Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám miért ébredhet...

3 hetes babám miért ébredhet meg nappal 20-30 percenként?

Figyelt kérdés
Így szerintem nem alszik rendesen
2012. nov. 12. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

De sír is amikor felébred?

Mert ha igen akkor lehet hogy fáj a pocija

2012. nov. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Idegrendszeri éretlenség is lehet, ez sok babánál előfordul. Meg kell tanulnia aludni, mert bár azt hisszük ez egy tök egyszerű feladat, de közben a babák sokszor küzdenek vele, mert nem elég fejlettek még hozzá. Idővel alkalmazkodik a környezetéhez, a világhoz és menni fog az alvás ennél jobban is.

Lányom 3 hónapos koráig csinálta ezt, utána sokkal jobb és ügyesebb alvó lett. Én is féltem, hogy nem alszik rendesen, meg gond lesz így a fejlődésével, de most elmúlt 2 éves és köszöni jól érzi magát. :)

2012. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kicsik alvási ritmusa eltér a felnőttekétől, sokkal rövidebb a mélyalvási fázis, átlagban 20- 30 perc. Az ezt követő felszínes fázis során ők sokszor teljesen felébrednek, tul. képpen mi felnőttek is mikorébredésekkel alszunk, csak a mi agyunk már megtanult visszaaludni:).

Úgy tudsz neki segíteni, hogy amikor tudd, hogy közeleg az ébredés, mellette vagy és amint mozogni kezd a szeme, mocorogni kezd, a szokásos módon "altatod", vagyis segítesz neki átlendülni a felszínes alvási perióduson:).

"Ennek az az oka, hogy míg a felnőttek többnyire azonnal képesek mély álomba merülni, addig a csecsemők az első hónapokan először könnyű álomba kerülnek. Húsz perc vagy még hosszabb idő múlva lépnek fokozatosan a mély álom fázisába, amelyből nem könnyű őket felrázni. Talán Te is tapasztaltad, hogy ha gyorsan be akarod tenni a babát az ágyába, amikor ő még a kezdeti könnyű álom-periódusban van, akkor általában felébred. Sok szülő mondja nekem: „Az én gyerekemnek teljesen el kell aludnia ahhoz, hogy le tudjam tenni". A későbbi hónapokban a kisbabák egy része egyre gyorsabban jut a mély álom fázisába, kihagyva a hosszú könnyű álomszakaszt. Tanuld meg felismerni gyermeked alvási periódusait! Várd meg, amíg a baba mély álomba merül, mielőtt átvinnéd őt egyik alvóhelyéről a másikra, például a Te ágyadból a kiságyba, vagy az autósülésből a kiságyba vagy az ágyba!

3. A csecsemőknek a felnőttekénél rövidebb alvási periódusaik vannak.


Állj oda alvó gyermeked mellé, és figyeld, ahogyan alszik! Körülbelül egy órával azután hogy elaludt, elkezd mozgolódni, kicsit nyöszörög, szemhéja remeg, arcizmai grimaszolnak, rendszertelenül lélegzik és izmai megfeszülnek. Újra a könnyű álom szakaszába lép. A mély álomból a könnyű álomba való lépés kritikus időszak, melynek során a kisbaba felébred, ha bármilyen kellemetlen körülmény vagy kényelmetlenség - mint például az éhség - megzavarja őt. Ha a baba nem ébred fel, akkor a következő tíz percben átmegy a könnyű álom periódusán, és visszasüllyed a mély alvásba. " innen: [link]

2012. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megébred, felnyüszög, ici picit néha sír, majd visszaalszik magától, vagy ha nem akkor felveszem majd leteszem, és alszik. Második baba, az elsőnél soha ilyen gondom nem volt, aludt mint a bunda. Ezt csak nappal csinálja, este jól alszik. Szopizni is 2-2,5 óránként kel.
2012. nov. 12. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!