Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kéne leszoktatnom majd...

Hogyan kéne leszoktatnom majd 2 éves kislányom a hajnali tápszer evésről?

Figyelt kérdés

Igazából most voltunk doktornéninél egy betegség miatt, és ott jött fel, ez, hogy szerinte már nem kellene kapnia.

Hajnal 4-5 között viszont mindig ébred, és kéri, igényli még, így reggel fél 8-ig alszik. próbáltam már nem adni neki, csak teát, vagy vizet, de akkor már nem tudott visszaaludni, sőt sírdogált is.

Este amúgy fél7-7 körül vacsizik, és 8kor fekszik le aludni. Ezt nem nagyon tudom kitolni, mivel napközben max egy órát alszik, és ilyenkor már ő szokta kérni, hogy hagy mehessen aludni. Amúgy nem sok tápszert kap hajnalban, másfél decit, de úgy érzem ez kell a kis boldogságához. Próbálom a tejre szoktatni, azt viszont nem kéri még, max egy korty, és többet nem kér.

Akinek ilyen sokáig kelt a gyerek hajnalban tápszerért, ő hogy csinálta a leszoktatást?

Valóban probléma ez, vagy csak a doktornénink szerint ekkora baj?


2012. nov. 9. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a doki csinál belőle nagy ügyet, ha Nektek nem megterhelő, ha Nektek megfelelő így, akkor szerintem nem kell bolygatni.

Azok a gyerekek, akik két éves korukig szopiznak, ők is kérnek általában hajnalban, nem kell, hogy ez másképp legyen tápszer esetében sem szerintem. Ha Nektek jó ez a szertartás, akkor nem hiszem, hogy "erőszakkal" változtatni kéne rajta:).

2012. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

Unokaöcsém volt így, és az anyukája is aggódott, mert mindenkitől azt hallotta, hogy de gáz, már rég le kellett volna szoktatnia róla, meg amúgy is, de hülye stb.

Viszont ő úgy volt vele, hogy ha a gyerek igényli, akkor igényli.

2 éves kora után szinte az egyik napról a másikra leszokott az unokaöcsém a hajnali tápszerivásról. Mikor már nem volt rá igénye, nem kérte, végigaludta az éjszakát.

Fejlődésében semmi hátrány nem érte, nagyon jól érzi magát a kisfiú. :)

Az én lányom meg soha nem kért tápszert, sem tejet, se nappal, se éjjel, nekem meg ez volt a furcsa. Szerintem minden gyereknek megvan maga "hülyesége", és épp ezért nem is szabad őket összehasonlítani.

Bocs, hogy leszoktatásban nem tudok segíteni, abban nem volt részem. De szerintem idővel le fog róla szokni. Addig meg nem fog neki ártani.

2012. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!