Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy játsszak 8 hónapos babámmal?

Hogy játsszak 8 hónapos babámmal?

Figyelt kérdés
Ti mit játszotok vele ölben és földön, valamint ő egyedül miket játszik földön, kiságyban, járókában és milyen játékokkal? Felágaskodik?
2012. nov. 6. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Én kislányom 9,5 hós.

Ölben lehet lovagoltatni, vagy tapsikolhattok mondókára, nézhettek képeskönyvet, mutogathatod neki hogy pl. ott a kutya vau vau stb.

Egyedül a földön az én babám mászik mindenhova illetve kapaszkodva sétál a bútorok mellett, így járja be a szobát. Mindent megtapiz, megfog, két tárgyat ütöget egymásnak, megrág mindent, kinyitja a szekrényajtót és pakolja a ruhákat, sikítozik :-)

Hancúrozhattok is, lányom szereti ha hintáztatom a kezemben, nevettetem, puszilgatom viccesen a lábát, kukucsosat játszunk, vagy pl. fogom egy plüss állatát és azzal csinálok vicces, szokatlan mozdulatokat vicces hangok kíséretében, amin mindig nagyokat kacag a baba. Ő mindenen nevet, ami szokatlan, pl. elég egy tárgyat szokatlan helyre raknom meg mutogatnom és már nevet is ha épp olyan hangulatban van.

Szoktuk gyakorolni hogy a golyókat dobja be a nagy lukba a játékán. Ha épp olyan kedve van bedobja. Ekkor zenél is a játéka.

Vannak zenélő játékai, azokat előszeretettel hallgatja.

Ja és szoktunk táncolni is. Rakok be neki valami mai menő slágert jó ritmussal és a baba is elkezdi kicsit "rázni" magát, vagy felveszem és úgy táncolunk, futkosok, hülyéskedek vele. Ezt is imádja. Most már mihelyt beteszem a számot felismeri és elkezd örülni :-)

Építek neki építőkockából tornyot, amit ledönt.

Nagyjából ennyi.

+ szoktunk "labdázni", én dobálgatom előtte a labdát egyik kezemből a másikba, vagy pattogtatom, aztán odaadom a babának, meg mondom neki hogy 'anya most odagurítja a labdát', vagy van hogy a baba odamászik érte. Mondom neki hogy gurítsa nekem a labdát, ekkor kicsit rápaskol vagy elhajítja a labdát egy tetszőleges irányba :-) mire én megdicsérem hogy milyen ügyi volt és visszagurítom neki. Így labdázunk ide-oda.

2012. nov. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Még szoktuk azt is, hogy a sütifaló bödönjében a formákat beillesztem a helyükre, de nem csúsztatom be őket teljesen, csak beillesztem, mutatom a babának és ő bepöcköli őket. :-)

2012. nov. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kimondottan nem játszok vele, csak ha nyűgösebb, de egyébként mindig ott vagyok mellette. Legjobban azt szereti ha lefekszem mellé a földre és ő alaposan megvizsgálhat. Mellettem gyakorolja az állást kapaszkodás nélkül (szerintem a közvetlen közelemben biztonságban érzi magát és azért így gyakorol). A játékai különösebben nem érdeklik, bár néha-néha rákattan valamire, de már inkább a részletek érdeklik, ha valamit ki lehet nyitni...stb. A kábeleket ráncigálná ha hagynám de nem hagyom (ebből sokszor sírás van). Az apja által előlhagyott tárgyakat megtalálja és azokat sajnos elveszem tőle, persze ez sem tetszik... Könyveket, Cd-ket lerámolja, ezeket szabad neki. Kimondottan együtt játszani a kukucs játékot szoktuk vagy építek neki tornyot kockákból. Azt is szereti ha úgy csinálok mintha nem látnám majd hirtelen ránézek és mondom hogy KUKKK!! Ilyenkon általában hangosan nevet. Amúgy abból áll a napunk hogy szaladok utána és nézem hogy mit "rosszalkodik".
2012. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: 8 és fél hónapos
2012. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi régi építésű házba lakunk, fa az alja, ezért a szobán kívül nem is engedem, hogy máshová másszon, meg a fűtés miatt sem, mert kimenne a meleg. Viszont a szobában van a forró cserépkályha, amitől megint csak távol kell tartanom a bébit. Kábelezni ő is szeret, és sírás van, ha elveszem. AZ apuka szanaszét hagyja a dolgait, ahogy egyik válaszoló írta, én is, ha elveszem tőle a távirányítót, cd-t, cipőt, akkor sír. Egy nagy szőnyegünk van leterítve, bútorokra felmászik, azzal elvan kb negyed órát, de játékaival nem játszik. Ha kap pufit vagy ilyesmi, belekeni a szőnyegbe, és ki se tudom szedni... Ha megunta magát, akkor sírás. Berakom a kiságyba, ott is sírás. Ölbe is sír. Maximum ha lerakom mászik még egy 5 percet, és előről kezdődik minden. Tanuló kutyus, plüssök, nemérdeklik, játszószőnyeget már nem merem neki oda adni, mert felmászik rá és elburul a kemény szőnyegre. Újsággal még elvan ideig óráig, de azt meg akarja enni gyűrögetés közben.
2012. nov. 6. 11:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok ismét. Ha jól olvasom kedves kérdező nagyon hasonló a helyzet nálatok mint nálunk. Ez egy ilyen időszak szerintem...az én babám is sokat unatkozik, nem kötik le a dolgok igazán. Nálunk is van forró kályha ami nagy probléma és még nem kerítettük el, de szerencsére ha erélyesen rászólok megáll mielőtt neki menne én pedig odaszaladok és arrébb viszem. Persze újra elindul...na szóval nálunk ez a helyzet! Kitartást nektek!
2012. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!