Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért, mitől lehet ez az érzés?

Miért, mitől lehet ez az érzés?

Figyelt kérdés
Annyira féltem a babám, hogy hihetetlen. Mikor megszületett, volt egy álmom, hogy 5 hósan bölcsőhalálban meghal..:( Vettünk légzésfigyelőt, de így se vagyok nyugodt, mert nem mindig a kiságyában alszik, van mikor babakocsiban, vagy kint a nagy ágyon, attól függ.. 10 percenként ránézek, ha tehetném ott ülnék és nézném amíg alszik.. Annyira rossz érzés hiszen soha nem fordult elő a családban senkivel semmi baj, és mégis, rettegek! Jövő hét szombaton tölti a 6 hónapot, de szerintem én utána is ilyen nemnormális leszek...:( Belehalnék ha elveszíteném. Első baba amúgy. Biztos az is közrejátszik, hogy sok szörnyűséget hallok, meg olvastam is már sok rettenetes dolgot.. Mit tehetnék, hogy megnyugodjak? Vagy ez már így marad? :(

2012. nov. 9. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem írom, hogy nyugodj meg, gondolom nem erre a válaszra vársz, pedig ezt mondom. Nekem a nagy már 4.osztályos, a kicsivel gyesen vagyok itthon, de egész délelőtt, amíg nem csörög rám, hogy anyu elindultam, bennem is van egyfajta megmagyarázhatatlan félelem:-( Kerékpárral 5 perc az iskola, nincs is messze, de féltem így is.(sokszor szóltak, hogy nem érzi jól magát, menjek érte, ráadásul akkor kismama voltam). Vagy amikor megszólal a telefonom, kijelzőn az iskola mobilszáma, hát a gyomrom összeszűkül, levegőt is alig kapok...nekem már úgy kezdik, hogy nyugi, nem a lányommal van baj, csak otthon hagyta az egyik könyvét...szóval, tudom mit érzel. A kicsi születése után beteg lett, mentővel ide-oda hurcoltak minket(ráadásul császár után 5 nappal), és itthon én is csak akkor nyugodtam meg, ha ott ültem az ágyánál. Szerintem akinek gyereke van, az valamilyen szinten állandóan aggódik, ki jobban, ki kevésbé. Most mégis csak azt írom, hogy ne aggódj(ennyire) a babád miatt, "nagy" már, nem lesz semmi baj! Mindég lesz valami, ami miatt aggódnod "kell", hidd el, bőven elég lesz az is:-)
2012. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát el tudom képzelni mennyit fogok még aggódni érte, hisz most még egész nap itt van velem vigyázok rá, de ha majd ki kell engednem egyedül suliba menni, meg otthagyni az oviban, akkor is biztos túl kell lépnem egy ponton, és azt mondani állj, nyugi nem lesz semmi baj! :) Igyekszem de nagyon nehéz! :)
2012. nov. 9. 11:12
 3/4 anonim ***** válasza:
első vagyok: biztos nem egyik napról a másikra fog menni. Az óvoda nálam is rémálom volt, tövig rágtam a körmöm, alig vártam, hogy mehessek érte, ő meg ugrott a nyakamba, és egész úton mesélte milyen jó napja volt. Szóval ha nem is könnyen, de nekem is engednem kellett. Kutya nehéz volt, de tudom, nem lehetek mindég mellette, nem foghatom állandóan a kezét, neki is kellett önállósodni. Előtte nem mutattam de belül bőgtem:-( persze, anya vagy, vagyunk, ez kitörölhetetlen érzés, nem is kell kitörölni, csak tudni kell kezelni, ami néha nagyon nehéz. Boldog babázást! :-))
2012. nov. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jajj, többet ártasz Magatoknak!

Tudom, hogy ez most furcsán hangzik, de az igazság az, hogy ha nagyon félted bármitől, a betegségektől, akkor előbb-utóbb be fognak következni! Ha állandóan azon stresszelsz, hogy beteg lesz, vagy amit fent írtál (nem írnám le inkább), akkor meg fog történni!

Gondolj arra, hogy nem lesz beteg, nem lesz semmi baja, és hidd el, hogy makk egészséges lesz a gyermeked! És TE is, mivel nem ölöd az idegeidet a stresszel!

2012. nov. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!