Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 és fél hós kislányom még...

Kata anyu kérdése:

9 és fél hós kislányom még nem mászik, csak kúszik. Elvagyunk e késve? Szükségünk lenne gyógytornára?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nekem a harmadik babám 10 hónaposan kezdett mászni és senki se mondta hogy ez baj lenne, vagy hogy nem férne még bele a dolog. A két nagyobbam már sokkal előbb mászott sőt a lányom ennyi idősen már járt is így aggódtam kicsit, de állítólag ez normális. (a mászás, nem az aggódás, bár az is :D)
2012. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem alaposan el ...
2012. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom csak 1 évesen kezdett el mászni. Voltunk vele gyógytornásznál, de nincs semmi baja. Kicsit le van maradva a mozgásfejlődésben, de utol fogja érni a társait. Én is aggódtam, mert a fiam 1 évesen már kapaszkodás nélkül ment, a lányom meg csak akkor kezdett mászni. Hát ez van! Nem minden gyerek egyforma!
2012. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem vagytok elkésve.Kisfiam 7hósan kezdett kúszni,aztán 9 hónaposan felállt úgy tűnt nem is akar mászni inkább menni készül.Aggódni kezdtem, de egyik nap mászni kezdett a konyhában és azóta mászik szépen és a bútorok mellett lépeget.Ja és eleinte csak a járólapon mászott a szőnyegen nem, de ez csak pár napig tartott.Nekem azt mondta akkor a védőnő hogy nem lenne baj ha nem mászik az a lényeg hogy a kúszás megy és nem csak állni akar.
2012. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha szép szimmetrikusan kúszik, gyorsan, akkor abban az esetben sem kell aggódni, ha kimarad a mászás! A szimmetrikus, ellentétes irányú mozgás a fontos. Ezzel sokan nincsenek tisztában.
2012. nov. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.Megnyugtatóak ezek a példák.Én csak azért aggódom,aggódtam annyira,mert a vedőnőnk szekál hónapok óta hogy gyógytornára kell járni, mert a gyerek nem mászik.Bárhol olvastam és kérdeztem ilyen idős korban indul be egyátalán a mászás.4 hónapos kora óta tornáztatni akarják,nem értem mért.Minden mozgás fajtát megcsinált amit kellett csak még nem áll négykézláb.

Ennyi az én történetem.Mégegyszer köszönöm a válaszokat.:)

2012. nov. 8. 07:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne hallgass erre a védőnőre. Ez egy iparág lett, amiben igen sok pénz van. (Fejlesztő iparág) Ez egy új divat, hogy mindent siettetni kell. Ha valami kárt okoz, akkor ez az. Teljesen meghülyítik szerencsétlen szülőket, akik persze a legjobbat akarják a gyereküknek és már versenyistállóba küldik a kicsiket pár hónaposan. Pszichológus vagyok, naponta szembesülök ezzel és a károkkal is, amiket okoznak ezzel.

Ezért írtam, hogy a fejlődésnek van egy normál intervalluma, amin belül bizonyos szakaszok fel is cserélődhetnek. Ezen kívül még az sem nyert bizonyítást, hogy a kúszás-mászás kimaradása vezet-e a diszlexiához, vagy egyéb genetikai tényezők dominálnak inkább.

2012. nov. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!Teljesen egyetértek veled!(Már én is sejtettem hogy ez a macerálás csak a pénzre mehet ki,hogy kap utánunk fejpénzt.)Régen nem aggódtak ilyeneken,például a bátyám 33 éves és soha nem mászott és mégis egészséges felnőtt, gyermeke van és igen komoly külföldi állása.Semmiben nem okozott gondot a mászás kimaradása, a fejlődése során.

Sokaktól hallom hogy nem mászik vagy mászott a babája,őket nem cseszegetik,akkor minket mér?

Kinéztek maguknak ,"biztos ezekről lehet pénzt húzni".

Mert persze magán tornászhoz kell menni más lehetőséget fel se hoznak pedig létezik.

Döntésünk vége az lett elmegyünk neurológushoz és majd a szakorvos eldönti van e szükség bármilyen kezelésre.Ha nincs majd elindul a lányom amikor jólesik neki.:D

2012. nov. 8. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Leírom, a mi esetünket! Az én kicsinyem, 4 hónaposan, hasról, hátra fordult! Utált hason lenni, mindent elkövetett, hogy visszaforduljon, aztán egyszer csak semmi! Elvittem az orvoshoz, ugye kb. havonta, de 8 hónaposan, még elaltatták bennem, egy legyintéssel, hogy "Hmm-hmmm" majd fog kúszni mászni! Nyáron felhívtam védőnőt, hogy én már nem bírom tenni akarok valamit, meg akarom mutatni, hova vihetem el! A válasz ez volt, most itthon töltöm a szabadságom, mondtam hogy nekem ez fontos, csak egy címet kérek!!!Ismételte magát! Letette a telefont! Szeptemberben elvittem, a kontrollra, ahol, sürgette a védőnő, hogy vigyem el egy Dévényeshez megmutatni! A védőnő, meg csak hápogott, hogy miért nem jelentkeztem korábban! Azt hittem, hogy szétdurran az agyam!Ma a kicsi lassan 13 hónapos örülök, hogy forog oda vissza, és tapogatózva körbe-körbe mászkál! Felváltva hordom Dévényeshez, és TSMT-re! Lassan haladunk! Nem tartanánk itt, ha erőszakosabb vagyok, és nem hallgatok másokra!
2012. nov. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Velünk meg éppen semmi olyan nem volt ami indokolta volna hogy 4 hónapos korától tornára járjunk.mindent időben csinált a forgást oda vissza,kinyomta magát elkezdett kúszni.csak még nem mászik,de hát 4 hónaposan miből gondolta a védőnő hogy tornászra lesz szükségünk.mai napig nem értem és azóta is evvel küzdünk hogy tornára akarja járatni,de miért is valójában?

Beszéltem neurológussal szerinte semmi baja és nincs elkésve 9 és fél hónaposan a mászással.Ha egy éves és akkor se, akkor már gond lehet és kelleni fog a tornász.

2012. nov. 10. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!