Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális sulygyarapodás 1...

Ez normális sulygyarapodás 1 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

3800gr született,2hét alatt fogyott,sokat aludt,sokat sírdogált,hasfájás,tápszer gondok,tápszerváltás..

1 hónapos státusz 4200gr.

Tul kevésnek tünik.:-((

A lányom a másfélszeresét hízta,más volt a gyerekorvosunk akkor,de állandóan csóválta a fejét hogy ez kevés,pedig 650 gr-ot hízott 1 hó alatt,anyatejes volt,megtömni nem tömhettem.Most más a doki,és elfogadja ezt a hízást,viszont éjjel sokat sír a baba,lehet hogy nem megfelelő a tápszer?

7szer eszik 24óra alatt,60 gr és 100 gr között.

Vagy normális a sulygyarapodás,csak a hasa fájhat azért sír?


2012. nov. 8. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
ha az elején sokat fogyott, akkor végülis megvan neki a 60deka hízás a legalacsonyabb súlyától? Ha igen, nem kell nagyon aggódnod, de ha sokat sír (kajaután is) lehet h tényleg éhes egy kicsit, a hasfájás inkább akkor jelentkezik, ha sokat/normális mennyiségűt eszik
2012. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
elpzp vok, a kajamennyiség jónak tűnik, amennyit adsz neki sztem
2012. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Háát,a fogyott sulyához képest pont megvan a 600 gr hízás.Azért aggódom,mert ez minimum,és nem legalább átlag.És tápszergondok voltak,talán nem elég tápláló.

A másik fiam 1300gr-ot hízott 1 hó alatt.Ő a másik véglet..

2012. nov. 8. 12:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendszeresen éjjel 2től sír hajnalig.Nappal nem,csak ha éhes.
2012. nov. 8. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
A lányom 3400al született.Hazahoztuk 3260al és rá 3hétre volt 4260.Tápszeres sajnos ő is.Heti 10 dekát kell hizni,ha havi 400grammot hizik,az már jó elvileg.Nekem is a 4260óta alig hizott,mert már éjjel 8 órát alszik.A lányom 120-140et eszik,napi 5x.És nekünk is az első két hétben állandóan sirt.Felébredt 20-60percenként,nem aludt hajnal 2től másnap du 3ig vagy du 2től hajnal 2ig.Aztán gondoltuk hátha fáj a hasa.Espumisan csepp neki.Hát ettől tényleg szenvedett és már láttam,milyen is a fájós sírása.Szóval nem hasfájós...Kapott új tápszert is,felesben eszi a régivel.És kegyetlenek vagyunk,mert ha látjuk hogy álmos,letesszük és hagyjuk sirni.Azóta szépen alszik 3-4órákat,nem kel fel állandóan.Nem lehet hogy ti is mindig kézbe veszitek,ha kicsit már pityereg.Mert mi mindig kivettük,ezért sosem aludt el ha nem a kezünkben volt.
2012. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én fiam 3790-nel született és az egy hós státuszon 4190gramm volt!! :)) Ő is sokat fogyott az elején, és több mint két hét volt, mire behozta a születési súlyát. 2hónaposan egyébként 5100gramm volt, 3hósan pedig 5900gramm. 1éves korára 9kg lett- nem háromszorozta meg súlyát, fél évesen sem duplázta meg, de ennek ellenére teljesen arányos, egészséges fiucska.
2012. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam némileg.Ő ilyen típus.

Arra gondoltam még lehet hogy a kis ágyát ,szobáját nem szokta meg éjjel,mert nappal mindig a nappaliban eszik,alszik.Éjjel pedig mindenki megy a helyére:-),mi is,és a kiságyába is teszem be,azaz tenném be,de annyira felhergeli magát hogy sehol se jó,sehogy se jó..sír,nyüglődik.Érzékelheti a helyszíneket ilyen picin,vagy a nagy csend zavarhatja a nappalhoz képest,azért nem alszik vissza?

2012. nov. 8. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!