Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad egy két hetes újszülött...

Szabad egy két hetes újszülöttnek cumival aludni? A ti babátok is cumizott?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 hetes és mióta nagyobb adatokat szopizik, azóta nem tudom elaltatni. Éves után jó másfél órát nyűglődik kipattant szemekkel.

A mellemen elalszik de ahogy megmozditom kipattan a szeme így cumit kapott és azzal alszik. Mit gondoltok erről?

Baj ha nem veszem ki a szájából? Mert arra is felébred.



2012. nov. 8. 00:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy szabad, miért ne szabadna? Hiszen pont erre találták ki. Nem baj, ha nem veszed ki a szájából alvás közben.

Az én kisfiam sem tudott cumi nélkül elaludni, mondjuk ő tápszeres volt, úgyhogy nálunk nem volt opció a mellen altatás.

Egyébként a legújabb kutatások szerint a megfelelő kialakítású cumi nem csak hogy nem káros, hanem kifejezetten előnyös lehet. Pl. azoknál a babáknál, akik cumival alszanak ritkábban fordul elő a bölcsőhalál.

2012. nov. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Életembe nem hallottam még, hogy valaha is cumizott volna egy baba, teljes képtelenség.
2012. nov. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mara Acoma ***** válasza:
100%
Nekem mind a 3 gyerek cumizott :) Semmi bajuk nem lett és mi is tudtunk így aludni. Szépek a fogaik is és ugyanúgy szopiztak :)
2012. nov. 8. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
En meg az elejen mindig lestem h mikor kopi ki es akkor elvettem toole,en feltem h rafekszik,a szemet megnyomja vele,v elnyomja az arcat... aztan meg mar azert,merr hason aludt es mindig ah forditotta a fejet,a torka ala szorult. Mar nem parazok ra,elveszem meg ha meglatom,de tudom h nem lesz semm baja.
2012. nov. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

A kettes választ nem értem, hiába olvastam el ötször is...


Sok cuminak éjszakai/nyugtató cumi a neve, pont ezért. Nem lesz baja tőle, sőt, sokszor bealvás előtt közvetlen magától kiköpi.

2012. nov. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2es gúnyolódik, talán azért nem érted. Nem értem miért kell ilyennek lenni. Nem tudhat mindenki mindent, ha nem tudok valamit én is inkább megkérdezem mintsem baj legyen akármiből is. Azért van ez az oldal, inkább ne írtál volna semmit.


Amúgy persze, nyugodtan cumizhat alvás közben is és legalább te is tudsz pihenni, rád is fér gondolom.

6 hetes kislány anyukája

2012. nov. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nem az alvás miatt adtam cumit a gyerekeimnek, hanem mert úgy 6 hetes korig iszonyat sokat (egész nap) cicizni akartak. De beláttam hogy ez nem megoldás, illetve a gyerekek is pár hétig használták csak.

Annyi a trükk, hogy ha kifordul a szájából, akkor nem kell azonnal visszatömködni, mert van, hogy csak elég a cumi. Ha kell, sír érte.

2012. nov. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Uncsitesóm intenzíves csecsemőápoló...egyszer azt mondta nekem,hogy a cumi valamilyen szinten a csecsemőhalál ellen is véd,és mindig az oldalán altassam a gyereket...

Sztem igaz lehet, be is tartottam:)

2012. nov. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a cumival elalszik, ne habozz!! Mindent meg kell tenni, hogy elaludjon és úgy is maradjon (na jó, azért a pálinkás kenyér nem játszik :))! Ez a te érdeked is.
2012. nov. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megnyugtattatok!

A masodik gúnyolódását én sem értem de ne is törődjünk vele :)

2012. nov. 8. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!