Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan neveled tudatosan babádat?

Hogyan neveled tudatosan babádat?

Figyelt kérdés
Enyém 8 hónapos. Mi az amit az apuka megengedne, de te nem. Rászólsz e apára, rokonokra, ha felemelik a hangjukat a babádra, miután "lefárasztotta" őket? Mire figyelsz oda játék közben (higiénia, környezet stb...) Mivel fejleszted babádat szellemileg és testileg?
2012. nov. 11. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Én nem nevelem, szerintem ilyenkor még nem is lehet. Eszik, amikor éhes, és alszik amikor álmos. Így a saját rutinja alakul ki, és nem egy ráerőszakolt rendszert követ. Csak akkor szólok rá, ha valami butaságot akar csinálni (konnektorba nyúlás stb.), de ilyenkor mindig megpróbálom a figyelmét elterelni, hogy ne azt hallja állandóan, hogy "nem". Nem féltem a kosztól (persze, nyilván nem engedem kutyaszart enni az utcán), nincs állandóan steril környezetben, a fürdés majd leszedni :) Sokat játszunk, beszélek hozzá, de különösebb "fejlesztő" játékai nincsenek (de általában a dobozukkal szívesebben játszanak az ismerős gyerekek, mint magával a játékkal :D).
2012. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én tudatos vagyok bizonyos dolgokban, de ez sokaknak inkább következetlenségnek tűnik: soha nem hagyom sírni, főleg nem éjjel, nappal néha úgy alakul pár percre, de nem "nevelési célból". Újszülött kora óta sokat hordoztam, néha most is, ha nyűgösebb. Nem kapkodom fel, hagyom magában, ha neki úgy jó - szeret elmolyolgatni, nagyon nyugodt baba.

Olyan nincs még, hogy ki mit enged meg, néha már rá kell szólni, de csodát nem várok.

A higiéniából nem csinálok nagy ügyet, takarítok rendesen, de ennyi elég.

2012. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Talán nem is nevelésnek nevezném, hanem én egyfajta rendszert építettem bele, a kis életébe. Pl. meghatározott időben alszik délelőtt és du. is. Nem adok neki össze-vissza enni. Nincs egész napos nassolás, én főzök neki, és tudatosan állítom össze az étrendjét.A kezdetektől az volt a felfogásunk a férjemmel, hogy nekünk kell igazodni őhozzá, és nem fordítva.Ez nekünk bejött, ezért cserébe, "tervezhető" vele a nap, mert kiszámítható, nyugodt baba. :-)
2012. nov. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!