Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet 3 héten belül már...

Miért lehet 3 héten belül már másodjára náthás 2 és fél hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
nem folyik az orra, csak szörcsög, és ha porszívózom, elég sűrű váladék jön. A szeme is könnyezik, és tüsszög, láza szerencsére nincs. Ez már a második nátha rövid időn belül, pedig nagyon vigyázok Rá, esőben, ködben nem viszem ki, és mindig jól fel van öltözve. Itthon kb 22-23 fok van, rövid ujjú body és egy hosszú plüss rugi szokott rajta lenni. Ráadásul anyatejes, és azt hallottam az védi, hát nálunk ezek szerint mégsem. Mit csinálok rosszul? Vagy mit tegyek, hogy ne legyen ennyiszer beteg? Még arra gondoltam, hogy fürdés után fázik meg, mert a fürdőben jó melegre van fűtve, kb 28 fok, és alapos törölközés és felöltözés után mikor kijövünk az 5-6 fokkal hűvösebbe, talán az a nem jó? De akkor hogy csináljam?
2012. nov. 6. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet esetleg valami allergia?

Mivel írtad, hogy könnyezik a szeme is, én erre gondoltam.

Gyapjú takaró vagy esetleg váltottál mosószert vagy bármi, ami kb. három hete változott meg.

Nekünk a domestosra allergiás.

Azzal takarítottam ki a kádat, és hiába öblítem ki alaposan, akkor is megtapad a kádon.

Ahogy a vízbe raktam a gyereket, tele lett kiütéssel.


Az allergiásoknál van szem könnyezés és sűrű nyálkás orrváladék.

Írd meg, mire jutottál!

2012. nov. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szia! Allergiára még nem gondoltam..igazából semmit nem csinálok másképp születése óta, ugyanaz a mosószer, öblítő, takaró stb...nem tudom. :(
2012. nov. 6. 09:03
 3/10 anonim ***** válasza:

A lányom beteg volt most, és neki is könnyezett a szeme.

Nem allergiás. lehet a betegségtől.

Biztosan elkapja tőletek.

AZért, mert nektek, vagy a rokonságnak nincs különösebb tünete, neki még lehet erősebben jön ki.


Nem volt nálatok beteg rokon, vagy esetleg valahol, boltban valaki ráköhög.

Ebben az időben előfordul.


És nem tudhatod, hogy véd-e az anyatej, lehet, ha nem azt kapná lázas, is lett volna....

2012. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mi nem voltunk betegek, és senki a környezetünkben...de persze az utcán bárkitől elkaphatja séta közben, ez igaz.
2012. nov. 6. 09:16
 5/10 Anikó1985 ***** válasza:
Hát ha valóban megfázás, akkor azt gondolom hogy túlságosan vigyázol rá. Az én fiam 24 fokban fürdött születése óta, és esőben, ködben is kimegyünk. Persze nem sokáig és nem áztatom el, szél és eső védett helyre megyünk. A gyerekeknek elég a 22 fok,de egy fok nem oszt nem szoroz és a ruha is megfelelő. Azok a gyerekek akik keveset mennek ki hidegbe nem szoknak hozzá és könnyebben megfázhatnak. És a friss levegő kell neki, gyakran szellőztess még hidegben is és többször kicsit ki kell menni. De lehet, hogy nincs is semmi baja. Az én fiam is prüszköl sokat meg orrot is szívunk neki, de ez nem megfázás, csak védekezik a szervezete, de semmi komoly. Például ha sírunk akkor is folyik az orrunk, bár az nem sűrű. Remélem segítettem :)
2012. nov. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
amiatt gondolom, hogy nátha, mert elég sűrű váladék jött ki az orrán. Amúgy félreértettél, megyünk majdnem mindennap sétálni 1 órát minimum, még 5 fokban is kint voltunk, csak akkor nem viszem ki, ha szemerkél az eső, vagy köd van, ez az orvos utasítása volt, szerinte olyankor sok a baci a levegőben, és nem ajánlott ilyen picivel kimenni. De amúgy megyünk.
2012. nov. 6. 09:37
 7/10 Anikó1985 ***** válasza:
ja ha az orvos mondta akkor jó. Akkor én nem tudok segíteni mert mi idáig rendben voltunk :)
2012. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Szinte ránk is igaz minden szó, amit írtál, én is kiírhattam volna a kérdést. Nálunk csak annyi különbséggel, hogy nem folyamatosan szörcsögött a lányom, hanem azt vettem észre, hogy kb evés után, vagy sírás után. Reggel szívtam az orrát, sűrű váladék jött ki, de utána egész nap nem, vagyis nem szívtam, mert nem jött mennyiség.

Neki sem folyt, csak szörnyű volt hallgatni, mintha hátra szívná fel az egész cuccot... már az én fülem fájt tőle...

Az én fejemben is megfordult, hogy beteg, de ha az lett volna, szerintem alvás közben is szörcsögött volna meg nem kapott volna levegőt. Pedig ő kifejezetten halkan, normálisan lélegzett az orrán nyugalomban. Most úgy látom, kezd ez elmúlni, legalábbis már pár napja nem hallottam úgy szörcsögni.

Szuszogni szokott, mert nálunk beindult a fűtés, ilyenkor nagyon száraz a levegő (panel) és nekünk is tele van reggelre az orrunk.


Én arra gondoltam, hogy mivel a nyáltermelődéssel egyidőben kezdte ezt a szörcsögést, talán nem tudott mit kezdeni a sok nyállal. Nem tudom. A lányom egyébként bukós is, sokszor visszajön neki a cucc, erre is gondoltam, hogy talán az kallódik ott hátul....


Mindenesetre mára már elmúlt (most lesz 3 hónapos, és 2-3 hétig volt neki ilyen talán), majd megkérdezem a dokinénitől a 3 hónapos státuszon. Én is bízom abban, hogy az anyatej még védi. Van egy bölcsisem is, úgyhogy ő is hozhat haza mindenfélét....


Ugyanígy csináljuk mi is a fürdetésnél, bár már kezdünk leszokni a + melegítésről, ha fűtenek rendesen, a fürdőben is meleg van...

2012. nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A séta közben találkoztam a védőnőnkkel, beszélgettünk, és mondtam neki a szörcsögést. Nem mondott rá semmi különöset, csak annyit, hogy az anyatej olyan mint az antibiotikum, úgyhogy ha betegség is lett volna/volt, az anyatej meggyógyította.
2012. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oh, azért a védőnőd nem kicsit eltúlozza az anyatejes dolgot.

Én is sokáig szoptattam, és gondolom, hogy fontos, de azért ez túlzás, hogy olyan, mint az antibio...

2012. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!