Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fajta teát adhatok a...

Milyen fajta teát adhatok a babámnak?

Figyelt kérdés
Újszülöttnek és később néhány hetes korában. Szoptatások közöttre milyen tea adható neki?
2012. nov. 5. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nincs szüksége másra, csak az anyatejre. Majd ha meleg lesz és több folyadék kell neki, akkor már kérni is fogja :-) De ha hasfájás miatt adnál neki, akkor mecsekbébi teát adhatsz neki, de talán 2 hétig adható. Ezt nem tudom biztosan, de a leírásában megtalálható :)
2012. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
kell neki a plusz folyadék,nehogy már állandóan mellen legye, a tej az étel. kórházban,nővérkék,orvosok mondták! kg/100ml a tej igénye,kg/50ml a folyadék igénye. amúgy bármilyen teát ihat,1l,1filter picit megmártva,kis cukorral. ezt is ott tanácsolták! ha szomjúságra is cicit adsz akkor 1: megőrülsz mert állandóan a melleden lesz 2 elhízik
2012. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
hmmm, szerintem ugyan úgy kell adni 1 anyatejes babának és 1 tápszeresnek is folyadékot! Szerintem nekünk is összeragadna a szánk, ha egész nap tejet kéne igyunk! :) Én a helyedben vizet adnék, mert könnyen rászokik a teára, és csak heti 1× 2× adnék teát! Amúgy vannak speciális (MIlupa, Hipp) teák, amik adhatók. Én pl. a Müllerbe vettem instant kamilla teát (2hetes kortól adható), vagy te is lefőzhetsz kamillát, de csak kicsit áztasd, épp, hogy megszínezze! És ha sima kamillát adsz, azt viszont semmi képp ne add, minden nap, mert nem egészséges! 1 szó mint száz, többnyire víz, heti 1× 2× tea, amiket a boltban lehet babaosztályon a korának megfelelően! :)
2012. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
előző vgyok! Szerintem cukrot ne tegyél bele, nem gondolom, h 1 kisbabának szüksége lenne rá! Az én lányom is túlélte a csecsemőkort és a pici kort cukor nélkül. Lesz még alkalma cukroshoz!
2012. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Itt tudsz olvasni a szoptatásról és arról van-e szüksége a babának más folyadékra az anyatejen kívül. [link] Cukrot semmiképp ne adj a babának, furcsa, hogy ezt kórházban ajánlották az egyik hozzászólónak...(lesz aki esetleg mézet fog ajánlani cukor helyet, de azt pedig kimondottan TILOS, a Botulizmus nevű betegséget kaphat tőle) Egyébként nincs szüksége a babának 6 hónapos koráig sem vízre, sem teára, a tej mennyiségét csökkentheti,mert kevesebbet fog szopizni a baba. A kelleténél több folyadék pedig megterhelheti a baba veséjét. Az én babám 5 hónapos, csak szopizik és nem kap semmilyen pluszfolyadékot (és nem is igényli, egyszerűen nem fogadja el)A középső fiam 2 évig szopizott, fél évig ő sem kapott pluszfolyadékot! Ha mindenképp adni akarsz neki, akkor forralt vizet adj a babának!Attól pedig semmiképp ne félj, hogy állandóan cicin fog lógni a baba amiatt, hogy esetleg igény szerint szoptatod mert ez NEM IGAZ! Egyik fiam sem csüngött rajtam! Volt ugyan amikor többször szopiztak, de csak átmenetileg, általában a fejlődési ugrásoknál.
2012. nov. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

nálunk a kórházban minden reggel és délután hozták a babáknak kis üvegben a limonádét-cukorral citromlével- kis pohárral,h adjuk nekik szopik között. vagyis igenis kell a folyadék. gondolj bele,h mindenre tejet kapnál-ha éhes vagy,ha szomjas,ha nyűgös,ha álmos.


nem véletlenül olyanok a csak szoptatott babák mint a michlen-bábuk,h mozdulni is alig tudnak a hurkáiktól.. mert az anyukájuk mindene nyekkenésre anyatejet ad nekik..

2012. nov. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 6os.... az én fiaim szopiztak és nem kaptak vizet, teát stb. És egyáltalán nem kövérek, sőt, kimondottan formás babák. Tökéletesen egészségesek, sőt a 14 éves és a 12 éves összesen 5ször nem voltak betegek együttvéve eddig ami nem elhanyagolható. A legkisebb 5 hónapos és ő sem volt még beteg. Arról nem is beszélve, hogy azok a babák akik cukros vizet-teát-gyümölcsleveket kaptak, hogy 2-3 évesen már feketék a fogaik.... A limonádéról meg annyit, hogy a citrusféléket 1 éves kor után lehet elkezdeni adni a babáknak, mert allergiát okozhatnak. Nekem a kórházban egyik fiamnak sem adtak, sem vizet, sem teát, sem limonádét... ((pedig júniusban született két fiam is, 40 fokos melegben)A cukrot pedig egyáltalán nem javasolt adni a piciknek!
2012. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem az innivalótól lesz fekete a foguk hanem attól ha nem ápolják. 3 és 5 évesem teázik még éjjel is üvegből.nappal pohárból-gyönyörű fogaik vannak de én mosom nekik az 1.fogacska óta.
2012. nov. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezzel a folyadek dologgal en is bajban vagyok. A korhazban nekunk is adtak teat h kapjon a pici szopik kozott mert h ez folyadekpotlas de nem taplalek. A korhazban sokkal nyugotabb volt mimt itthon h nem adunk neki. De holnap vizzel beprobalkozok. A nagyanyaink is adtak teat meg vizet nekunk
2017. szept. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!