Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesen nincs valami nagyobb...

1 évesen nincs valami nagyobb vizsgálat?

Figyelt kérdés
A fiam betöltötte az 1 évet, de a védőnő nem hívott, h vigyem be a ligába, értesítőt sem küldött. Most akkor mi van? Bár hozzá szoktam, h régebben is amikor hívtam, nem vette fel, mikor meg bementem a ligába akkor jutott eszébe, h "hopp, elfelejtett vissza hívni". Kicsit untam már ezt és fél éve már nem is beszéltem vele, úgy voltam vele, h ha akar valamit tudja hol lakom és a teló számomat is tudja. Szóval akkor 1 évesen nem kellett volna bevinni valami "nagy" vizsgálatra?

2012. nov. 9. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van 1 éves státuszvizsgálat, azt el kellene végeznie.
2012. nov. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor majd felhívom én, ha ő nem képes erre. :/ Köszi.
2012. nov. 9. 14:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálatok hogy működik?Mert nekem mindig akkor kell vinni a babót ha betöltötte a hónapot.19.-én született tehát az utána következő kedden.Most volt egyéves státusz különösebb vizsgálat nincs.
2012. nov. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát nálunk ez úgy működik, h az első 6 hónapban mikor betöltött mindig egy hónapot én hívtam a védőnőt, h mikor vihetem fiamat, mivel ő soha nem volt képes hívni. Mikor a 7. hónapot töltötte be, hívtam, nem vette fel, hívtam egy pár nap múlva, közölte, h nyaralni megy, nyaralás után nem hívott vissza és úgy voltam vele, h ha be kell vinnem a fiamat akkor hívjon ő, hisz ez a dolga. Úgy gondoltam, h amíg nincs semmi baja a fiamnak és egészséges addig én miért rohángaljak a védőnő után, neki kellene a gyerekek után érdeklődnie, hisz ez a munkája... Szóval 6 hónapja, h én nem beszéltem vele. De mivel a fiam 1-én betöltötte az 1 évet úgy gondoltam, h keresni fog, de mai napig nem keresett fel.
2012. nov. 9. 15:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát,elég érdekes védőnő.Nálunk sosem kellett telefonálgatni mikor vigyem tudtam mikor kell vinni mert az elsőn elmondta hogy vigyem a lányomat.Ha valami baj volt akkor hívtam csak.Egyébként csak a szokásos mérések vannak meg feltesz néhány kérdést,és elmondja mikor kell vinni a 15 hós oltásra.Nincs lehetőséged védőnőt váltani?2.-es voltam
2012. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 éves korig minden hónapban kijött. Telefonon megbeszéltük. Általában ő hívott az időpontért.Az 1 éves státuszt pont a fiam szülinapján végezte el. A gyerekorvos elvileg addig nem is fogad az aktuális tanácsadáson,míg védőnői vizsgálat nem volt. Legalábbis nálunk.
2012. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát én soha nem vártam, hogy a védőnő hívjon. A kiskönyvébe benne vannak a státusz vizsgálat időpontjai, előtte felhívtam és levittem a kislányomat. Úgy emlékszem, 1 éves koráig havonta kellett mennünk egészséges rendelésre, ott a védőnő megmérte, a doktornő megvizsgálta és mondta a védőnő, hogy mikor lesz a kötelező oltás, nem vártam telefonhívásra.

Az én - azaz a gyerekem érdeke - hogy lássa néha a védőnő.

2012. nov. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lehetőségem váltani, mivel ez egy kis falu és itt csak 1 védőnő van. A szomszéd faluban laktam, ott a védőnő mindig egy értesítőt küldött ki az anyukáknak, h mikor kell vinni a kicsit, ahhoz a védőnőhöz szerettem volna tartozni, de közölte, h mivel elköltöztem így a helyi védőnőhöz tartozom :/ Amúgy is látszik a hozzá állásán is, h tökre lesz@rja a dolgot. Meg neki nincs is gyereke se, pedig már bőven benne lenne a korban. Szóval tapasztalatból nem tud semmiben sem tanácsot adni, csak a könyvekből, abból meg én is ki tudom nézni a dolgokat. Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, mivel itt a hétvége így csak hétfőn fogom felhívni, megkérdem már tőle, hogy van :DD
2012. nov. 9. 15:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem sem hívott soha a védőnő és értesítést sem küldött, hogy mikor kell mennünk, hanem mikor ott voltunk, akkor mondta, hogy legközelebb mikor kéne jönni, mikor van kötelező vizsgálat vagy oltás, mert ugye az nem mindig esik egybe a kötelező vizsgálatokkal.

Ha neked az utolsó megjelenéskor sem szokta elmondani, akkor legközelebb inkább kérdezd meg, hogy mikor kell mennetek vagy menj akkor mikor az oltás esedékes és a kis könyvben feltüntetett időpont van.

Amúgy 1 év után a következő kötelező vizsgálat 2 évesen van, szóval az nem most lesz, de előtte lesz még kötelező oltás.

2012. nov. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nálunk azt mondta a védőnő,hogy a 15 hónapos oltás előtt jön...Nagy státusz csak 2 évesen van.
2012. nov. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!