Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt vki hasonló helyzetben?...

Volt vki hasonló helyzetben? (többi lent)

Figyelt kérdés
Észre vettem h a babámnak kicsit nagy lett a feje.Pár hete kap pótlásként tápszert, vagyis már inkább az anyatej a pótlás mert már kevés van.Lehet a tápszertől?A családban senkinek nincs ilyen "adottsága".Volt vki ilyen helyzetben?Utol fogja érni a teste a növésben?Amúgy most 6 hetes.Nekem így is tökéletes de azért kicsit aggódom.
2012. nov. 8. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nyugodj meg. Minden baba úgy születik, ha a feje viszonylag nagyobb a test többi részéhez képest. Amikor a fej igazodik a test arányaihoz, akkor tud pl. oldalra fordulni, mászni. Ez kb. 4-5 hónapos kor.

2012. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek feje a testükhöz képest aránytalanul nagy. 6-7 éves korra rendeződnek az arányok.
2012. nov. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt komolyan gondoltad, hogy a tápszertől nagy lesz egy gyerek feje? Hát nem, semmi köze hozzá...
2012. nov. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy most gondolkozom, butaságot írtam, igen , egész csecsemő meg kisgyermekkorban viszonylag nagy a fej, úgy 6-7 évesen "arányosodik", de kb. 3-4 hónapos korig a leglátványosabb a különbség. 1. voltam.
2012. nov. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk minden tanácsadáson mérik a gyerek fejét. 3 hónapos kora óta tápszeres és nincs nagy feje. :) Sőt, igazi kis madár csontú lányka, édes kis gombóc fejjel. :)

A tápszernek semmi köze hozzá. Viszont, ha valóban "látványosan" nőt a babád feje, menny le vele tanácsadásra és a dokival méresd le. Az a biztos, ha ő mondja, hogy nincs gond. De tuti nincs. :)

2012. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást.Akkor ezek szerint ez is csak egy "falusi babona" hogy a tápszertől nagy lesz a gyerek feje.Mert engem ezzel ijesztgettek és lehet hogy akkor már rémeket látok!:)
2012. nov. 8. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Innen fuj a szél. Ezt én is hallottam már. Régen lehet így volt de nem is voltak jó minőségü tápszerek azért. A maiak jobbak már.
2012. nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!