Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 és fél hónapos kisfiam...

2 és fél hónapos kisfiam másfél óránként eszik kb 130 ml tápszert. Nem sok ez? Nem 4 óránként kéne ennie?

Figyelt kérdés
A gyerekorvosunk mondta hogy próbáljuk betartani a 4 órákat de maximum 2 óráig bírja. Éjszaka egyébként nem ébred fel. 8kor elalszik és 6kor kel.
2012. nov. 12. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

4 órát?

Hát ha éhes, akkor éhes. Akkor ennie kell.

Amúgy hasfájós vagy miért kell betartani a 4 órát?

Mert ha hasfájós lenne, akkor megérteném, hogy el kell húzni az étkezések közötti időt, de amúgy nem igazán.

Óh, és éjszaka nem kel! Szerencsés ember vagy. :)

2012. nov. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát lehet növekedési szakasza van épp.Meg az éjjeli kihagyott kajálásokat pótolja.Hány kg amugy? A lányom 140et eszik 3-4 óránként.Illetve a viz 140+ táp igy 160at kap.Ő este 7-től alszik 3ig kb.Napi 5x eszik 160at plusz ha néha fel fel ébred hamarabb,akkor is kap 40-60at,mert sokszor előbb megéhezik.Jah és csütörtökön volt 5 hetes.Ahhoz képest ő nem eszik sokat szerintem,hogy 2 és fél hónapos.
2012. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, mivel tápszeres, azért ez egy kicsit sűrű. Az én fiam 5 hónapos és 4 óránként eszik 180 ml-t ill. egy étkezés már gyümölcs. Szerintem a 4 óra a Te babád esetében sok, de 3 órát ki kellene bírnia. Nem lehet, hogy szomjas?
2012. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó,a te babád akkor meg keveset eszik,mert a 180 nem sok.A lányom kezdetben kapott 60at,majd 90et,majd 110et és végül már 120-140et.Mindezt 5 hetes koráig.Tehát hamarosan ő is már 180at eszik majd,mert a 160ml vizbe a táp már 180 lesz.
2012. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok hülye, de ki nem állhatom, amikor azt mondják "ki kell bírnia a 4 órát". Mintha egy gép lenne.

Ha kéri és el is fogadja a tápszert, akkor éhes.

Lehet amúgy két nap múlva már nem fog ennyit igényelni, mert nem órára pontosan "működik", hanem ahogy a szervezete jelez.

2012. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyet értek utolsóval.Ha éhes,adj neki.Miért kéne éheztetni?A felnőtt is van hogy többet,van hogy kevesebbet eszik.
2012. nov. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen nem hagyom éhezni, ha jelzi akkor kap. Nem hasfájós, a napirend miatt mondta a doki a 4 órát. Egyébként 5700 gramm.
2012. nov. 12. 13:30
 8/11 anonim ***** válasza:
A fiam is az első 3-3,5 hónapban gyorsan növelte az adagokat,kb. 4 hónapos kora óta eszi azt a 180 ml-t, így is kb 8,5 kg. Mondjuk 72 cm a hossza is. Mi lenne, ha többet enne, bele sem merek gondolni :-) Azért én továbbra sem értem, hogy nem bír ki picit többet ennyi tápszerrel, hiszen az azért jobban telít, mint az anyatej. De nyilván, ha éhes, adni kell enni Neki. Majd nála is beáll ez szerintem.
2012. nov. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért a doktornő is 4 óránként étkezik??? Hülyeség a köbön. Én felnőttként is 3 óránként eszem. Másfél órás kicsit kevés, növeld az adagját.
2012. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem etesd akkor, amikor éhes. Napirendet majd alakít ő magának úgyis előbb-utóbb. Csípem ezeket az orvosi tanácsokat, mi van ha 4 óra után még nem éhes, akkor tömjem meg? Vagy ha 2 óra múlva már ordít, akkor hagyjam még 2 órát, hogy meglegyen a 4? -.-'
2012. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!