Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom már az éjszakázást,...

Nem bírom már az éjszakázást, mit tehetek, hogy jól aludjon?

Figyelt kérdés
15 hónapos a lányunk, s talán, ha 5 éjszakát végigaludt eddig. Legalább egyszer mindig felkelt, ami nem is fárasztó még. de most már hetek óta van, hogy 15ször is fent van, vizet kér, vagy csak meg kell simogatni, vagy éppen éhes. Van, hogy kétszer adok neki tápot még éjjel, mert akkor legalább pár órát elalszik... Általában éjfél és 4 óra között elég jól alszik. de előtte és utána katasztrófa. Most beteg volt, s jön a foga is, szóval megértem, ha fel-fel ébred, de nem bírom már annyira fáradt vagyok, és 20 hetes kismama, úgyhogy egyre nehezebb lesz ugrálni ki az ágyból..ÖTLET? Mert ha nem fogzik, akkor is felkel...mi lesz velem, ha felváltva kel majd a két gyerek? nem alszom:( ?? SOS
2012. nov. 6. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha felváltva kel majd mindkettő akkor igen sajnos nem fogsz aludni!:(a fogára használsz valamit?esetleg ha cumisüvegből kap vizet akkor azt beteheted a kiságyába a sarokba hogy tudja hogy az ott van és el tudja venni!vagy próbálj teát adni az nyugtató hatású!
2012. nov. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem szabad betenni neki az ágyba! Ekkora hülyeséget!

Nem tudnék nyugodtan aludni, ha ott lenne a vize.

Veszélyes!


Nekünk is 15 hónapos! Még mindig felébred.

Eddig azért mert éhes volt.

Aztán változtattunk.

- reggel 05:00 tej

- reggeli 08:00

- tízórai 10:00 - gyümölcs

- 12:30 ebéd - főtt étel

- alvás kb. 2 óra

- 15:30 kenyér

- 18:00 vacsora - főtt étel

- 19:00 tej alvás


Ezek után már nem ébredt fel azért mert éhes.

De még mindig felébred.


2. Fogzás:

-Algoflex baby-t adunk neki lefekvés előtt, ha mutatja, hogy fáj a foga.


Így is felébred.


3. Hőmérséklet

Ha melege van vagy fázik... felébred.

Az alvás során a test hőmérséklete csökken.

Tehát az elalvást azzal tudod elősegíteni, hogy ne legyen meleg a szobába. Viszont nem elég egy body.

Nekünk body, pizsi alsó, felső.

És kb. 24 fok, mert a takarót nem szereti.


4. Változás a baba életében - fejlődési szakasz.

Ha most kezdett el járni vagy bármi más fejlődési szakaszon megy át, akkor is felébrednek.


Én is csak reménykedek, hogy hátha már nemsokára átalussza az éjszakát. 1,5 hósan kezdte átaludni, majd 8 hónapos korától ugrálunk félóránként hozzá.

Napi egyszer alszik, olyankor én is ha lehetőségem van rá, lefekszek egy fél órára pihenni. Sokat segít!

2012. nov. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
már ne is haragudj de miért veszélyes ha van az ágyban neki víz???
2012. nov. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha éhség miatt kel fel változtass az étrenden, ha fogzik nagyon én akkor adok 1-2ml algoflex baby-t nekünk csak ez vált be semmi kence nem,

azonkivül kapott chamomilla homeos bogyót és 1 éves kora óta citromfű teát kap egész nap ízesítés nélkül azóta csak akkor kel ha fáj a foga de akkor kapja a szirupot vagy ha telihold van nah arra semmi nem vált be.. akkor ő is kel még 10-15ször..jah és én is azért "kisérletezgettem" mert 1 éves koráig neki nem is volt átaludt éjszakája ugyanazt csinálta mint a tiéd, és én meguntam..


jah és van akinek bevállik a virbucol homeos kup...sokan dicsérik...próbáld ki ezeket de kb kell 1 hét mire "hozzászokik" vagy hat...

2012. nov. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobb 2 és fél éves, a kisebb 1 éves. 2 éves kor körül kicsit javult a nagyobb, de azért még mindig ébred. A kicsi 9 hónapos koráig ébredt, aztán jobb lett, de azért nem alussza át az éjszakát. Tehát én már 2 és fél éve nem alszom rendesen. Fáradt vagyok, de beletörődtem, majd elmúlik. Csak az bánt, hogy néha emiatt türelmetlenebb vagyok velük.
2012. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy szobában alszotok? Nálunk ugyanez volt. Már mindent kitalált, hogy szomjas, éhes, oda akar jönni közénk, stb.

2 szobánk van, és megoldottuk, hogy az egyik szoba az övé lett, a másik meg a mienk + nappali. azóta megszűnt az éjszakai felkelés. most 21 hónapos, kb. 4 hónapig "játszottuk" ezt, amit most ti! Próba szerencse!!

2012. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Nekünk külön szobában van, és mégis ez megy :(

de nekem már nincs több ötletem.

Várok..

csak nem tart örökké

2012. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem én is bele fogok törödni...csak most a terhesség miaatt nehéz felugrálnii.

Amúgy külön szobában alszik mióta megszületett, s nem is bír velünk aludni, mert már azt is próbáltam, hátha...

Tegnap nem tettem le délelőtt aludni, csak délután, s etettem is a leírt példa szerint, próbáltam én is több főtt ételt, kenyeret, s éjszaka csak egyszer!!!!!! kelt fel, akkor megetettem, s reggel fél 7ig!!!! aludt:)))))))))))))))))))))))))))) Ma sem tettem le délelőtt...kiváncsi vagyok...

Nagyon köszi a válaszokat!

2012. nov. 7. 13:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Ekkora gyermeknek már nem is muszáj kétszer aludnia! Elég egyszer ebéd után. Akkor alszik 1-2 órát és elég is neki.

Lehet, hogy ez volt a probléma! Éjszaka mit adsz neki enni? Tápszert? Milyet?

2012. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tegnap nem hagytam aludni délelőtt, tömtem egész nap:) s éjjel mégis 4szer felkelt...

Úgyhogy nem függ semmitől:((( ilyen a gyerek és kész:)

Akármennyit eszik vagy alszik, akkor is fent van éjjel...

Junior tápszert eszik milumilt...

köszi a választ

2012. nov. 8. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!