Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka, aki az 1...

Van olyan anyuka, aki az 1 éven aluli babájához inkább kihívja a dokit és nem a rendelésére megy?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi ezt csináltuk. Mondjuk a mi dokink előre megmondta, hogy ilyen esetekben van egy tarifája...
2012. nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én mindig kihívom. Lehet luxus, de a rendelésen mindig ezren vannak, mindenki láthatóan beteg, és nem akarok valamit hazavinni még pluszban. Nem mellesleg meg utálok várakozni, és ennél a dokinál nem lehet elég hamar menni:) Ilyenkor pénzt is adok az orvosnak, 2000-et. Nekem ennyit megér. Szerencsére nem kell sokat kihívni, évente kb. 2-3 alkalommal jött a fiamhoz is, a lányomhoz meg még nem hívtam.
2012. nov. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Egy éves, és három éves kisfiunkhoz is mindig házhoz jön a doki bácsi. Persze van saját tarifája, de ez előre meg lett beszélve. 8.000, ha csak sima vizsgálat, oltás, receptírás, 10.000, ha mondjuk beutaló is kell. De ennek fejében sehol nem kell várni, és másnapra intéz minden vizsgálatot, még azt is amire egyébként 3 hónapot kellett volna várni, hogy fogadjanak. Ez nekem minden pénzt megér.
2012. nov. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ha egy hét múlva újra benéz, hogy minden ok e, akkor is elkéri az összeget?
2012. nov. 9. 10:08
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekünk is házhoz jön,inkább kihivom,2ezret kér,ennyit bőven megér hogy nem kell órákat várni beteg gyerekek között,és a gyerek se fél hisz itthon van.


Én akkor is adom neki amikor ellenőrizni jön,hisz az ugyanugy neki is pénzbe kerül,nincs ingyen benzin,ingyen idő (nem rendelési időben jön)

2012. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

És ezek a pénzek zsebbe mennek gondolom... Elég undorító, már bocsánat.

A gyerekorvos maximum 4 órát rendel egy nap, de legtöbbször csak kettőt. A maradék ideje arra van, hogy a betegeket meg az újszülötteket látogassa, így jön ki a 8 óra.

Az persze más, ha olyan dokit választ valaki, akinek nem a körzetébe tartozik.

Különben ha aznap az ember telefonál, hogy szeretné hogy kijöjjön a doki, akkor kötelesessége kijönni, ingyen.


Én néhány kritikus helyzetben hívtam cska ki. Pl. amikor lázas volt a gyerekem, én meg a 8. hónapban voltam, és nem tudtam volna hogy odavinni a rendelőbe. Szó nélkül ki is jött.


Ha tehetjük, akkor persze mi megyünk. Nálunk lehet időpontot kérni, így maximum 5 percet kell várni. Ha fertőző dolog van, vagy amikor pici babám egészséges volt, csak a nagy beteg, bemehettünk az elkülönítőbe várakozni.


Na mindegy, nem akarok senkit bántani, csak hát ez még csak nem is a hálapénz kategória, mert az orvos kijelenti, hogy x összeget kér...

2012. nov. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Nekünk nem a körzetünkben rendel a doki, sőt! Nagyon messziről jön, de bármikor, éjjel, nappal, hétvégén, ünnepnapon riasztható.
2012. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mindig házhoz hívtuk. Ikreink születtek, sok problémánk volt, fenének se hiányzott, hogy még a rendelésen is elkapjanak valamit, plusz két csöpp gyereket öltöztetni-vetkőztetni állandóan (télen születtek) nem kismiska.


Gyerekenként 5000 Ft-ot szoktunk neki adni, ha mindkettőhöz hívtuk, akkor 10-et adtunk. Soha nem kért semmit, de akkor is adtuk, ill. a férjem intézte ezt.

Igen, zsebből zsebbe, függetlenül attól, hogy ő hány órában dolgozik, mit csinál, mennyit keres. Az nem ránk tartozik. Nekünk a gyerekek egészsége a legfontosabb, de egy ilyen házhoz híváshoz persze a saját kényelmünk is benne van néha.

2012. nov. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, és nem körzetes a dokink. Utolsó voltam.
2012. nov. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Húha, 5-8 ezer forint nekem borzasztó sok pénz, nektek tényleg ez nem pénz amúgy? Minden bántás nélkül kérdem: adtok ennyit, mikor vizsgál, mikor visszajön ellenőrzésre, hogy meggyógyult-e, plusz még 2-3 ezer ft a gyógyszer is...És ha ovis lesz a gyerek vagy bölcsis akkor ezt akár két hetente megtehetitek?
2012. nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!