Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos anyatejes babám nem...

7 hónapos anyatejes babám nem fogadja el a cumisüveget meg a tápszert. Járt már így valaki?

Figyelt kérdés

Azért lenne jó, ha a cumisüveget elfogadná, mert voltunk vele korházban (kruppos volt) elment a tejem és infúziózni kellett, mert egyszerűen senki nem tudta megitatni cumisüvegből (pohárból meg hamar elfáradt).Azóta hazajöttünk, ismét van tejem, de bármikor előfordulhat hogy nem lesz tejci és a pohárból ivás nem nagyon megy nekünk, a csőrös poharat is utálja..csak ciciiből hajlandó inni..


Soha nem ivott cumisüvegből, mert a védőnők mondták, hogy csak cici...:(



2012. nov. 11. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálkozz különböző cumifejekkel, gyógyszertári hagyományosat is próbáld ki. Nálunk sem akart inni cumisüvegből, aztán véletlenül a szomszédom megitatta az ő csőrös poharukból és elfogadta, sőt egész sokat ivott belőle! Utána szépen lassan már másból is elfogadta.
2012. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen más technikával kell a cumisüveget szívni és a cicit, ezért nem tudja a babád használni. Én 8 hónaposan adtam az enyémnek vizet cumisüvegben, de ő sem tudta használni, nem tudta hogyan kell szívni, mint ahogy a csőrös poharat sem, amelyiknek műanyag csőre volt és szelepe. Én vettem Nuby itatócsőrös üveget (ilyesmi: [link] azt nem kellett szívni, csak inni, azt használtuk útközben, de amúgy pohárból néhány hét alatt megtanult inni. Úgyhogy ne aggódj, gyakoroljátok a pohárból ivást, egyre jobban fog menni, majd meglátod.
2012. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az en anyatejes babam sem fogadja el a tapszert sehogy. Cumisuvegbol iszik vizet es teat, ebbol gondolom hogy tudja, hogyan kell szivni, igy szerintem nem szereti a tapszerek izet (tobbfelet probaltunk mar). Szinte minden este megkostoltattuk vele, mert volt egy idoszak, hogy nagymamara kellett hagynom egy-egy orara, es szerettem volna ennivalot is hagyni neki, ha esetleg nem erek haza etetesre (sosem lehet tudni). Sajnos szoptatas utan nem volt annyi tejem, hogy fejjek, igy maradt volna a tapszer, de babatea lett belole, amit azota is imad, igaz ritkan kap csak. Tudom, nem a legjobb, de hat orultem, hogy valamit elfogad, ha nem tudom magammal vinni (pl. korhazba nem szivesen vittem magammal a betegek koze). A tapszert pedig most mar ugy adom neki, hogy tobb vizet es kevesebb tapszert keverek mint ami a dobozon elo van irva. Ha szomjas vagy ehes, igy elfogad belole egy keveset.
2012. nov. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem sem fogadta el soha, így kénytelen vagyok szoptatni, pedig már 20 hónapos. Ne félj a tejed nem megy el, ha szopik. A csőrös itatókat próbáld, azokat elfogadja a kisfiam, de azt is csak egy éves kora után kezdte. Először kivettem a szelepet az itatóból (AVENT-es), hogy jobban jöjjön, aztán amikor már elfogadta visszatettem, mert imádta szétlocsolni a teát. A tejet viszont köszöni, azóta sem kéri csak a cicin keresztül:)
2012. nov. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!