Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csapvizet vagy ásványvizet...

Csapvizet vagy ásványvizet adtok babátoknak?

Figyelt kérdés
11 hónapos a fiam, úgy döntöttem, nem forralgatom tovább neki a vizet. Mi szól a sima csapvíz ellen, ásványvíz mellett? És fordítva?
2012. nov. 12. 10:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

8-9 hónapos korukig adtam ásványvizet.

11 hónaposan szerintem nyugodtan kaphat már csapvizet a kicsid, főleg ha jó a vizetek. Egy ekkora gyerek már úgyis hússzor felnyalja a padlót, ahogy kúszik-mászik, sok mindent a szájába is vesz nyilván.

2012. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint az ásványvizet illik cserélgetni. Mindegyiknek más ugyanis az ásványi anyag összetétele. Egyik érték nagyon elszaladhat,míg a másik alacsony marad.


Mi kaptunk valakitől (néhány ezer forintos tétel) víztisztító kancsót. Annak rendje módja szerint szűrőbetétet kell benne cserélni. Lövésem sincs, hogy valójában szűr e valamit vagy se. De az ezen keresztül engedett vizet isszuk.

2012. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ásványvizet kap, abból csinálom a tápszert, teát, tejpépet is. Viszont csapvízben főzöm neki az ebédet. 8 hós
2012. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Vízszűrő kancsót használunk, mert nálunk nagyon kemény a víz, és nagyon klór szaga van. A szűrt víznek semmi szaga, és más az íze is. Nyaraláskor használtuk olyan helyen is, ahol nagyon "vasas" volt a víz, de az otthoni minőséget kaptuk. Nálunk bevált.

Az ásványvíz ellen nálam a magasabb ásványi anyag tartalom szól, terheli a veséket, és az ízületeket.

2012. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

tápszert mindig ásványvízből csináltam meg. Vehetsz Szentkirályi mentes vizet is, azt is lehet babának adni forralás nélkül, sokkal olcsóbb mint a Jana baby vagy Humana babvíz. Az Óbudai Gyémánt mentes vizet is lehet babáknak adni, 11 hósnak azt már nem kell forralni.

Teát vagy ételt csapvízből főzök, mert ugye akkor úgyis felforralom a vizet.

2012. nov. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én csapvizet használok.Mindig felforralom mielött csinálom belőle a tápot!
2012. nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Golan Trevize ***** válasza:
Eddig is forralt csapvizet kaptak, még egy jó darabig biztos, hogy azt is fognak kapni.
2012. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, 11 hós-1 éves babának már nem kell forralni. Aki továbbra is forralja, miért teszi?
2012. nov. 12. 10:50
 9/16 anonim ***** válasza:

Én sem iszom meg a csapvizet, a kislányomnak meg főleg nem adnám.

Van vízszűrő berendezésünk, de ha nem lenne, akkor ásványvizet adnék neki. Mi is azt iszunk, vagy a vízszűrőből.

2012. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Golan Trevize ***** válasza:

Azt forraljuk, mert kemény a víz.

Forralástól lágyabb lesz.

2012. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!