apa még a terhesség alatt vagy csecsemőkorban lép le, az anyában gyakran kialakul egy olyan érzés hogy "csak te maradtál nekem drága kisbabám". Elkezdik túlgondozni a gyereket, aminek számos megnyilvánulása lehet, pl. ezernyi fejlesztésre hordják, elárasztják játékokkal vagy sajnos néha ilyen extrém formák, hogy túleteti és így dicsekszik vele. Szerintem nem a hatóságot kell ráküldeni, hanem megpróbálni beszélni vele, ha lehet rávenni forduljon szakemberhez (pszichológushoz).
2012. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet. Szerintem is inkább pszichés okai lehetnek.

De ha vagytok valamilyen viszonyban, Te is elmondhatod neki, hogy nem jó amit csinál. Hátha egy tapasztalt anyukára hallgat!

Meg szerintem a gyereket sem ártana kivizsgálni, mert jó hogy ad neki minden félét, de ez a 10 kg akkor is sok.

Az enyém igazi óriásbébi volt, majdnem 5 kg-val született, fél évesen már 10 kg-volt, aztán szerencsére visszavett, pedig 6 hónapig kizárólag anyatejet kapott, és nem agyba főbe ciciztettem, szinte születésétől kezdve 4 óránként evett. Szerencsére ő makk egészséges, de a túlzott hízás hátterében rengeteg minden állhat pl cukorbetegség, pláne ha még nagy baba is volt. Minket is össze vissza vizsgáltak.

2012. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!