Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy kezelitek a...

Anyukák, hogy kezelitek a hisztit? Mikor fogy el a türelmetek?

Figyelt kérdés
Nekem 1 éves a fiam. Sokszor semmi nem jó neki és csak a nyakamba akar lógni. De hát nem fogom órákig cipelni a seggét. Mindig leültetem, ő mindig rám akar mászni, meg se várja, h milyen játékot akarok neki mutatni, játszani. Ha bele rakom az etető székbe, h egy kicsit el legyen, h eltudjak mosogatni, 5 percnél tovább nem bírja. El kezd ordítani, pedig ott van előtte egy csomó játék. De én úgy teszek, mintha észre se venném, h ő ordít, de nem hagyja abba, egyre vörösebb lesz a feje és a végén már nyála, könnye, mindene egybefolyik, na ilyenkor kiszoktam venni. Megnyugtatom, bele rakom a járókába, ott se bírja 5 percnél tovább, megint úgy teszek mint az elöző szitunál. De itt sem hatásos a "nem veszem észre, h hisztizik a gyerek" verzió. Megint kiveszem mikor érzem már, h nagyon-nagyon sír, megnyugtatom, bele teszem a kompba, ott ugyan ez játszódik le. Ez után jön a kis ágy és bekapcsolom neki a kedvenc mesés-zenés videóit, itt bírja 10 percig, de minden kezdődik előröl. Ha mind ezek után is le akarok vele ülni játszani, akkor sem marad meg, egyfolytában a nyakamban akar lógni. Már teljesen tanácstalan vagyok, mit tehetek?

2012. nov. 9. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Egy cipőben járunk!13 hónapos kisfiam ugyanez!Nem akarom minden bömbinél felkapkodni,amikor tudom,hogy hisztizik (más,ha fáj valami,akkor nem hagyom sírni). Nem veszek róla tudomást,ez olykor bejön,máskor nem. Ami bejön az esetek többségében,hogy valami pörgős nótát énekelek neki (járunk Ringatóra 2 hónapos kora óta).
2012. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is szoktam neki énekelni is de eddig semmi nem vált be. :/
2012. nov. 9. 15:38
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
hűha és még nuincs két éves na akkor mennyire borulsz ki? 1 éves gyerek még nem hsiztizik majdcsak fog
2012. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kb. 2 órás küzdelem után borul el az agyam, mikor már tényleg mindent bevetettem nála.

1 éves nem hisztizik, majd csak fog? Akkor egy 1 éves mit csinál, ha nem hisztizik?

2012. nov. 9. 15:50
 5/11 anonim ***** válasza:
3. jó nagy hülyeséget írtál!! Gyereke válogatja.Attól, hogy a te gyereked csak 2 évesen kezdte a hisztit nem biztos, hogy más gyerkőce is.
2012. nov. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
esetleg a hordozást nem próbálnád ki? ha ennyire rajtad akar lógni,hát szó szerint is megteheti! :) csak egy ötlet, nem tudom milyen a fizikumod,bírnád-e hosszabb távon őt...
2012. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az 1 évesek ilyenek. Csüngenének állandóan. Nézőpont kérdése, hogy hisztinek nevezzük-e ezt vagy sem, ebbe most nem szeretnék belemenni.

Nekem 2,5 éves a kisfiam, és az az igazság, hogy kezdem megszokni. Ma például kitalálta, hogy nem kér ebédet, hanem kekszet akar. Ott üvöltött a konyhában, hogy kekszet kér, miközben mi a kisebbikkel ebédeltünk. És magam is meglepődtem rajta, hogy milyen higgadtan tudtam kezelni. Párszor elmondtam neki kedvesen, hogy ha ebédel, ehet kekszet, hatástalan volt, így ennyiben maradtunk, éhesen ment lefeküdni. Még jó hangulatú is volt az altatás.

Persze ez nem minden nap megy így, néha nálam is kiborul a bili, és versenyt ordítunk. :)

Emlékszem, 1 éves korában, vagy kicsit később, amikor már tudott járni, mindig jött utánam, és miközben mosogattam, tépte le a nadrágomat, csodálatos volt. :) Napi 2 órát aludt, akkor tudtam bármi feladatot elvégezni. Ez azért már elmúlt, most már jól elvan magában. Nálatok is el fog múlni, és jönnek egyéb cifraságok majd. :)

2012. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nem igazi, tudatos hiszti még, "csak" a szeparációs szorongás. Sokfajta módszer létezik - állítólag - a kezelésére.


Kitartás!

2012. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagy tévedés,hogy ez nem hiszti már 7-8 hónaposan is képesek tudatosan hisztizni.az 1-15- év közötti időszak pedig a hiszti korszak így szokták hívni,teljesen tudatosan próbálgatni kezdi a határokat,még nem dac korszak csak úgy mond az előszele,kisfiam kb 8 hónaposan próbálkozott először de az még közel nem volt igazi hiszti,1 évesen már azért téptem a hajam néhány hisztijénél,de egész könnyen kb 1-2 hónap alatt elmúlt,volt néhány csatánk,általában eltereltem a figyelmét,de leginkább az jött be,hogy nem foglalkoztam a hisztivel.Most 1,5 éves most sétál bele a dackorszakba,hátravágja magát üvöltve,hasra fekszik,leül,kiabál csapkod,mondja nem elszalad,elhúzza a kezét,ha valami nem úgy történik ahogy szeretné legörbül a szája aztán elkezd üvölteni.Jelenleg a figyelem elterelés a leghatásosabb ha nem foglalkozom a hisztivel kb 80%ban jobban bele éli magát.A bolti hisztinél legutóbb ott hagytam a földön magam mellett fizettem majd feleltem és kivittem a boltból,amint a fizetéssel foglalkoztam csöndbe maradt és figyelte mit csinálok.Nehéz ám visszafogni magam,hogy tényleg türelmesen kezeljem,de ez ilyen időszak,és hidd el nekem amit 1 évesen csinál az csak egy kis ízelítő :)

Magyarázz el neki mindent,megérti hidd el nekem.

2012. nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
javítok: 1-1.5 év
2012. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!