Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok darabos ételt...

Mikor adtatok darabos ételt babátoknak, és mivel kezdtétek?

Figyelt kérdés
Régóta eszik a csöppöm pépet, 3 hós kora óta, doki tanácsára. Nagyon ügyes. Tegnap nem pépesitettem le az almát, csak lereszeltem a legkissebb reszelővel de öklendezett. Utána át turmixoltam, ugy megette! Korai még? 6 hónapos. És mivel kezdjem, mikor?
2012. nov. 9. 12:42
 1/5 A kérdező kommentje:
2 foga van, ha ennek van jelentősége.
2012. nov. 9. 12:43
 2/5 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Nem a fogak számától függ.


Először olyat adj neki, amit könnyen szét tud majszolgatni a szájában, pl. karikára vágott banánt.

2012. nov. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is banánnal kezdtem, amikor 6 hónapos volt a cicám.

Annyit csináltam, hogy villával nyomkodtam össze, darabosra. Próbáltam előre a kis fogaihoz adni nagyon keveset, édes elrágcsálta, tetszett neki :)

Azóta is így eszi, persze már nem ennyire óvatosan. Egyébként erős az ínyük is, azzal is tudnak "rágni" ilyen puha dolgokat.

2012. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már az elején sem turmixoltam, csak reszeltem az almát.Érdemes beszerezni egy kimondottan babáknak való, "hajó" formájú reszelőt.A közepén lehet reszelni az almát,de nem folyik ki a másik oldalon, hanem oldalra,folyik a leve,a gyűjtő részbe.Ilyen:

[link]

Ezzel nem lesz "szálas" az alma mint a sima reszelővel,de nem is totál pépes.

A banán a másik jó gyümi, csak villával nyomd szét,hogy maradjanak benne kisebb darabok,amit az ínyével, nyelvével szét tud nyomni.

Igazából az a lényeg, hogy az étel textúrája legyen más,tehát ne totál pépes, ha ezt megszokja,akkor később sem lesz baj a nagyobb darabokkal.

Kisfiam 4 hónapos korától kap mást is a tejen kívül,soha nem turmixoltam,ez soha nem volt baj.

2012. nov. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segitségeteket, ki is próbálom. !!
2012. nov. 9. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!