Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 napos kislányunk már lassan...

4 napos kislányunk már lassan 6 órája alszik. Hagyjam, vagy keltsem fel?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem keltsd fel!!!
2012. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

mi 5 naposan hoztuk haza és hazaérkezés után 7 órát aludt egyfolytába

utána mintha kicserélték volna, üde volt, jókedvű

nálunk a kórházban 3 óránként ébresztették a kötelező evés miatt, és pont egy nagy fénycső alá került a kiságya így aludni se tudott rendesen

és itthon végre, csöndben félhomályban maga volt a menyország neki a pihenés :)

erre is gondolj

én nem ébresztettem fel

2012. nov. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Mikor mi hazahoztuk a kórházból és kint volt a gyerekorvos, azt mondta 4 óránál tovább ne hagyjam egyfolytában aludni.
2012. nov. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Keltsd fel, ilyen pici babának még nem szabad ennyit aludnia. Nekem is 4-5 órát mondott az orvos maximum.
2012. nov. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nálunk is 3 óránként volt szoptatás, akkor nagyon nyugodtnak tűnt. Első éjszakánk volt ma itthon, 2x keltett fel minket, ami szerintem egész jó. Reggel 6kor szopizott, azóta csicsikál.
2012. nov. 9. 11:56
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem ne keltsd fel!

Gondolom mostanában mentetek haza a kórházból.

Amikor mi hazajöttünk, nekem is borzasztó hosszúakat aludt az első napokban. Én is egyfolytában mászkáltam, nézegettem, meg kérdezgettem anyukámat, hogy nem kéne fel kelteni? De megnyugtatott, hogy nyilván most ingerszegényebb környezetben van mint a kórházban, hadd pihenjen, akklimatizálódjon!

Úgyhogy nem keltettem fel, és jól tettem. :)

Hidd el semmi baja nem lesz, ha hagyod aludni, ha éhes lesz, fel fog kelni, hiszen az kelti őket!


Jó babázást!

2012. nov. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

De irigyellek titeket! Az én kislányom 1,5 hetes, a kórházban szinte végigaludta az éjszakákat és főleg a nappalokat (kivéve, mikor a többi baba nem hagyta aludni- 24 órás "rooming in" van nálunk). Hazahoztuk, éjszaka alig bírtunk vele, azóta sem nagyon akar aludni. A legjobban délután alszik, akkor képes 4-5 órát aludni egyfolytában.

Elméletileg 4 óránál tovább nem szabad hagyni aludni... De felkelteni én sem szoktam, ha éhes, úgyis kel magától :)

2012. nov. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Szoptasd meg álmában ki ne száradjon! Ahhoz nem kell felkelteni.
2012. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Én felkelteném.


Mikor az első babám született, és hazahoztuk, átaludta az éjszakát. Aztán jött másnap a védőnő, és mondta, hogy 4-5 óránál többet ne hagyjuk aludni az első kb 10 napban. A sárgaság miatt lehetnek ugyanis aluszékonyak és ha nem kap enni, akkor az nehezen múlik. A sárgaság ráadásul nem feltétlen látszik erősen a bőrén. Mikor az egyik nagyobb gyerekemmel voltam kórházban, akkor volt ott egy anyuka. Ő mesélte, hogy vissza kellett menniük a kórházba, mert annyira aluszékony lett a baba, hogy már egyáltalán nem tudták ébreszteni etetéshez sem. Pedig első napokban örültek, hogy milyen jólalvó baba... Ránézésre nem volt sárga de vérteszt alapján magas volt az értéke nagyon.


Arról is mondott valamit a védőnőm, hogy leeshet a cukra, és az is veszélyes.

Én mindenképp megetetném a kicsit.

2012. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
azóta már felkelt, szopizott is 70ml-t. Az elég? Nagyon kezdők vagyunk. :(
2012. nov. 9. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!