Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én akadok ki ezen? Ez...

Csak én akadok ki ezen? Ez normális?

Figyelt kérdés
A nővéremnek 7 hónapos a babája. Már vagy 1-2 hónapja ülteti, pedig még magától nem tud ülni, eldől. Most pedig már állítgatja fel, mert hogy úgy tud állni. Csak én akadok ezen ki? Még ülni sem tud de már állítgatja? Sztem ez nem normális. Nekem is van gyerekem, ő már jár, idősebb, de nekem soha eszembe nem jutott volna ilyen!

#ültetés #baba #állítgat
2012. nov. 8. 20:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%

Te tökéletes vagy, Ő nem! Persze jó testvér sem vagy!

Ennyi

2012. nov. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok tökéletes. Mi is 9 hónaposan ültünk fel magunktól és 1 évesen kezdett járni. Csak nem értem miért kell ezt siettetni. Csak a gyereknek árt vele.
2012. nov. 8. 20:23
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Szakirodalom szerint tényleg fölösleges ültetni meg állítani a gyereket. Ha kíváncsi a világra (naná, hogy az!), úgyis felül, feláll, elindul magától.
2012. nov. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%
Pedig kell, hogy érje a talpa a talajt vagy valami olyasmit. Az én babám sem tud ülni egyedül sokáig még és fel sem ül magátol. De egy kicsit ültetem én is. Feküdni sem olyan jó egésznap azért neki. És a fogom a hónaalját, hogy érezze, hogy van lába is. Mert így is nagyon le van maradva a mozgásfejlődésben.
2012. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
gondolom próbálkozik, mert akkor jobban eljátszik, ha ül. Ne szólj bele.
2012. nov. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem szólok bele, mert én is utáltam a kéretlen tanácsokat stb...

Nem próbálkozik a gyerek még felülni sem.

2012. nov. 8. 20:44
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem is fog próbálkozni, mert tudja hogy úgy is felültetik. Persze hogy nem jó a gerincének, a lábának, a tartásának. Szerintem ez egyértelmű hogy ha valamit még nem tud, akkor azt nem szabad erőltetni. Tornáztatni szabad, vannak olyan gyakorlatok amik arra serkentik hogy elkezdjen mászni, járni, stb. De nem úgy hogy direktbe ültetem meg álltatom a gyereket. Én is kiakadnék, sőt én meg is mondanám a testvéremnek, mert vagyunk olyan viszonyban hogy nem beleszólásnak tekintené, hanem tanácsnak. Keresnék megfelelő szakirodalmat, ami alátámasztja. De vannak emberek akiket nem lehet meggyőzni szakirodalom ide vagy oda. Ezt neked kell tudnod hogy a te tesód milyen. Az enyém biztos hogy elgondolkozna a dolgon és rájönne mi is a helyes.
2012. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az enyém sajnos nem olyan. Hiába beszélnék vele csak csesztetésnek venné, pedig nem szoktam csesztetni. Én is a gyerek miatt aggódom, mert a gerincének nagyon nem tesz jót. Az más, ha egy ennyi idős gyerek már magától feláll, de így nagyon ellene vagyok a dolognak. Főleg, hogy most szerzett egy babakompot, mert abba akarjak tenni.
2012. nov. 8. 20:54
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én háziorvosom még amikor kismama voltam ellátott pár tanáccsal. Köztük kifejezetten hangsúlyozta, hogy nehogy erőltessek neki ülést, állást, mert nagyon rosszat tesz a gerincének. Azt mondta, nem most de lehet 8-10 évesen látja kárát. A bébikompot meg egyenesen kitiltaná (persze azoknál akik még nem tudnak járni), mert nagyon káros. Én megfogadtam a tanácsait, mert tudom, hogy csak jót akar vele. Szerintem sem szerencsés, amit a nővéred tesz. Persze beleszólni sem mindig jó, mert nem biztos úgy veszi, ahogy te érted. Nehéz dolog.
2012. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van- nem jól csinálja a tesód- de ha nem lehet vele beszélni, akkor sajna csak feleslegesen aggódsz a pici miatt.

Azért próbáld meg, mond neki, hogy láttál egy műsort a tévében, és ott kifejezetten mondták, hogy nagyon káros, ha ezt csinálja!! Ezt talán nem úgy veszi, hogy te okoskodsz.... :(

2012. nov. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!