Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak, ti milyen tortat...

Anyukak, ti milyen tortat csinaltatok az egy eves babatoknak? Leirjatok nekem a receptet?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:

TÚRÓPUDINGTORTA


Hozzávalók a tésztához: 20 dkg liszt, egy kávéskanál sütőpor, 10 dkg margarin, 10 dkg cukor, 1 tojás, 1 cs. vaníliás cukor.


Hozzávalók a krémhez: 50 dkg túró, 15 dkg cukor, 4 dl tejföl, 1/2 liter tej, 2 tojás, 1 cs. vaníliáscukor, 2 cs. vaníliás pudingpor, kávéscsészényi olaj


A díszítéshez: gyümölcsök (pl. őszibarack, sárgadinnye, mandarin)


A tésztához valókat összegyúrjuk, és margarinnal kikent, kilisztezett kerek kapcsos (kb. 25 cm átmérőjű) tortaformába nyomkodjuk. A krémhez valókat is összekeverjük, a legvégén öntjük bele a tejet, és a tésztára öntjük. Folyékony, de ne aggódjunk! Előmelegített sütőbe toljuk, és 175 C-on, a középső rácson, lassan nagyjából 45 percig sütjük, amíg megszilárdul, de nem sül barnára a teteje. Teljes kihűlés után néhány órára hűtőbe tesszük. A gyümölcsökkel tálalás előtt díszítsük fel a tortát.

2012. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vakondtúrástortát csináltam,én dobozos,előregyártott Doktorötkert vettem.Dobozán minden rajta van,mi merre hány méter,még annak is pofonegyszerű,aki nem sütött életében,nem lehet elrontani...

(Amennyit eszik belőle-ha eszik-baja nem lesz,sokan túlaggódják ezt a kérdést szerintem,hogy csak ilyen,meg csak olyan legyen,amibe minél kevesebb ez meg az kerüljön...)

A mi tortánk nagyon finom lett,fiam evett belőle,neki is ízlett,bár nem édesszájú amúgy.

Marcipán kisvakond volt a tetején.

2012. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ezt csináltam meg, és óriási sikere volt:

[link]

És még sütni sem kell! :)

2012. nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rendeltem a sugarshop-ból! Kinéztem a honlapól, és én határoztam meg a szeletszámot, a réteget, az ízt, és mindent! Kicsi volt, de gyönyörű, fehér marcipánnal borított rózsaszín pöttyökkel, és masnival. Úgy voltam vele, hogy a babám minimálisat eszik, a többieket, meg nem büntetem ezen a rangos eseményen, valami esztétikátlan kotyvalékkal!
2012. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!