Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejérzékeny gyermekek miért...

Tejérzékeny gyermekek miért nem ehetnek lekvárt?

Figyelt kérdés
Ez most komoly? Védőnőnk szó szerint megtiltotta, hogy lekvárt adjak tejfehérje érzékeny kislányomnak. Miért? Milyen tejszármazékokat tartalmazhat?
2012. nov. 8. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Furi. Házilekvárban nincs semmi, csak gyümölcs és cukor.

Lehet a te védőnőd tejjel tartósítja a házilekvárt. Más ötletem nincs.

Nem kérdezted meg, hogy miért?

2012. nov. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én valami keresztallergiás dologra gondolok, illetve arra, hogy ha allergiás, akkor nagyobb az esélye más érzékenységre is, ami ugye gyümölcsök, tipikus "lekvár- gyümölcsök"nél sokszor fenáll. Bár valóban igazán elmondhatta volna, hogy miért(?).

Ezt találtam:

"...édességek

Tejfehérjét szokott tartalmazni a sós- és édesipari termékek nagy része, sós sütik, ropik, chipsek, édes sütik, csokoládék, lekvárok..." itt: [link]

2012. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem tudtam tőle megkérdezni, mert telefonáltak neki és intett, hogy szia, tehát mehetünk:-( elég bun.ó volt a modora, most jött csak helyettesíteni:-( gondoltam, hátha van valaki, aki tudja miért, de ezek szerint lehet hogy tényleg a keresztreakciók miatt. Köszönöm:-)
2012. nov. 8. 16:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van mindkettő tejfehérjeallergiás. Jó pár éve gyakorlom ezt a fajta életmódot. soha nem hallottam, hogy nem ehet lekvárt!

Szóját kerülni kell, mert keresztallergia jöhet létre. Nálunk ez az egyik gyereknél be is vált sajnos.

Másrészt még hajlamosabbak a parlagfűallergiára a tejallergiások.

2012. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Házi lekvárt nyugodtan ehet. A keresztallergia meg olyan, hogy sajnos meg kell tapasztalni, mert különben nem ehetne semmilyen zöldséget vagy gyümölcsöt a gyerkőc. Nekünk a legutóbbi zárónkon az szerepel, hogy kerülje az olajos magvakat, amit azért nem értek, mert előtte sokat evett kesudiót, földimogyorót és semmi baja nem volt tőle.
2012. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mazsó néni ***** válasza:
Elnézést az off-ért. 16:40-es még mindig allergiások a gyerekek? Ha igen beszélhetnénk :-) köszönöm
2013. ápr. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen! :(
2013. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mazsó néni ***** válasza:
Akkor egy privatot kérhetek?
2013. ápr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A válasz alatt ott van, hogy privát üzenet :)
2013. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!