Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez az új őrület a Vigantol...

Mi ez az új őrület a Vigantol adásával kapcsolatban? Lehet, hogy csak nálunk kezdték el?

Figyelt kérdés

Két héten belül két védőnő/doktornő is minden kapcsolódó kérdés, beszélgetés nélkül megkérdezte, hogy hogy adom a vigantolt a babámnak. 2 hónapos státuszon már kijöttünk, csak receptet hozott ki a védőnő (aki nem a mi védőnőnk) és csak úgy rákérdezett, hogy kanállal adom e, vagy a szájába. Majd az ortopédián is megkérdezte a doktornő, miután elmondta, hogy minden rendben. Mondtam, hogy miután korább megtudtam, már próbálom a szájába csöppenteni egyből, de addig kanálban lefejt tejjel adtam.

Eddig ez miért nem volt kérdés. A 3 éves fiamnál senkit nem érdekelt, hogy hogy adom. Most meg hirtelen mindenhol ezt a felvilágosítást kapom. Valami betegség miatt elvárás lett, hogy mindenkit tájékoztassanak, hogy csöppenteni kell a szájba? Ti nem tapasztaltatok hasonlót?


2012. nov. 7. 12:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
én mindig is cseppentettem a szájába, nekem azért ez az egyértelmű, mert ha lefejet akármibe tenném nem lennék benne biztos, hogy az az egy csepp tuti belejut-e a pocakjába, vagy az üvegben marad-e, főleg, ha meghagy valamennyit. na meg amúgy sem adtam cumisüvegből, csak szoptattam....
2012. nov. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Mikor baba volt, feküdt, a szájába csöppentettem, most hogy nagyobb, kenyérre, amikor reggelizik. Sosem kérdezték, hogy adom be.
2012. nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
5%
Mi az a Vigantol? 8 hós a kisfiam de még életemben nem hallottam ezt a szót.. elmondanátok?
2012. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
D vitamin!!!!
2012. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
D vitamin csepp
2012. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
nekem a gyerekorvos azt mondta hogy kiskanálba fejjek le tejet és ugy adjam be neki!!miért gond ez???
2012. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
télen kevesebb a napfény, lehet, azért jutott eszükbe. Nyáron kap D-vintamint a napozás során, de most nem nagyon.
2012. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
van egy új ajánlás, miszerint a gyerekeknek 5 éves korig kell/ene a D vitamint pótolni a napsütéses időszakokon kívül.
2012. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én kanállal adtam anno a fiamnak, és most is kanállal adom a kislányomnak. Annyit kell tudni róla, hogy fém kanállal nem szabad, és oda kell figyelni, mert ez egy olajos készítmény, és ha belecseppented a kanálban lévő tejbe/tápszerbe, bármilyen folyadékba, akkor ez a csepp szépen "kivándorol" a kanál szélére, így meg van az esélye, hogy nem jut be a baba, kisgyermek szervezetébe. Én mindig lenyalatom a 9 hós lányommal a kanalat, hogy tutira menjek! :)

Semmilyen betegségről a Vigantol beadásával kapcsolatban nem hallottam.

2012. nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
rögtön a szájába vagy volt olyan hogy a mellbimbómra szoptatás előtt
2012. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!