Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért véres a széklete a 6...

Miért véres a széklete a 6 hetes babámnak?

Figyelt kérdés
Ma reggel háromszor kakilt,és a harmadik kakis pelusban nagyon minimális vért találtam,kissé nyálkás volt. Megnézte a védőnő is,most hűtőben van,és holnap be kell vinnünk a székletet a 4.kerületi nagy laborba,hogy megvizsgálják. Jövő hétre lesz eredmény,nagyon aggódom,vajon mitől lehet ez? Nem sebes a mellbimbóm,tehát nem nyelhetett vért.
2012. nov. 9. 13:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A tejfehérje allergiának ezek tünetei lehetnek.

Gondolom fogyasztasz tejterméket. Én a helyedben most leállnék minden tejtermékkel és tejszármazékot tartalmazó étel fogyasztásával.

Ettől két napon belül tünetmentesnek kell lennie.

Már feltéve hogy ez a probléma, mert ugye lehet más is.

2012. nov. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) igen,ezt mondta a védőnő is,most leálltam vele,bár ez ugye ma történt. Csak,honnan fogom tudni,hogy tényleg tünetmentes-e,mert azóta volt megint kaki,de az nem volt véres :S Így is szinte alig eszem már valamit,mert hasfájós is a lányom,tejet is minimálisat,kb egy decit fogyasztok egy nap,joghurtot meg ilyesmit nem ettem már vagy egy hónapja. Persze most figyelek arra is,amiben csak tejszármazék van,csak hát nagyon aggódom.
2012. nov. 9. 13:28
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a tejfehérje allergia esetén nem elég két nap ahhoz, hogy mindkét félből kiürüljön, két hét a mérvadó.

Ha azóta volt szklet, amiben nem volt vér, akkor lehet, hogy a sok kakilástól(3, amit írtál), erőlködéstől mikrosérülést szerzett a végbelénél, vagy kicsivel beljebb, ami kivérzett. NÉzd meg gyorsan, látsz sebecskét rajta?

2012. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

lehet én gondolom rosszul, de tejfehérje van az anyatejben is simán akkor is ha az anyuka már semmit nem eszik.


én véres székletnél nem védönöznék hanem orvosoznék, föleg nem napokat várnék hogy bevizsgálják, hanem mentem volna az orvoshoz és megmutatnám neki, aki elküldi rögtön laborba.


nekem 5 hós lányomnál volt, de akkor már hetek óta hasmenése volt, és a rengeteg kaki miatt volt véres, de a doki egyböl elküldte laborba.


én nem rohanok soha az orvoshoz a gyerekekkel, de egy véres széklet nem normális dolog.

2012. nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nálunk hasgörcsöt okozott a tejtermék, és nem vérző székletet, de pontosan 24 órával azután, hogy én elfogyasztottam valamit.

És NULLA tejfogyasztásra volt szükség, nem ehettem sem kalácsot, semmit, amiben tej van, vagy olyan felvágottat, vagy pl. levesgyöngy is tartalmaz tejport, szóval nagyon szigorúan kellett, a napi 1 deci egyáltalán nem fért bele...

első

2012. nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es!

Az anyatejben tehéntej-fehérje csak akkor van, ha fogyaszt az anya ilyen ételt/italt.

Ha semmit nem fogyaszt, akkor nincs.

2012. nov. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A végbelét megnéztem amikor volt ez az eset és nem láttam sebecskét. Annyi történt még ezen a héten szerdán,hogy én lefejtem neki tejecskét,mert orvoshoz kellett mennem,és az apukája maradt itthon vele,és megfeledkezett a lefejt tejcsiről és tápszert adott neki. Milumil Ha Start-ot. Eddig maximum 25 ml tápszert evett meg,ha szükség volt pótlásra,most volt először,hogy egy teljes étkezést ez váltott ki. Lehet,hogy ez volt a baj? Vagy ez mindegy?
2012. nov. 9. 13:40
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Simán lehet a tápszerre is érzékeny:(.

Ha nem látsz sebet, akkor mindenképp doki! Mármint a mintavétel mellett.

2012. nov. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!


A gyermekorvos adta a beutalót a laborba és azért kell holnap menni,mert ma már nincsenek bent. A védőnő jött ki házhoz ma egyébként is,nem a kaki miatt,és vele együtt mentünk be a gyermekorvosi rendelőbe. Ennyire nem vagyok felelőtlen..

2012. nov. 9. 13:43
 10/18 A kérdező kommentje:
Úgy aggódom,most nem eszek semmit,amiben bármilyen formában tejszármazék van,de azért folyamatosan agyalok,hogy mi lehet. Az orvos meg a védőnő nem mondott semmi mást,csak,hogy telefonálnak ha nagy gáz lenne az eredménnyel,egyébként meg szerdán menjek majd az eredményért,ha ne hívnak előbb.
2012. nov. 9. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!