Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez mitol lehet? 7...

Szerintetek ez mitol lehet? 7 es fel hos baba

Figyelt kérdés
Kisfiam 11.en lesz 8 honapos. Bo 2 hete a napi 2 normalis szekletbol napi 3-4 higabb, folyosabb szeklet lett. Eloszor a fogara gondoltunk, amugy meg nincs foga. Az az erdekes, h minden szeklete masmilyen szinu es allagu altalaban. Van amelyik kicsit osszeallobb, de a kovetkezo meg tiszta viz, folyik. Par napra ra tarsult melleje ejszakai hasfajas is, Eloszor nem voltam biztos benne, h a hasa faj, de mara ez mar biztos, mert felsir, pukizik, tekereg, es neha utana kakil is, mindezt ejszaka. Az ejjel hoemelkedese lett, reggelre mar kis laz, 38 fokos. Ugy latom, h jon neki lent a foga. Minden tunet illene a fogzasra, csak az ejszakai hasfajas nem. Szerintetek mi lehet ez? Ujdonsagot nem kapott, a hozzatapival nagyon lassan haladunk, mivel refluxos es tejallergias. Az etvagya is rossz lett, szopni sem szopik szivesen, neha meg felalomban is elutasitja a cicit. Eleg egyertelmu, h jon a foga, de mitol faj ejszaka a hasa?

2012. nov. 7. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem került véletlenül olyan a gyomrába, amiben rejtett tej(származék) van? Sajnos sokszor olyanban is van "tej", amiben nem is gondolná az ember, illetve olyanokban, amire nincs ráírva mert határérték alatt van, de egy nagyon érzékeny gyerekre rosszul hat. MIket kapott mielőtt a tünetek jelentkeztek?

Te is tartod a tejmentes diétát, nyilván, ha szopizik:), Te nem ettél olyat, amiből ha minimális is de átkerülhetett a tejbe?

2012. nov. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja, igen, fontos gondolni a gyügyszerekre, amiket ő vagy te bavettél, sokban van a vivőanyagok között tejszármazék(jellemzően a homeos bogyókban, bevont tablettákban).
2012. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem evett, es en sem ettem semmi olyat amiben lenne barmilyen tejszarmazek. Erre megtanultam nagyon odafigyelni. Regen ha ette en valami tejes dolgot, atcsapta, 1-2 napig volt hasfajas. De most tobb mint 2 hete tart. : ( Nagyon el vagyok mar keseredve.
2012. nov. 7. 12:45
 4/14 A kérdező kommentje:
Most az alap dolgokat adom neki: alma, krumpli, sutotok, repa, cekla, ezeket varialom. Eddig normalisan evett, de most alig eszik valamit. A hasmenes elott olyan gyumolcsos bebikajat kapott, amiben zabpehely volt. De ez mar 2 es fel 3 hete volt, vagy lehet 3 is.
2012. nov. 7. 12:47
 5/14 A kérdező kommentje:
Szoval 2 es fel- 3 hete kapta, elobb elirtam.
2012. nov. 7. 12:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Coelikáriára/ lisztérzékenységre tesztelték a kicsit?

Annak is ilyen tünetei vannak. Glutén bevezetése mikor, hogyan történt, történik?

A fogától valóban lehet folyósabb a széklete, de nem két hétig:(.

Bűzös a széklet? Kiszáradás jelei láthatóak? Kiütések vannak? Fertőzés kizárása megtörtént?

Sajnos ha a kicsid tápcsatornája érzékeny(reflux, tejallergia), akkor elképzelhető, hogy most jelenik meg másik allergiája is:(.

2012. nov. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Na, most olvastam a zabpelyhet. Én első körben erre gyanakodnék, ahogy az előző kérdéssorban is, a glutén- érzékenységre:(.

Hagyd most ki két- három hétig a glutén minden formáját, és persze közben tárgyalj a doktorotokkal, gasztróssal, gondolom van orvosotok a tejallergia és a reflux miatt.

2012. nov. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Gluten nem igazan lett bevezetve, tobb dolog miatt sem. Probaltam babakekszet reszelni almaval,do oklendezett tole. Refluxos babaknal nem megy csak a nagyon pepes dolog. Aztan utaztunk, beteg volt, nathas volt, igy sosem volt alkalmas az ido. Aztan probalkoztam ezzel a zabos kajaval, keveset kapott belole, utana jott a fosi es hasfajas. Tisztaban vagyok vele, h johet meg mas allergia is. De semmi olyat nem kapott ami allergizal. A liszerzekenyseggel meg korai foglalkozni, be sem lett vezetve igazan neki a gluten, meg amugy is, ott a tunetek sokkal kesobb jelentkeznek. Mondjuk lehet gabonaallergia is, de az a zab csak egyszeri volt, es keves, lassan 3 hete. Azota csak az alap dolgokat kapja. Ma megyunk dokihoz, es fogom kerni, h nezessen egy szekletet. Nekem inkabb a bakterium jut eszembe.
2012. nov. 7. 12:55
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudtommal a gluten nem okoz egybol panaszokat. Es ahogy irtam, mar legalabb 2 es fel hete kihagytam, de semmivel sem jobb a helyzet, sot, rosszabb. Kiszaradas nem fenyegeti, azert szopizik, plusz iszik vizet es keveset eszik is. Kiuetes nincs.
2012. nov. 7. 12:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a zab gluténtartalmáról megoszlanak a vélemények, nincs egyértelmű tény arra vonatkozólag, hogy tartalmaz- e és ha igen, mennyit. Többen ajánlják például a glutén bevezetésére, mert bizonyos források szerint tartalmaz minimális glutént, illetve sok zabkészítmény olyan helyen készül, ahol előfordul más gluténtartalmú gabona, tehát nyomokban tartalmazhatja azt:(...és ha a kicsid érzékeny, akkor ez a minimális mennyiség is okozhatja a tüneteket:(.
2012. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!