Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem a babájával alszik,...

Aki nem a babájával alszik, az hogy oldja meg az alábbi gondokat?

Figyelt kérdés

Azért nem tudok aludni a férjemmel, mert a másfél éves fiúnkkal kell aludnom, mert:

- állandóan felkel inni

- sokat kell pelenkázni, hogy ne ázzon át

- egyedül leesene a sok forgolódástól

- kitakarná magát és megfázna, mindig takargatnom kell.


Azt tudni kell, hogy nálunk hatalmas gond ez az ivás, mert nem bírom lecsökkenteni a mennyiségét. Már látta doki, védőnő, de napi 3 liter vizet iszik, és éjjel ebből egy litert. Ha nem adok neki, úgy sír, mintha az életéért küzdene.

Két hete párásítót is használok, de ugyan úgy felkel, pedig múltkor már 60-70%-os párát generáltam vele.



#alvás #együtt-alvás #nem alszik egyedül
2012. nov. 11. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A pelenkázás miatt szerintem aludhatnátok együtt, hisz max. 2szer kellhet pelusozni éjjel, felkelsz-átmész-bepelusozod, majd vissza a férjed mellé... emiatt szerintem ő még tud aludni. A leesés megoldása egy körbe támlás ágy , a kitakarózásé vastagabb pizsi, vagy hálózsák... Egyedül nem találja meg az innivalót, ha oda készíted mellé? Hirtelen ezek jutottak eszembe , lehet nem hasznosak, de ötletek :)
2012. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

lehet kapni leesésgátlót

hálózsák, a kitakarózás ellen

ha ennyit iszik, akkor lényleg kell a pelusozni

Attól alhatok külön, hogy fel kell inni, meghallod, hogy sír és átmész.

2012. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha nincs nagyon meleg a szobában, ne adj neki inni, akkor sem, ha sír. Majd leszokik az éjjeli ivásról.

Ha fel kel, akkor fektesd vissza, ne gyújts villanyt, és hagyd egyedül.

Ha leesik az ágyáról, akkor sem lesz semmi baja, legközelebb vigyázni fog.

Adj rá hálózsákot, akkor nem baj, ha kitakarózik.

Mi soha nem aludtunk egy ágyban a gyerekeinkkel, és nem volt ebből semmi baj.

2012. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ugyan ezeket tudom írni mint előttem!

Készíts oda mellé egy üvegben innivalót, mutasd meg neki hol van, ha felkel keresse meg, igyon, aludjon vissza!

Adj rá dupla pizsamát, hálózsákot, akkor nem kell takaró!

Leesésgátló gátló, vagy tegyél a földre párnákat, ha le esne puhára essen, ne félj, vissza mászik az ágyba, na meg így tanulja meg, hol van az ágy szele! Rácsoságy!!!

Ha felkel inni, mindig csak egy korty, egy ujjnyi legyen a pohárban, mert amennyit adsz, annyit iszik, ezért sokat pisil!

2012. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Ikreink vannak!

Beteszem a kiságyba az inni valót és ha szomjasak isznak.

Ha azért kelnek fel mert pelusozni kell átmegyek tisztába teszem őket és megyek vissza.

Vissza a kiságyba vagy körbe támlás ágy(5 éves nagylányunk is abba alszik).

Pizsama és hálózsák vagy vastag pizsi az ikrek sem tűrik meg magukon a takarót és a hálózsákot így hosszú bady meg vastag pizsi van rajtuk.

remélem tudtam segíteni.

2012. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, megpróbálom a vastagabb pizsit, és azt is, hogy magától igyon. Kevesebbet adni már próbáltam, de amint kiszívja az uccsó kortyot, azt mondja, még. Ha nem töltök utána, jön a világháború. De talán, ha keményebb leszek, győzhetek...
2012. nov. 11. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

- Nálunk is gondot jelentett a sok éjjeli ivás. Szép lassan lecsökkentettem az adagot. Eleve odaraktam neki egy csöpögésmentes, kb. 4 dl-es itatóba a vizét az ágyába, de elmagyaráztam neki, hogy ennyi van, ezt ossza be. Aztán minden éjszakára egyre kevesebbet raktam bele neki. Most 3 éves, és bőven elég már csak 1 dl víz, van, hogy a fele megmarad reggelre, de olyan is előfordul, hogy egész éjjel bele sem iszik. Egyébként a csöpögésmentes itató azért is jó, mert még csak fel sem kell ülnie, nem csöpög, nem borítja magára, stb. (Müllerben 1.000 Ft-ba kerül)

- Ha leszoktatod a sok vízről, és kevesebbet fog inni, nem kell majd átpelusoznod sem, max. egyszer.

- Forgolódás? Leesésgátlót lehet kapni sok helyen, vagy párnázd körbe az ágyát, odatolsz egy széket, a lehetőségek tárháza végtelen.

- Kitakarózás? Hálózsák. 3 éves gyerekem még mindig hálózsákban alszik, és nagyon szereti. Van vastag, bélelt a téli időszakra, és őszre-tavaszra vékonyabb hálózsák is. Így nem kell takargatni.


Ezek mind nagyon egyszerűen megoldható dolgok, és végre te is ott aludhatsz majd, ahol a helyed van: a férjed mellett. :)

2012. nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azért egy 1,5 éves kisgyerekhez éjjelente felkelni már nem kéne.

Adj rá hálózsákot,úgy nem fog megfázni,tegyél mellé innivalót ha szomjas iszik és visszaalszik,fiamnak kb 8-9 hónapos korától be van mellé készítve az innivaló.Adj rá jó minőségű pelust éjjelre.Tegyél az ágyra leesésgátlót,vagy szivacsot,párnákat az ágy mellé,ha már nem rácsos ágya van.Azért is kel fel mert baromira hozzá szokott,hogy anya majd jön,szoktasd erről le,és aludj a férjeddel.Bár én sosem aludtam a fiammal egy-két kivételes napon,mikor beteg volt,és nem tudott aludni szívni kellett éjjel 2-3szor az orrát,vagy születése után a kórházba,mégis fiam átaludta az éjszakát 3 hónapos kora óta 2-3 hét kivételével.

2012. nov. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

másfél éves?

már vagy 12 hónapja aludnia kéne éjjel, nem követelőzni, jól el lett kapatva

2013. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!