Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kellenek neki a...

Miért nem kellenek neki a játékok?

Figyelt kérdés
7 hónapos kislányom nem igazán játszik a játékaival. Van egy-kettő ami megszokott és azokkal egy darabig elvan. Most kapott két új zenélős játékot is, de nem érdekli. Mióta mászik inkább a szőnyeggel játszik, meg minden olyannal amit neki nem szabad, meg nem játék, pl. elemlámpa, papírlapok stb... Mikor fogja a játék is érdekelni?
2012. nov. 5. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Neki ezek ugyanolyan érdekesek, mint egy játék. Hagyjad azzal játszani, amit szeret és ami jelenleg leköti. A zenélős játékok amiket neki kell nyomkodni inkább 1,5 éves kor körül kezdi el érdekelni őket.
2012. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekli, csak gondolom egy rakat játék van egyszerre elötte.


Egyetlen egy játékot hagyj elötte, olyat ami korban hozzá való. Mutasd meg neki hogy kell vele játszani, segíts neki vele játszani. Persze addj teret neki és ne várd el hogy órákra lekösse. Az már náluk szuper dolog ha 5 percet képes egy valamivel foglalkozni.


kb 1,5-2 éves kortól már sokkal jobban leköti a játék öket.

Habár lányomat mindig is minden játék lekötötte. nem tudom, hogy azért-e mert megpróbáltam mindig csak 1-2 játékot adni neki.

De most 4 hós lányomnál is látom, ha a játszó íven a feje föltött 2-3 játék lóg akkor elnéz és mást keres, megpróbál forgolódni e´s nem köti le. Ha csak 1 játék lóg akkor nézegeti akár 10 percet is.

2012. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gabszem ***** válasza:
ÉN próbáltam azt is hogy alig raktam elé játékot, de őket jobban érdekli a körülöttük lévő világ, mivel ebben a korban kezdenek felfedezni mindent, kúszva, mászva, álldogálva. Nálunk az újság volt először a menő de már kb. 3-4 hónaposan, és most 9 hónaposan is az az egyik kedvence. SZoktam neki adni üres dobozokat , flakonokat, nagyon szeret velük játszani. Időnként a játékaival is elvan, mikor milyen kedve van :)
2012. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"minden olyannal amit neki nem szabad, meg nem játék, pl. elemlámpa, papírlapok"


Szerintem ezekkel nincs semmi gond, hadd tanuljon. Úgy fejlődik az agya, ha a legkülönfélébb tárgyakat vizsgálhatja. Neki még nincs különbség "játék" és sima használati tárgy között. :)

2012. nov. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a papír tök jó játék!Gyűrd össze neki, aztán szedd szét!Engedd, hogy ő is gyűrögesse,tépkedje, csak ne vegye a szájába.
2012. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!